bilinçakışı.. (:

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

deja'lar "vu"rmayın ama aa..

annemin o tezi bi pskopat pskologdan aldığını kim söyledi ::) telefondan sonra bana da mı dinleme cihazı yerleştirdin ey ..

Terkib: Birkaç şeyin beraber olması. Birkaç şeyin karıştırılması ile meydana getirilmek.
Birbirine karıştırılmış maddeler. Gr: Terkib-i nâkıs ve terkib-i tam olarak iki kısma ayrılır. Terkib-i nâkıs: Cümle kadar olmayan terkiblerdir. Terkib-i tam ise; bir cümleden ibarettir. Birbirine eklenen kelimelere terkib denir. Bunlar bir ismin veya sıfatın benzerleri arasında belirtilmesi için başına getirilen isim veya sıfatla birlikte meydana gelir. Meselâ: Bahçenin duvarı. Kırmızı çiçek... Bu cümleden birincisine "isim terkibi" veya "terkib-i izâfi" denir. İkincisine "Sıfat terkibi" veya "terkib-i tavsifî" denir. isim o isim, Nelida'ya dayatmalı zorlamalı Osmanlı Türkçesi dersleri, bölüm-13345, fikir-nasısa okucan :D isim he mi?

dolu parlamenti çöpe attığın vakîdir 2 yıl geçti üstünden, eskidim Allahım.. benim mi bu çizgili yüz?? şakaklarıma kar mı yağdı ne var?? neden tunca benziyor mermer? mermer?? merkare.

Allahım sen ilmimi arttır !
anlayışımı genişlet
dilimdeki bağı çöz
ki
anlatabileyim.

ve

söz verebilecek denli sözüne güvenilir kişileri 1i tamamlamada yarım edenlere selam olsun, Rabbim sözünüzü daim etsin

bir de gündüz gözüyle oku bunu dipdipnotlar kendi akıl odamın diplerine.hikâyenin tersi varmış ya bir gönderim olabilir. gönderilen, gönderen, gönderi, dilbilim dersi, fakültece 50 altı not yığını, göstergebilim. ne göstericeksiniz artık anlamadım ki sevgili gösteriş meraklıları.. Allahım gözünüze göstersin..
bilinç sen uyurken de mi akıyorsun, faturan kesilmesin emi !

Allah rahatlık vere

ow ow :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: bilinçakışı.. :)

Nelida' Alıntı:
kalemin ucuna biriken siyah ruh iklimlerinde birlesiveriyoruz.

Eyvallah, açık adresi vereyim merkez camisinin hemen yanı :)Geçen hocam demişti sohbet arasın da .Biz zaruriyette buluşuruz,ne zaman camiler de sünneti beraber kılarız işte o zaman birliğimiz başlayacak ..."hocamın kulakları çınlasın"

Bu ow owww müthiş olmuş :) :)

ow owwcular Türkiye'ye kocaman bir alkış,...


oww owww

Bu aralar tak takıştır ,sür sürüştür afişler :)

Çifte bayram afişlerini gördünüz mü ?Açalım hemen :) hani açıl susam açıl diyerek açıyorlar ya...Bayram günün de iki bayram ediyorsunuz.Hem kurban kesiyorsunuz Hak için hem de küpünüzü etle dolduruyorsunuz ,hemi de bunu yaparken alışveriş yapıp "alıyorsunuz" şimdi bilinçim soruyor ne zamandır "alıyorsunuz" oow owwcular söyleyeyim :) bir 300 yıldır alıyoruz .Biz de sabırla bekliyoruz "alım yapmadığımız,fikirlerimizi verebileceğimizi günü"

ooofff oofff....
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

ne?
"n"e??
ne ?!
 

Nelida

Divan Üyesi
Ynt: bilinçakışı.. :)

"alim yapmadan fikir verebilmek.. " bak bundan ayri bir yazi cikar evla hocam. ama ben simdi dört bilinmeyenli bir denklemde gelecegimi ariyorum. sacma da geliyor hani,yolda ayagima tas takilir diye önüme cikan ilk kavsaktan dönmek. kendimi koruyayim diye cektigim setlere "icgüdü" diyorum,halbuki alakasi yok. düpedüz korkaklik..ama yillar bile bos senede imza attin diye yapistiriveriyor bol sifirli zamanlari. yazik oluyor. avcumda ne varsa simdi tuttugum, titriyor.

