Böyle okul kaydı görülmedi..

ferahsan

Dîvân Üyesi


Sivas'ta, Muzaffer Sarısözen Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde, yeni kayıt yaptıracak öğrencilerden 1 paket kağıt havlu ve 1 paket tuvalet kağıdı getirmeleri isteniyor.

Muzaffer Sarısözen Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde alınan bir kararla, yeni kayıt yaptıracak öğrencilerden 1 paket kağıt havlu ve 1 paket tuvalet kağıdı getirmeleri istendi.Bu doğrultuda okulun girişine, kayıtlarla ilgili duyuruların yanında marka da belirtilerek “Yeni kayıt yaptıracak öğrenciler 8'li (1 paket) kağıt havlu ve 12'li (1 paket) tuvalet kağıdı getireceklerdir” şeklinde yazı asıldı.

Okulda derslerin sanata dayalı olması nedeniyle öğrencilerin resim, heykel gibi eserleriyle ilgili çalışma yaparken ve enstrüman kullanırken sürekli ellerini kullandıklarını belirten okul yetkilileri, bu nedenle öğrencilerin devamlı ellerini yıkamaları ve temizlemeleri gerektiğini kaydettiler.

Bu doğrultuda okuldaki tuvaletlere kağıt havlu ve tuvalet kağıdı konulduğunu anlatan yetkililer, bunların çok çabuk tükenmesi nedeniyle böyle bir karar alındığını belirttiler.

Geçen yıl bu ihtiyaçları okulun karşılamaya çalıştığını, ancak böyle bir ödeneklerinin bulunmadığını ifade eden yetkililer, bu durum karşısında öğrencilerden gelen istek doğrultusunda okul aile birliğinin böyle bir karar verdiğini, okul yönetiminin de bu kararı uyguladığını söylediler.

Böylelikle öğrencilerin bu ürünleri gereksiz kullanmalarının da önüne geçilmiş olacağını belirten yetkililer, istekte marka belirtilmesinin sebebinin de herkesin aynı ürünü getirmesini ve haksızlığı önlemeyi amaçladıklarını bildirdiler.

Kaynak: http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=273009
 

Dil-şâd

Benim tedbirim, Sen'in takdirinden küçüktür.
Ynt: Böyle okul kaydı görülmedi..

Malzemeleri ihtiyaç dahilinde istemeleri ve bunu karşılamak için bir ödeneğin olmaması durumun çok da anormal olmadığını düşündürdü bana. Fakat işin bir de diğer boyutu var, okullarda öğrencilerden kayıt olurken ayriyetten katkı payı alındığını biliyoruz. Eğer bu öğrencilerden de böyle bir ücret alınıyorsa masrafları pekala katkı payı içinden de karşılayabilirlerdi. (Dikkat çekmemek adına) Ama sadece bir paket kağıt havlu ve tuvalet kağıdı istemişlerse (marka konusuna girmiyorum) yadırgamamak lazım. Hele de kardeşimin liseye girerken eline tutuşturulan listeyle bunu kıyaslayınca çok çok masum istekler bunlar...
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt