Gönderen Konu: Tartışmalı mıyız ?Tartışmamalıyız ?  (Okunma sayısı 1014 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı evla

• KEM ÂLÂT İLE KEMÂLÂT OLMAZ
Yaşadığımız dünya ,etrafımız da olup bitenler.içimize  sinenler  içimize sinmeyenler.bazen oturduğum yer de hoplaya biliyorum.Ağzımı açıp gözlerimi kapamak istiyorum.Derin bir nefes alıp sakin evla sakin diyorum.Ama bu olup bitenlerden çok rahatsız oluyorum.özgürlüğün adaletin dinin vs bütün dogmaları koyun ortaya sakızlaştırılan bu ortam da hakikaten ne yapmamız lazım (çok ciddi bir sual bu )cidden bilemiyorum.Tv izlemeyi bıraktım.köşe yazarlarını her kitabı okumamayı haberler gözümün ucu ile baktığım da bile çıldırmama engel olamıyor.
ne bileyim unutulduğu mu bu kadar fikir alışverişi,saygı,şahsına ait olma,birey olma ,toplum olma .zaten toplum olma sözüne takık haldeyim
toplu- olun da toplum olsun.Cidden nasıl yaşıyorsunuz bu aralar.Biz oturup tartışalım mı tartışmayalım mı ...ne yapalım artık dağ da bırakmadılar ne edeceğiz.
Biz ha isek sizde ha'sınız
Siz hu iseniz bizde hu'yuz.
Ha'dan gelen hu'ya gider...

Çevrimdışı 1simurg

Ynt: Tartışmalı mıyız ?Tartışmamalıyız ?
« Yanıtla #1 : 12/06/16, 11:49 »
Son bir iki yıldır yakın şeyleri düşünüp duruyorum. Bir filmde bir odaya hapsedilen bir bayanın ve 7 yaşına kadar ordan başka yer görmeyen oğlunun hayatı gösteriliyordu. O tek odadan kaçtıklarında çocuk etrafında olup bitenleri anlatırken kimsenin zamanı yok diyordu.Ve bir zaman sonra o tek ve sadece yukarıda bir penceresi olan odayı özlüyordu. Sorunuzu doğru mu anladım bilmiyorum ancak artık kıyamet kopsa da ölsek diyorum.

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #2 : 12/06/16, 22:07 »
Özlenen oda da her şeyimizi bıraktık ondandır.iyi adamlar iyi atlara binip gitmişler ya.ateş yakıp dumanla işaret verip yerimizi.bir güvercinin ayağına destan yazmak isterdim...

en basit örneklemeler.
Hizmet sektörü adı verilen bir kuruluş da çalışıyorum,kime ne hizmeti verdiğimi senelerdir çözemedim mesela.Bir üstüme mi iki üstüme mi üç üstüme mi üstüm(üzde) de dönüp dolanıyorlar.Sözün en sağlamları ile bile karşılaştıkların da ''Gülebiliyorlar''  ilginç.Altlarım mevzuya bile dahil olamıyor.Şimdi bakın zihniyet de ki sakatlığa üst-alt ...pardon ya siz kimsiniz?neyse devam edecek reklamlar.

Çevrimdışı UluğBey

• "reis"
« Yanıtla #3 : 13/06/16, 08:27 »
tartışmaya lüzum yok.daha doğrusu kendi doğrularından başka doğru olabilme ihtimalini düşünmeyenlerle tartışmaya gerek yok. hoş bu şekilde düşünenlerle de tartışılsa ne fayda getirir bu ayrı bir tartışma konusu...

eskiden ben de havadan nem kapanlardandım ama görmemeye tepki göstermemeye alışıyorum vesselam.zira

söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil

durumu var.

Çevrimdışı mehmet baki

« Yanıtla #4 : 14/06/16, 08:46 »
intiresting hatta fevkaledenin fevkinde acib bir iş kuzum. müştekiler her yerde müştekalar nerede? garib değil mi sizce de... hadi cesaretimizi toplayalım. her şikayetimiz kendimize, kendimizden değil mi?

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #5 : 14/06/16, 23:16 »
her kişi için aynı değil baki hocam ''ben'' ile kavgalılar ''ben'' ile sadece ilgilenenler.Zıtlığın temsili olsa da her kişinin harcı da değil.

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #6 : 24/06/16, 00:46 »
Kimle ne tartışacaksın dimi.bırakalım (bıraktık zaten) dağınık kalsın.

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #7 : 27/06/16, 00:07 »
kardeşim sen kimsin ki senle tartışacağım.

Çevrimdışı efe

« Yanıtla #8 : 27/06/16, 03:26 »
TAR
TIŞ
MA
MA
LI
YIZ
.
"hakikat yoksunu, hakikatin dışında olmakla kalmayıp, hakikate karşıdır."

Çevrimdışı mehmet baki

« Yanıtla #9 : 27/06/16, 09:15 »
tartışmamalıyız. tartmalıyız. tartılmalıyız. tartıda adaletli olmalı, alışverişte insafa sarılmalıyız.  tartıp biçip konuşmalıyız. sözü dahi tartmalıyız. okkasına göre paha biçmeliyiz. felan fıstık...

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #10 : 12/07/16, 00:58 »
terazi bozuk.şakül kayık ....bulunmaz dermanımız.derman var da ona da güç yetmez.

Çevrimdışı Sümeyya

« Yanıtla #11 : 07/04/17, 17:40 »
Evet haklısınız, kötüye giden çok şey var. Nefes almanın zorlaştığı anlar, yataktan kalkmaya takaatin olmadığı zamanlar. Güzel bir şey söylememin zorlaştığı zamanlar ve söyleyememenin can yaktığı saatler. Her zaman tutunacak bir dal vardır diye düşünüyorum. Kötüye giden onca şeye rağmen bir çocuğun gülüşü size umut verebilir. Okuduğunuz bir cümle, dinlediğiniz bir şarkı,  izlediğiniz bir film. Biz inatla sarılalım hayata bugün olmazsa yarın olmazsa diğer gün bir mum yanar elbet. Saygılarımla
Bir dil bulacağız her şeye varan. Bir şeyleri anlatabilen. Böyle dilsiz, böyle düşmanca, böyle bölük pörçük, dolaşmayacağız bu dünyada..