Üstad,biz iki convers bi sac boyasiyla adam olmadik,üc bes sinavla da olmayiz.! baskaldirinin ilk satirlarini okudugum meydanlarda bilegim cok büküldü,kücüktüm. idmansizdim da üstelik,zayiftim. okurken cok hata yaptim,noktalama isaretlerini es gectim,virgülleri hic sallamadim. bu hallerime tanik olanlar pek bi güldüler bana. gözlerinde alaylardan filmler izlenirdi biraz daha derinden baksam. kimisi de acidi,en cok koyan da buydu,emrah'in kaslarinin nasil o kadar yukari kalkabildigini daha iyianlar oldum,ya da fakir ama gururlu gencleri. bak hala ayni meydanda ayni cabalar pesinde kosturuyorum. tam bir adim atayim derken daha sert bir yerden durduruluyorum. pisipisine otobüsü kacirmak gibi bir sey simdi gecen zamanlar. atlayip gideyim sirtina dedigimde,onun gitme vakti geliyor;yetisemiyorum. bilegim eskisi kadar zayif degil,ama hala su metni tam olarak okuyamiyorum.

yikilmadim ayaktayim moduna girebilirim ama gerek yok bu kadar dramatize etmeye. sende bu yürek,bileginde bu kuvvet olduktan sonra,yildiramaz seni hicbir düsünce. birileri diyordu,basariyi da bazen elinin tersiyle itmek lazimdir diye. ki gelip,kendiliginden o cöksün senin dizlerinin önünde. diyen de o kadar emin basarinin onsuz yapamayacagindan. ben de o kadar eminim iste bu rengin sana cok yakistigindan.

sayende cok seyler ögreniyorum,kelamlarin özüne attigim bakislari kemiklestirip,dilbilgisi anlatimlarini bir yere not etmeliyim,dimi hocam:)
sabir,güc kuvvet. bilhassa kader kismet mukadderat.

oww oww da ayri bir hikayeymis,ama güzelmis :)
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

ebedî dost..-bu hitâbı senden öğrendim :)-
kimse anlamazken birbirini,herkesin gerçekliği diğerininin algıladığı gerçeklikten tonlar tonlar farklıyken, gerçekliğime bu kadar yakın açılarla geçen sen acılarıma da merhem sürerce.eyvallah can'sın her dem.6küçük nokta kaldı her daim takıldığımız 5 rakamının yanına bir de 0 ekleyip o rakama değerini bi kez daha katmama. 2*2=5 madem 5in yanına en çok 0 yakışır madem,buna sadece 6 adım kaldı madem."bahar" döneminde güller açırtmaya -fiile gel,sözlüksel bulunumlar peh-inşaallah diyelim bi-iznillâh; dediğince kader kısmet ve mukadderat sevgili eşkenar üçgeni içine sıkışan bir sıkışgan olmamız vechile Ve'lasr Suresi uyarınca hayrı ve sabrı tavsiye ettiğin gözlerinden öperim.hayatı ertelemeden,bir tane olduğunu unutmadan.babamın isteği üzerine son ses müziği açıp da dinlenerek babamın duasıyla geldiğim bu şehirde.. müziği dinleyerek,senin isteğin üzre kendimi dinleyerek.bir de hayatı ertelemeyerek cano.bir tane var çünkü.bu milyonlarcası arasından bana verilen bi nimetse,nimete şükrümü eda etmem gerekse.etmeliyim bir şekilde.etmeliyiz bence.meydanlar..hayır ayağımızdaki konvers değildi etiketimiz kırmızı boyalarımızı çıkardığımızdan sonra anladık bunu.yürümekle yollar aşılmadı çünkü konvers yırtılır renk solarken sorularkaldı geriye.sorular tükenmedi.hadi bana bunu yanlışlayabileceğini söyle.yanlışlayamıyorsun da gördün mü.gül solacak dem akacak gül solacak dem akacak dedi bir aşık olduğum adam romanının bir yerinde.düşler kabuslar ve gelecek masalları.doğu,ruhumu yazmaktan vaz geç.bir yerde ruhlarımızın çarpıştığı insanlar oldu.çarpışmaların şiddetiyle ruhlarımız ağır hasarlı.kaskolarımızı yaptırmadıysak ve 8de 7 hatalı olsak bile inanıyoruz ki biz halis düşündük.8de 8 hatalı olunabileceği ihtimâlim dışıdır şu bağlantılar dünyasında. bir el düşünelim kendikendine sessiz,diğer el de öyle elbet.ses denenin meydana gelişi bu iki sessizn birleşmeye çalışmasındandır.ha bir el yüzdeyirmi diğeri yüzde seksen kuvvet uygular.suçları 8e1 ve8de7 şeklinde değişedebilir -şu da nası yazılır bi bilemedim ha!-arabaların ama bir arabada suç olmadığı ve bir elin ses çıkarmadığı gözebatan çöpgillerdendr.böle acıta acıta.Rabbim "bizi doğru yola ilet. Kendilerine nimetler verdiğin kullarının yoluna ilet. Gazabına uğramış yahut sapmış olanların yoluna değil." razı ol bizden ve bizi de razı et kendinden.amin amin amin.
kestik
ekşın
hem benim çocukluğum geçti 50-6 hudutları içerisinden.anacığım kolunu kırdı ben düşüp kolunu kırmayayaım diye beni tutmak isterken.hem az mı aradık biz henüz şehirlerarası çalışmazken santraller binumum telefon kulübelerinden memleketi.
-ananeeee orda da saat 7 miiii hani çook uzak yaa saat farkı var mııı?
-aa sadece 10dakika mı oynuyo vay bee yakın mıyız ki biizz?
6kardeşin 6sının birden hayâlleriyle donanmış 5takıntısına 0 mükemmeliğinde bir 6 adım kalmış kırmızı başlıklı kız.
bugün otobüste ben ağlamayayım diye "tefe koysalar dayananmam yine kadere sorsalaaar" diye aklıma bile gelmediğinden sallayageldiğim sözlere sahib şarkıyı kapatan sevgili ototbüs şoförü abinin ilgisi ile selamlarım seni.
hayat ertelenmeyecek kadar içimizdeyken,ayrıntılarına dahî bizi tanımayan velâkin ilgilenen otobüs şoförleri duyarlılığı ilen yaklaşmalıyız.yarınki 4bilinmeyenli denklem çözme çabandaki geleceğinin şu anını kısmen yaşayanları anlama girişiminde başarılar dilerim sana.yarınki izlenimlerini merakla bekler konuşmak için sabırsızlanırım.hayat iletişimsel bağlamda -bu sel ekleri beni öldürecek- sele verseydim.yavuz bingöl. insanlarla doluysa da fiilen tek bir özneye aitliğinden.kendi istediğini yap cano.cano can.ne istiyorsun? Rabbim kalbine,kalbime,kalbimize,kalplerine ilhâm ettirsin.
doğrudur hepimiz birer "saye"yiz.gölge mealen.zorunlu Osmanlı Türkçesi part: bimilyonyüzkırkbeş :) saye olduğumuz vechile birşeylere saye olmamız nâ-mümkün -sen bul :p- velev sayeliğimiz imkânsızlığınca vesileliğimiz aşikârdır ;) :) özün yorulmasın ;) :) öz kalalım dilerim.dilbilgisi anlatımlarımı hangi dilin bilgisi anlamında yazdığını merak etmiş bulunuyor Osmanlı Türkçesi diye umud ediyorum stoOop :) di hocam :)

"sabir,güc kuvvet. bilhassa kader kismet mukadderat." amin
Rabb'e emanetsin
güzel olan her şey senle olsun

dipnot: sevdiklerimi seven güzel insan.Murat Menteş şiir kitabını damıtmış nunundan. Say yay.dan haber ola.gönle safa dola.hayır gece ola.ve saire.takılma sağa sola.çık içimden alpay erdem.nokta
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

çocuk öksürüyordu tüm geçmişinden gıcık tutmuşca
telefondan gelen talimatlar apranax -nası yazılıyo bu- aferin -ya da aferim sana- içmesi üzerineydi
çocuk talimatlarla çalışan bir mutfak robotu değildi ki
adı üstünde çocuk o
açtı dolabı
ilaç da sandı şekeri
yedi yedi bitirdi
bonibondan ilaçlar
nasıl olsa hapa benzemiyorlar mı?
adı üstünde çocuk o
çocuk bonibondan ilaçlar yutuyordu tüm geçmişine koşmuşca
kırmızı başlıklı şeker almışım görmedim alırken bak :)
içindeki harfin N harfi olması da x-reylerimi evde unuttuğumdan bakkal amcada göremediklerimdendi :)
3 sarı 1 kırmızı son şekerlerini de yuttu ilaç niyetine
hani gece yarısı gördüğümüz rüyalarımızı anlatırız ya gündüz niyetine
onun gibi
amin :)
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

..
kadınların en güzel yaşının 35 olduğunu masamın üzerinde sırtını kalemliğime dayamış fotoğrafa bakınca görebiliyorum
seni görebildiğim ya da göremediğim her an biliyorum ki sen hayatımdaki en güzel kadın, hayatımdaki en güzel insan hayatımdaki en güzel şeysin
anne..
çok özledim seni..
sana söyleyememek.. durup durup yazmayı düşünmek, sana alınmış hediyeler, yollanamamışlar henüz
sen benim hayatımdaki en güzel kadın, en güzel insan ve en güzel şey..
en saf
öyle.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: bilinçakışı.. :)

Okuyamıyorum kebikeç kusuruma bakma...
kusur....kusur diyenlere küsür küsür anlatmaya çalışıyorum.20 € 18 taksitle alınca faturanın illa biri bende kalıyor.Mercan yağmura eşlik ediyor ...(her zaman ki gibi sanıyorum)
sanılmalar
yanılmalar
kanılmalar
sormuyorlar ama...üç noktanın ardında bir hayat ne zordur bilinç tıkaçı bilir misin?Kırk tilkin kuyruğu 15 cm alanda ne kadar dolanmaz ki ve beyin ağırlığımıza her seferinde laf ederlerken!Saçlarımı diz kapaklarıma kadar uzatacağım anlayacaklar "Bu hayatta misafir de olsam bende varım"ve aklıma geliyor Rabbim sormayacak mı?sana emanet ettiklerim de misafirlerime ne ettin?...ne ettim?...bilmiyorum!
Matematikle hesap edelim 30 -0=3 nasıl mı çıkardım ...sonuçu hep hayat çıkartıyor,aklına mı güveniyorsun?Hey yavrum, hadi çingene at göbeceğini.Bir sigara daha yaktım.Nasıl diyordu Tanju baba
Benim tek dostum içkimle sigaram
Onlarda terk ederdi olmasa param.
hey para be köpekler bakmıyor yüzüne,bu bakan yüzler ne ola ki?Göçmen mantısını ve bostanayı yedin mi tam olacaksın :) eve girince az duracaksın!kafiye olsun diye değil!:) demişti birileri,birileri birilerine birbirlerini anlatırken oluyor herşey!Ve senin ellerin çok kısa...Dünyayı sen kurtaramazsın.Biliyorsun duvarlara "dayının adı" yeni rakının yanına peynirle en iyi mezesi.Bence inekleri möööletmeli!Ne diyordu üstat
"ve kalbimi hep sağ elime verdim,
eğer görevi olmasaydı sol elimi keserdim..."
Küfür sanatının paha biçilmez ispatı...Sen ispat de gözlerine batarken gerçekler ne anlata bilirsin,görmeyen gözlere!
Batı kafası ile doğuyu ne kadar yaşabilirsin?
Yaşam parçanın neresi?
Desem ki aslında hepimiz sedyeler de uyuyoruz ağzımız da birer beyaz örtü var?Ne dersiniz?
Ve merak ediyorum ışığın hızını ulaşımına göre mi ,yürüyüşüne göre mi veriyorsunuz?Hakiketen ne dersiniz biz IŞIĞI GÖRDÜK MÜ?
 

Nelida

Divan Üyesi
Ynt: bilinçakışı.. :)

cok mu seviyorum ki bu halleri,dönüp dolasip yine ayni noktaya variyorum,bilmiyorum. icimdeki kalem durmadan karaliyor padisahin fermanina,o kadar yaramaz ki.. o kadar saf.. kellesi ucurulurmus,ölürmüs umru degil. sonra disari ciktiginda bir mahzun haller,bi utanma bi cekinmeler.. nasil ürkek,dokunamiyor hicbir mürekkebe. olur da biri bir sey der diye ödü kopuyor. soramiyorum iste. binbir soru isareti kafamda,karalamak istiyorum o sayfalalri,hayir böyle degil,bu olmamali demek istiyorum,dilimi tutuyor icerde yaramaz,disarda ürkek kalem. sus diyor,aman bilmesin. bilirse olmaz cünkü. bilirse bozulur büyü. ne büyüsü ya diye zirvaliyorum yüzümü burusturup,büyüsü mü kalmis isin! tam konusacakken kimsenin olmadigini farketmem bana tek bir gercegi hatirlatiyor;zaten hic olmadigini.. hep -mis gibi yaptigini. cok garip. daha evvelden -mis gibi'yle sonunu kötü bitirdigim bi hikaye yazmistim. aslinda öyle mutluydum ki o siralar,o duygularima ragmen hala icimdeki hüznün kagida yansimasina sasirmis,ama umursamamistim. oysa simdi yazdiklarimi yasiyor gibiyim. cikisini eklemedigim bi dünyada,kelimeler dünyasinda durmadan üstü örtülü cümleleri ariyor gibi.. ama hep "gibi" hem -mis gibi.. off bu is cok zor yonca. bu sarkiyi dinlerken ne kadar icten eslik ettigimi bilemessin. bu is cok sacma yonca. ben zaten bu kilifa sigabilecek boyutta degilim. kücük ya da büyük geliyor,bana daha baska türlü meseleler cuk oturuyor. sevinemiyorum kapitilan pencerelere mesela. sevinemeyince topraga verilenlere ihanet etmsim gibi hissetmem isteniyor. gözlerine kadar inen perdeleri karanlik yapiyor daha da fazla ortami. ben bunaliyorum. nefes alamaz oldum,anlatamiyorum. ana haber bültenlerine varmiyor elim,elleri kararmis cocuklar göremiyorum. suratlarindan yorgunluk akan,suratlarindan nefret kin düsmanlik akan yöneticiler görmek istemiyorum. silah sesinden nefret ediyorum. bombalardan,asker postallarindan,komandolardan,tüfeklerden,hakimlerden,yargitaylardan,savcilardan,jandarmalardan... sanki balciga batmis da debeleniyor gibiyiz. ne cok camur yapismiz biz gibi kadinlarin basina! gözyaslarimla yikamaya calisiyorum,akittiklari suya bile güvenim kalmadi sanki. bu kadar umutsuz,ve bu kadar aciyla kivranmisken dört bir yanim,hala kadrajlara nasil gülücüklerimi sigdirabildigimi anlayamiyorum! nasil bir oyuncu oldum ben böyle,bu sahnede,nasil da benzedim onlara! oysa hic istemedim. hic.

diyorum,bi umar hapi olsa,icsek mesela umursamasak hicbir seyi,üzülmesek öyle her seye cok fazla,tüm insanliga icirsek. gülmekten aglasak sirf,aci yedigimiz urfada olsa yalnizca,sizlamasak artik cok fazla.. cennete özlem duyuyorum galiba,ya da ölmeye mi demeliydim,bilemedim.
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

kendi gregor samsa mı çizip keçiden insana dönüşümünü yazıcam, kahrolma emi keçi !! kaotik kelebek, kendini keçi sanan fakat insana evrilme gibi bir kaderi olan koza içinde her tür düşü gören kozadan düşünce kelebekliğini gören keçi ruhlu insan kaderli kaotik kelebeeekk !!
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

"çok hızlı gidiyorsunuz, ruhunuz geride kalıyor" diyor bir kızılderili reisi, Loreena güzel Kanadalı, hadi bana en güzel Kelt ezgilerini sun, hadi hiç susmasın sesin.. gizemlerinin düğüm olmuş saçlarını çözelim tek tek, sen söyle, susma sakın ben dinlerim.. sen söyle.. susma sakın. susarsan düşerim, seni dinlerken öyle bir büyülenmişim ki bu karanlık Kelt ormanında.. yürümüşüz bir uçurumun kenarına.. görmemişim. sen göremezdin ki zaten. gözlerin yok. sözlerin varlığınca gözlerini çalmışlar, yerine binler tane sözlerini koymuşlar. Loreena on dakikalık mı saltanatı var huzurun bu kemanlar eşliğinde yoksa? ama susma, nolur susma, düşerim, düşlerim !! düşerim.. düşeri.... düşer... düşe.. düş. !

ben de yeniden oynat a basarım nolcak canım :p sonsuza dek söyle güzel Kanadalı :)

mor kır üzerindeki ay ışığından şeritte yürüyebilirim bu tuşa bastıkça, bu tuşa bastıkça düşlerim ve sen en güzel hikâyeyi yazarsınız kitabımda, mümkünü olsa silinmesen kulaklarımdan, mümkün mü? Keşke ve muhtemelen ve hatta kesinlikle sesin bir umutsuzluktan umuda doğru eleğimsağmasında bana en mor ışık oyunlarıyla gelecektir. tekrar yürüt. hayâl ne kadar morsa, sen o kadar morsun benim için. dünya o kadar mor. sen bordonun en koyusu can alıcılıkta tupturuncu bir kadifesin, kadife kesenin ağzı açıldıkça mor mürekkebleri saçılan bir hayâl hokkası görürüm düşümde. öyle de serin ki bu hayâlden Kelt ormanı, öyle de hayâl ettiğim gibi şimdi. Ağaçlar dizlerine kadar eğilirler sesinin rüzgârlığında saygılarından.

seviyoruz değil mi Loreena, tüm çocukları seviyoruz biz ırk dil ve de din ayrımı yapmadan. her çocuk fıtrat üzre doğar değil mi Loreena? müzik de evrenseldir, anlatmak istediklerimiz de evrenseldir. evrensel bir evren olacak değil mi hayâlini kurup gerçeğini yaşayacağımız. olsun ben beklerim. sen yeter ki susma, ben senle sen şarkı söylerken bu uçurum diplerinin en derinlerine adım atarcasına gözlerimi kapatmadan gelirim. yeter ki susma, sen susarsan ben düşerim, düşlerim !! düşerim.. düşeri.... düşer... düşe.. düş. !

rüzgâr sesini kıskanacağından hoşa gitmek için melodiler üfleyecek kulağıma, ben ona aldıracağım mı sanıyorsun.. ay ışığı ve göl beraberce mor ışık oyunları düşleyecekler bana, rüzgâr beni düşlerimin içinde kandırabilir mi sanıyorsun?.. ama nolur, nolur sen yeter ki susma.. susarsan biliyorsun, düşerim...

eşkiya adamlar dünyaya hükümdar olmayacak değil mi Loreena, highwaymenlerin ismi ters tepmiş düşüklük ve düşkünlüklerinde biz düşlerimize sahip çıkacağız.. düşlerimizsiz düşeriz çünkü biliyorsun ve de sen susarsan eğer.. ben.. düşerim, düşlerim !! düşerim.. düşeri.... düşer... düşe.. düş. !

tekrar yürüt !

susma sen.. yoksa..

.

nûrusiyah.
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

edit eddim sana :)
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

* "isimler ki büyülüdür isimler ki büyücüdür.."

