Boşluktan geriye...

sayih

Divan Üyesi
Cehennem,dünyanın diğer adıdır kimine göre, bizler içinse cehennem;diğer taraftaki alevli azap.Bu azabı hazırlayanlar ise gene biziz.Ama son zamanlarda merak ettiğim başka bir şey var, hayatımızdaki boşluklar neyi ifade ediyor? İnsan neden boşluğa düşer, neden başa dönüş yapar…?
Hayatımızdaki boşlukların hayati bir önem taşıdığı aşikar.Belki de en bereketli zamanladır bunlar,belki de hayatımız koca bir boşluk... :-\

Organların rahat çalışması için bile,aralarında boşluklar bırakılmış.Bu boşlukları kaldıracak şekilde organlar bir araya getirildiğinde,hacimde bir miktar azalma olur.Organların yapıldığı doku ve hücrelerin temel molekülleri arasındaki boşluklar da kaldırıldığında insan vücudu bir hayli küçülüyormuş.
Yani organlar, moleküler ve atomlar arasındaki boşluklar kaldırıldığında, insan vücudu sadece top kadar bir büyüklüğe sahip oluyormuş.

Acaba boşlukları hayatımızdan çıkarsak geriye ne kalırdı? ???
 

kartanesi

Divan Üyesi
Ynt: Boşluktan geriye...

İnsan hayatındaki boşluklarda zaman zaman gerekli diye düşünüyorum.Boşluklarda düşünmek,dinlenmek,karar vermek,harekete geçmek için bol bol vaktimiz oluyor.Bu boşlukların sonunda doğru kararlar vererek düzgün adımlar atarsak boşlukları fazlasıyla doldurabiliriz.
Buradaki benzetmede olduğu gibi düşünecek olursak organlar arasında boşluk olmazsa topa benzemek ne kadar kötü ise hayatımızda boşluklar olmadığı zaman kurulmuş bir makine gibi durmadan çalışmak ruhumuzu yorar ve kendimizi dinlemeye hiç vaktimiz olmaz.
İnsan kendini dinlemeyip yalnızlıkla başbaşa kalmadığı zamanda
neredeyim neler yapıyorum gibi sorgulamalara fırsat bulamamış olur ve sürekli koşturur.
Yani benim kanaatimce benim hayatımda zaman zaman boşluklar olmalı...
Boşlukları çıkardığımı düşünemiyorum ???
Tıpkı bir robot gibi olurum :)
 

heyula

vâizin nâr-ı cehennem dediği firkat imiş...
Ynt: Boşluktan geriye...

Ondan geriye herhalde biz kalırdık sayih.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst