Barbar (!) Türkler..

Katılım
26 Nis 2007


Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkiler giderek yumuşarken, Sakız Adası’ndaki Nea Moni Manastırı’nda sergilenen kafatasları sorun yarattı.

Üzerinde, "Türklerin marifeti" yazan kafataslarının kaldırılması için girişimlerde bulunan Türk yetkililer, bunun ancak Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos’un emriyle kaldırılabileğini öğrendi. Türk yetkililer, önümüzdeki hafta Bartholomeos’la görüşüp konuyu iletecek.

YUNANİSTAN’ın Sakız Adası’ndaki Nea Moni Manastırı’nda sergilenen ve üzerinde ’Türkler’in marifeti’ yazan kafataslarının kaldırılması için Çeşme yerel yönetimi, Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, ÇEŞTOB yönetim kurulu ve İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, önümüzdeki hafta İstanbul’daki Fener Rum Patriği Bartholomeos’u ziyaret edecek. Geçen ay İzmir Ticaret Odası’nın (İTO) Sakız Adası’na düzenlediği günübirlik gezide ortaya çıkan olayla ilgili Sakız Valisi ve Belediye Başkanı ziyaret edildi.

Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ile ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, vali ve belediye başkanını ziyaretlerinde, Nea Moni Manastırı’nda sergilenen ve üzerinde ’Türkler’in marifeti’ yazan kafataslarının kaldırılmasını istedi.

Sakız Belediye Başkanı Pantelis Vourilis ile birlikte manastırı ziyaret ettiklerini belirten ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, bu yazının ve kafataslarının ancak İstanbul’da Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos’un izniyle kaldırılabileceğini öğrendiklerini kaydetti. Bunun üzerine Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos’a İTO aracılığıyla randevu talebinde bulunduklarını ifade eden Öncel, önümüzdeki hafta ziyareti gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Hürriyet
Arzu ÇETİK
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Ynt: Barbar (!) Türkler..

Türkler'in marifetini eminim görmek istemezler.Bizim marifetlerimizi oradaki kafa tasları değil, tarih kitapları yeterince anlatıyor.Bunlar kendilerini kandırıyor sadece.Yapılması gerekense "dışişleri bakanlığı"nın bu işe el atıp Türk milletinden özür dilenmesinin sağlanmasıdır.Biz ses çıkarmadıkça bunlar sapıtıyor.
 
Katılım
19 Ağu 2007
Ynt: Barbar (!) Türkler..

Bu barbar(!) Türk tartışması yıllardır hatta yüzyıllardır devam eden bir tartışma. Daha da uzun süre devam edeceğe benziyor. Şimdiye kadar bu insanlar fikirlerini kanıtlayamamışlar hâlâ neden ısrarla bu konu üzerinde duruluyor anlayamıyorum doğrusu ??? Özür dilemekle hallolacak bir sorun gibi gelmiyor bana.. İnsanların kafa yapıları değişmedikten sonra...
 
Katılım
27 Mar 2006
Ynt: Barbar (!) Türkler..

Barbar türkler ha..! Ya bunların karşısına çıkıp Kanuni gibi rest çekecek bir devlet büyüğümüz olmadığı takdirde istediklerini söylerler.Fransada çıkan bir dans bile Kanuni'yi o kadar kızdırıyor ki ,büyük padişah bir mektubuyla Fransa'yı dize getiriyor ve ülkede 100 yıl dans yasaklanıyor.Şimdi her milletten kendini bilmez bize hakaret ediyor ama hiç birşey yapamıyoruz sadece kınıyoruz onu bile yapmaya bir sürü prosedür gerekiyor.!