şarkıların büyülü olduğunu ve büyülü bir şahsa içten söylendiğinde olabiliteleri yaşamışlığımla;

-sana amin yaptım ellerini yüzümde hissettim desem?
canın cennete, sevgiyle..-

:)

* hmm ben bu kelime öbeğini nerede, kimin yazısında okumuş olabileybıl? :)
 

Nelida

Divan Üyesi
Ynt: bilinçakışı.. :)

*kelime öbegini benim bi yazimda okumus olabilirsin,ben de bi elif safak yazarindan alinti yapmis olabilirim,degil,yapmisimdir,öyledir,öyle.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

isterim ki afrikali ezgilerim hic susmasin. bilmiyorum kac gün sürer ama bitimsiz bir düs boyu folon dinleyebilirim ben. gelecek ve gecmisten bahsediyormus,kimin umrunda! ben öyle bi yapisip kalmisim ki,Anna'nin saclarina,her yönlü rüzgarla savruluyorum nasilsa. ümidi Anna'ya baglamak da ayri bi hikaye simdi,oralara girme. usta ne oldu bizim caylar? bu cok demli az acsan? biraz sonra raskalnikov girecek kapidan. bizim hayallerimizi dinleyip,ihbar edecek kendini. oysa onun bi sucu yoktur,o düsürmemistir yere bu ezgileri. üsterine basmasalardi suyu da cikmazdi ama öyle büyük bi kalabalik ki bu,sanki ellerine ne gecse tüketmeye and icmisler gibi. raskalnikov iyidir güzeldir,werther gibi hüznün pek de kurbani degildir. daha delismen bi cocuktur ama werther öyle midir? mazosist bi döngüde yazdigi mektuplari can yakar,yürek agrir,parmak uclarina mürekkep bulasir,o da yanar. werther bu dünyaya sanki dillere düsmek icin gelmis anonim bi türkü gibi,ne kadar yakin bi hali var bizim buralara. eline bi cigara tutusturup tarlanin basinda cömelmis vaziyette diktinmiydi hic ayirt edemezsin zaten. su derinden yasanan acilarin bir yörüngesi olmuyor,ne güzel bunu biliyorum artik elde var bir!

digerlerini saymayacagim,zaten bu yazi nereye varacak onu da anlamadim. bu yazi nereye varacak derken aklima bir sair geldi diyor ki "nerde bir selale görsem,suyun intihari düsüyor aklima" tam olarak bu sirayla olmasa da böyle. selale esittir suyun intihari. ben de bakiyordum bakiyordum,olum selale,sende var bi isler ama cözemiyorum diyordum. daha derinden bakmak lazimmis,yoksa bu sözün altina ne de güzel yakisirdi benim imzam,ah.
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

bazen yazıp yazıp silmekti hayat,

bazen yazamamaktı,,

bazen yazmamak,,,

bazen yaşamamaktı.
bazen yaşayamamak..

yaşayıp yaşayıp silmek olmadı ki hiç
ampirik hayatlarımıza geri dönüşüm kutusu geçmişler

bazen bişey diyememek kadar bişey yazamamaktı da hayat

,
,

bazen yazıp yazıp durmaktı hayat
yaşayıp yaşayıp görmekti neler olacağını

iyi ki yazmaktı bazen silse de
iyi ki yaşamaktı..

nedir ne değildir bilmese de.


bazen bi okumaktı bişey anlamamaktı

sen bilmezsin zaten O bilir.
Allah kuluna kâfi değil midir?
 

Nelida

Divan Üyesi
Ynt: bilinçakışı.. :)

bu iklim beni tanisaydi,ümidim migdesine yumruk yedigi anda yagmur yagardi. yüzümü yalayip da gecti rüzgar her defasinda. gözlerime tutunan birkac damla yas ne kadar da korkuyordu mesela. soguk,kar,rüzgar..bir sey hatirlatmak istiyordu;üsümek olabilir mi? belki. ama inan hic üsümedim. omuzumda ya cok agir bir yük vardi,ya da ben zaten yürümüyordum yer benim ayagimin altindan akip gidiyordu. anlamiyordum,hala anlamiyorum. nicin bu kadar kire pasa aldatmacaya gülüyor hayat? ne kadar salt dürüst olmaya cabalarsan o kadar yara aliyorsun. ne kadar kolaya kacarsan o kadar mutlu. haketmedigini düsünmüyor yardim alanlar,biz de paranoyak hasta oluyoruz bu durumda. ya da zavalli. kendi basaramayinca ona buna camur atmaya calisan bi zavalli. kimin ne yaptigi umrumda degilken,benden cok daha kötü olanlarin ordan burdan asirdiklariyla benden önde olmalari,ah nasil koyuyor. bu iklim beni tanisaydi,ben ona,o bana yabanci olmasaydi/m o anda göz yaslarima karismak icin yagmur yagardi. cünkü bilir;yerde buz tutmus kar degil,aglamak düsürür beni. pitir pitir döküldüklerinde,en cok da kendimi caresiz hissettigimde yikilirim ben. oysa yagmur yagsa,damlalari sarardim omzuma ümitsizlik yerine. titrerdim bi sokak köpegi gibi,bu bilincimin yerine geldigine isaret ederdi. yavas yavas düsünebilirdim,hayirlisi diyebilirdim,kekelemezdim ama. ayagimi yere sert vurur...

