bu kadar karamsar olmayalım!

Katılım
5 Ağu 2007
okuduğum yorumlarda hep bi karamsarlık rüzgarı esiyor, gelecek hakkında bu kadar mı karamsarız?unutmayalımki türkler hep bi kötü dönemden sonra oldukça şatafatlı dönemler geçirmişlerdir.tamam bende biliyorum bir çok kapı suratımıza kapandı bi çok bela ile uğraşıyoruz ama kanımız asil....kürşatlar, meteler, teomanlar,fatihler bitmedi bitmez de...
biraz bu karamsarlıktan kurtulalım mı ne dersiniz.....
 
Katılım
26 Nis 2007
Ynt: bu kadar karamsar olmayalım!

gülücüğüm' Alıntı:
dünyada her zaman dinler savaşmıştır. ben buna inanıyorum. şuanda da yahudilik ve islam savaşmaktadır. ve belki de onca bölünmelere rağman hristiyanlık diyebiliriz..
Dünyada her zaman dinler mi savaşmıştır?

gülücüğüm' Alıntı:
geçmişimiz şanlı olabilir ama bence bunun ırkla bir ilgisi yok. tarihte hiçbir başarılı uygarlığın başarsının ırkıyla( ya da aynlızca ırkıyla diyelim) bi alakası yok bence.
Bu görüşe katılıyorum.. Teoman'ı Teoman, Fatih'i Fatih yapan şeydir önemli olan..

Ayrıca sitede karamsar bir hava estiği görüşüne katılmadığımı belirtmeliyim. Buradaki arkadaşların çoğu zaman umut dolu ve içimizi ısıtan mesajları olmuştur. Böyle düşünmeniz bir talihsizlik.. Fakat bir sorum var size: Neden isminiz bela çiçeği? Ben sitemizin müdavimlerinin isimlerini düşündüm de bir an; Gülücüğüm deyince bir tebessüm oluşur yüzümde.. Lamia parlak demektir mesela.. Dil-şâd deseniz gönlümüzü hoş eyler ismiyle müsemma bir şekilde.. Kardelen en büyük umut simgelerinden biridir ki kış ortasında zoru başarır.. UluğBey'in isminin ne öneme sahip olduğunu çok iyi bilirsiniz sanırım.. Işıll derken bile insanın gönlü ışıldıyor.. Kendi ismim de bunlardan farklı değildir ve belki birçok arkadaşımız da böyledir. Ben isimlerimizin bile umut dolu olduğunu görüyorum.. Burayı tanıdıkça umarım sizde farkedeceksiniz. Unutmadan söyleyeyim; aramıza hoşgeldiniz..
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Ynt: bu kadar karamsar olmayalım!

ferahsan' Alıntı:
Ayrıca sitede karamsar bir hava estiği görüşüne katılmadığımı belirtmeliyim. Buradaki arkadaşların çoğu zaman umut dolu ve içimizi ısıtan mesajları olmuştur. Böyle düşünmeniz bir talihsizlik.. Fakat bir sorum var size: Neden isminiz bela çiçeği? Ben sitemizin müdavimlerinin isimlerini düşündüm de bir an; Gülücüğüm deyince bir tebessüm oluşur yüzümde.. Lamia parlak demektir mesela.. Dil-şâd deseniz gölümüzü hoş eyler ismiyle müsemma bir şekilde.. Kardelen en büyük umut simgelerinden biridir ki kış ortasında zoru başarır.. UluğBey'in isminin ne öneme sahip olduğunu çok iyi bilirsiniz sanırım.. Işıll derken bile insanın gönlü ışıldıyor.. Kendi ismim de bunlardan farklı değildir ve belki birçok arkadaşımız da böyledir. Ben isimlerimizin bile umut dolu olduğunu görüyorum.. Burayı tanıdıkça umarım sizde farkedeceksiniz. Unutmadan söyleyeyim; aramıza hoşgeldiniz..
Noktasına virgülüne dokunmadan kardeşimin yazdıklarına katıldığımı söylemek istedim ...
 
Katılım
5 Ağu 2007
Ynt: bu kadar karamsar olmayalım!

ben yeni üye oldum ve ilgimi çeken yorumları okudum karamsarlık var gibi bi izlenim oluştu bende böyle bişey in olmadığını ya da az olduğunu neyse söylemeniz güzel...
adımın bela çiçeği olmasının sebebi attila ilhan hayranı olmam ve onun bana göre en güzel şiirinin bela çiçeği adlı şiiri olması. bu isim çok hoşuma gidiyo o yüzden kullanıyorum..
hoşbulduk...
 

zaman

Şu tersine dünyayı kim düzüne çevirecek
Katılım
3 Ağu 2007
Ynt: bu kadar karamsar olmayalım!

Ben bu sitenin karamsar olduğuna katılmıyorum. Aksine insana neşe veren bir site. Haddim değil ama size şunu söylemek istiyorum.Benim çok sevdiğim bir sözdür. GÜZEL BAKAN GÜZEL GÖRÜR. GÜZEL DÜŞÜNEN HAYATINDAN LEZZET ALIR.
 

bari_sen_yanma_diye

(En'am, 162)
Katılım
8 Ağu 2007
Ynt: bu kadar karamsar olmayalım!

Söylenmesi gerekenlerin coğu arkadaşlar tarafından söylenmiş.Bizim ekleyebileceğimiz tek şey biz de yeni üyeyiz fakat şimdye kadar okuduğumuz konu başlıklarından ve içeriklerinden böyle bir kanaate varamadık.Siz nasıl vardınız diye ufaktan bir merakmız olmadı diyemeyiz. Bu arada ferahsan abimiz bizim ismimizde karamsarlığa dair bir bulgu bulmamıştır inşallah :)