Başa döner..

Sabahı beklersin yeni, güzel bir güne başlamak ümidiyle. Ümidedersin ki ümidlerine de sabah doğsun..Sabah olur her sabah gibi. Sabahlar başa döner, ümidler başa döner..
Geceyi beklersin bir günü daha kapatmak için. Kapatmak istersin ne varsa gücünün yetmediği hükmetmeye.. Gece olur her gece gibi..Kapattığın yaşanmışlıklara inat, güçsüzlüğün başa döner, geceler başa döner..
Söz verirsin kendine her seferinde, en kolay kendini kandırdığını bilerek. Neden kandırır kendini insan..Bir avuntun kalmadığında kendini avutmak mıdır kandırmak.. Sözler başa döner..Avunamadığın avuntular başa döner..
Alışamazsın terketmek alışkanlığına. Terk etmeyi terk edersin terk edemediklerinin yerine. Alışkanlıklar başa döner..En kötüsü başa dönmeye de alışırsın
Beklenmedik gelenler vardır, beklenmeyen gidenler gibi.. Geri dönmez bir daha gidenler ve neden gelenler gidenlerin ardına düşer..Gitmeler gitmek bilmez. Yalnızlık başa döner..Sen sana dönersin..Zaten bir kendinden gidemezsin..
Kendi kendinin kahramanı mı olmalı insan. Kendinden kurtarmalı belki kendini..Ama yok, yenilirsin kendine bile. Yenilgiler başa döner.. Savaşın başa döner..
Anlaşılan o ki sonu yok başa dönmelerin. Belki hayat bir tekrardan ibaret. Ta ki geldiğine dönesin, ta ki yüzün asla dönesin..
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Başa döner..

Kime ait bu acaba?
 

sıdıka

Dîvân Üyesi
Ynt: Başa döner..

Bir gün bir yolculuk esnasında araba bozulur. Saatlerce uğraşırlar ama araba bir türlü çalışmaz herkes çok gerilir. Sonra yolculardan biri çıkar. Gider şöyle bir bakar, az sonra araba çalışır. Şoför çok sinirlenir . "Be adam madem anlıyordun da neden bizi saatlerdir uğraştırıyorsun" der. Adam ne dese beğenirsin. "Valla kurban benlik yapmayayım dedim"
Biz yazmış..
 

nahide

Uzak dur benden lain dünya!
Ynt: Başa döner..

Aşik ne demiş:
'taşa geçer kendime geçmez sözüm'
Geçmez kendimize esaslı sözlerimiz.
Amma tam o esnada yakalar bizi Rabbimiz Rahmetiyle,
Tutar kollarımızdan esen rüzgarda savrulmamak için,
Bu da kolay değil elbet
En başta dürüst olmalı insan
Sonra ise dikkatli olmalı
Ve bol dua etmeli
'Ya rabbi ben acizm kudret sensin
Bana doğru ile yanlışı ayırabileceğim akıl da verdin
Amma ya Rabbi ben yine de yetmiyorum kendime
Sen bizleri imandan, islamdan, kurandan ve sırat-ı müstakimden ayırma'
diyerek tevvekkül denizine liman atmalı
İşte o zaman rabbül alemin büyüklüğünü tekrar gösterir
İşte o zaman iyi bir başa dönüş yapar insan

sen beni anlarsın canım kardeşim, Sıdıkam
Gel gör mevlam neler eyler
Ne eylerse güzel eyler
Paylaşımın için teşekkürler Canım kardeşim
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Hatırlatma

Lütfen alıntıladığınız içeriğin dış linkini değil içeriğin kendisini paylaşınız.Siyasi yazılar paylaşmamalıyız.Alıntıladığımız yazarın yazarını paylaşalım.Yayınlanan yazılardan divan sorumlu tutulamaz.

Benzer konular

Üst