neyse ne. artik gecti. /sahiden mi/ aralik'da bi kapi vardi,bana acilmadi. belki mart yalnizca kapidan baktirtmakla yetinmez,beni buyur eder,mutlu eder./eder mi/

bu balyoz en cok da inancima indi.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: bilinçakışı.. :)

Bilinç tıkaçı merhaba...
merhaba doğan güneş merhaba, neden batan güneşe güle güle derler ki?hiç sordular mı güneşe "be kardeşim sen batar mısın?"

Nasıl derdi şair
"ah ulan Rıza "
bu rıza o rızamıdır.Rıza bizden razı mıdır?
bak şimdi ...
razı
rıza
ırza
"hey yavrum rıza" sen bizden razı değilsin!Nasıl ince çizgiler için de görebildiklerimi bir bilseniz ?Ölüler ziyaretime geliyor geceleri ,böyle de insanın yüzüne vurulmaz ki ama?sen lisan eksikliğini bilir misin ?Ben bilirim kavrulur ciğerinde şiş kebap diyemezsin...buyur edemezsin ...
Grup hepsi
tepsi
ve pepsi kapakların altında bir dünya sunuyor...anca dünya sunarlar zaten "ahiretti sunanı gördünüz mü?" :) siii hecesini uzun kullanmak gerekiyor!dur orada diyanet işleri caiz diyor. diyanetin işleri işliyor :) pırıl pırıl su ziyan oluyor. -ecek ve -acak fiilini isime bırakınca -yor - hor ve - sor öyle geziniyor :) diyorum kafiye olsun diye değil .Sigaranı yak ! ne derdi Süreya
"Ben sigaramı yaktığım zaman/Çünkü her sigara bir kelimedir/Ben sigaramı yaktığım zaman/Güz günleriydi bir şarkı olarak " usta be, bu kelimeler yüreğe ağır geliyor.Damar tıkanıyor ,yürek daralıyor.Kanımız donuyor!
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: bilinçakışı.. :)

cano
bi tomar yazdım yazdım, göndere bi bastım site beni 1 saat doldu diye çıkarmış. he demek ki o yazdıklarımın okunmaması gerekiyodu. demek ki biz Rabbin yazdıklarını okuyoruz hayatımızda. demek ki aralık kapıları ikimize de 6 cm.lik kadar kapandı sadece. kapının 90 derecelik kapanabilirliği olsun, baktım da öyle gözüküyo :D sadece 6 cm.leri kapandı bize, 6 cm, 6 soru 6 puan sonra cümleten özgürlüğün kapısından giriş yapıp Liberya'yı Mel'in yazısındakilerden temizlemeye yanlarına gidebilcez demek kii :) viva liberta :D gül kızarım :D
bir de...

Bakara 216 gönderir gülen gözlerinden öperim

"Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz."

balyozlar Liberyasal düşlerine dair inancına inmesin.. nolur inmesin.. yollar uzun, yürümek ister,, bilirsin bunu. ben Pendik'e kaçtığımda saçmasapanlayıp eve döndüğümde şu Ayet-i Kerime ile tanıştım, duvarıma asılmalık takvim üzerindeki şahane hatta duran o şahane Ayet-i Kerimeyle

Zariyat 50

"Allah'a kaçınız."

Pendik'e değil, umudunu yitirmeye, hayâlini kırmaya değil.. Allah'a..

emi?

:)

sanırım bu defa yollayabilirim :)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt