"BİRTANEM..."

Katılım
18 Haz 2006
Kış zor bir mevsim olduğundan yaşanması da kolay olmuyor. İnsan bu çalkantının içinde tabiiki allak bullak çekeleştiriyor yaşamı. Ruh dünyamız okyanusta sandal misali bir oraya bir buraya yalpalıyor... Belki bir kadının belki de bir erkeğin yumruğunu yüreğine sıkmış ümitsizliği içinde bekleyişidir aşağıdaki satırlar...
Uzaklarda oluşunun yıldönümü gibi geldi bana.Sabah yatağımda gözlerimi açtığımda,birden dikiliverdim örtüştüğüm yorganımla yastığımın arasından...Seninle karşılaşmıştım rüyamda.Orada bile kıskanmıştı da kader,sana bir merhaba bile diyemeden fırlayıverdim uykumdan! Şimdi herşey düğüm düğüm benim için,seni tam unuttuğumu sanmışken.Gün zor geçecek, kahrolası yaranın kabuğu çatlayıverdi.Yeniden ince ince,sızım sızım kanar oldu benliğimde...
Umutların dağılmasın hayalde bile olsa ne olur gülümse.. Çekik gözlerinin ışığını görür gibiyim sana sislerin ardından baktığımda.Sadece sana mahkum olduğumu biliyorum,senin de bana...
Ne olur ağlama dayanamam,bütün çöküntüler benim olsun sen parılda yeter.Yasak ettim esmer haberleri senden.Çünkü senin için bir kere değil,bin kere yıkılır gönlüm..
BEN:Özgürlüklere mahkum
SEN:Kısır kalabalıklara prangalı
BEN:Bir günah keçisi dahi olmayan,başarıya esir
SEN:Hoyrat güdülerin kaosunda,umutlarına paslı çember çevirmeye cezalısın..
Deseler ki senin mapushanelerinde çiçek açar mı diye? "Açar" derim. "Hem de beyaz bakara gülleri açar" derim.Onların beyazlığında şekillenir, mapushanemin karanlığında sevdamın silueti benim.
Deseler ki onun prangaları açılır mı diye? "Açılır" derim. "Hem de anahtarını aşkımın derinliklerine atmıştır,özlemlerimizde gizlidir" derim.
Birtanem zor bir gün olacak,takıldın bir kere kafama...Mekan değişikliği iyi gelirmiş derler.Ne çare,insan yüreğini söküp atabilir mi ğöğsünden,beynini takas edebilir mi başkasınınkiyle?.. İşte sen de böylesin benim için.Kaçamıyorum ki istesem de senden.Ben razıyım yüreğim kanasın.Ama sen ne olur yumruğunu yüreğine sıkma bitanem.Dikkat et timsahların gözyaşlarında boğulmayasın.Hiç ışık bulamazsan yıldızlara bak olmaz mı? Belki oradan ışığın olurum senin..
İşte ben seni hep böyle sever ve beklerim,içimdeki yoksunluğunun umuduyla..Bilirsin insan umutları kadar yaşarmış.Tükenmeme çeyrek kala ben biraz daha "HAYAT NE HABER" demek istiyorum.Kısacıkta olsa hayallerimizde yaşatacağımız bir tutam yaşam...İstediğimiz çok mu be bitanem!!
Penceremden bakıyorum akşamın grisi iniyor etrafa.Çocukları çağırıyor anneleri evlere,sokak köpekleri daha bir sakin uzanmış duvar diplerine.Ağaçlar kabuğuna çekiliyor sanki,bir serinlik örtüyor günün saatlerine.Yaşlılar koşamasalar da telaş içinde gidiyor ibadethanelerine,belliki akşamın hazırlığı var.Güneşin kızıllığı aniden kayboluveriyor,tıpkı senin kaybolduğun gibi,griliğin içerisinde...İşte o vakitte yalnızlık bana yaslanıveriyor,küstahça göz kırpıyor,alaylıca bedenimi okşuyor.Ürperiyorum ama hiç sesim çıkmıyor.İstesemde çıkamaz ki. Çünkü senin bırakıpta gittiğin yerde KRAL o oldu artık!!Bir kere değil,bin kere isyan ediyorum bu güne,belki de sana uzandığım o güne...
Sana hoşçakal demeyi hiç düşünmedim.Ben hapishanemde,sen prangalarında hiç düşünmedik öyle değil mi? Benim bakara güllerim var,seninse bana uzanan gökkuşağın. Söyle,söyle öyle değil mi? Biz özlemlere nisbet hayallerimizde de buluşuruz.Yılın bir günü dahi olsa sesimizi duysak ta yeter.Beni düşündüğünü,seni düşündüğümü bilmemiz bile yeter!!
Dur yapma ne olur! İşte şimdi kahrediyorsun beni.Yalan de yalan! İnanmak istemiyorum.Bu kalleşlik neden? Ben ki kuş kanadının esintisinden sakınırken seni, sen ağlama kıyamam derken, minicik hayallerimizin katili mi olmalıydın? Keşke çiğneseydin ayağının altındaki toprak gibi,keşke duvarlara yazdığın adıma tükürseydin.Hırçılığında tekmelediğin taş olsaydım... Yapma dur ne olur! Daha çok erken.Önce ben önce ben,ben! Demir almak günü gelmişse limandan be bitanem!!!
 
Katılım
18 Haz 2006
Çok beğendim bu yazıyı yıllar önce bir dergide okumuştum ve sizlerle paylaşmak istedim.Şiir ve düzyazı okumayı çok seviyorum ama benim diğer arkadaşlarım gibi duygularımı içimden geldiği şekilde kağıda aktarma kabiliyetim maalesef yok.Bu yüzden bende sevdiğim şiir ve düzyazıları sizlerinde iznini alarak yayınlamak isterim.
 
Katılım
2 Haz 2006
Başını okudum yazının, gerisini okumadım çünkü haletime çok uymadı, ben terkedilme değil de kavuşma hikayesi arıyorum çünkü.

Ancak yazı gerçekten güzel okuduğum kadarıyla. Paylaştığınız için teşekkürler...
 

KIRMIZI

 
Katılım
27 Haz 2006
güzel di paylaştığın için teşekkürler..))