dert ortakları

Dilhun

Dîvân Üyesi
Sizin horanta nasıllar ?

İyiler yada öyle görünüyorlar bilemiyorum.Bakıyoruz ama göremiyoruz ki. Aynı evde yaşadığımız insanların alnında oluşan çizgileri bile göremez olduk.

Rahman eksikliklerini göstermesin aile bu dünyadaki asr-ı saadetimiz.Aile,dünya denilen diyar-ı gurbette medar-ı tesellilerimiz.
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
ve taa derinlerde, belki bunu kimse farkedemez, insanın kalbine şöyle bir şey geliyor, onun bana ihtiyaci yok, onun benim sevgime ilgime ihtiyacı yok... nasılsınıma iyimisinime ihtiyacı yok. Çok garip. O zaten iyi.

Nasıl desem on numero tespit.
 

Mina

Eskici...
Aleykümselam...Allah daha çok iyilik versin.4 yaş bence de çok güzel :)
 

Mina

Eskici...
Gülmek haram olmalı bize
Gülmek istemiyorum artık birşey yemek de
Hem kendi ülkemizdeki hem Farklı coğrafyalardaki insanlar açlıkla pençeleşikenn
Farklı coğrafyalardaki Çocuklar işkence görürken gülmek istemiyorum
Neden bu kdr hissizleştik
O çaresiz çocukları görünce benim çocuklarım olabilirdi diyorum kahroluyprum
Ben hiç iyi değilim Ya..
Şimdi çok çok dua edeceğim...
 

Mina

Eskici...
Allah kimseyi çaresiz bırakmasın
Çocuklara dokunmasın kimse lütfen Allahım
 

Mina

Eskici...
Çocuklarım uyuyor yanlarına gittim
Kalbimde şuan bir ateş var
Twitter’da bir video gördüm adam çocukları dövüyordu,ipe bağlamış izlemez olaydım
Allah kahretsin çocuklara uzanan elleri...
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Her seyi izlemeyin hatta sosyal medyayi kullanmayin orda her sey var cünkü
 

Hikmet

0 rh+
Recep recep ağzımdan çıkanlara dikkat etmem gerek.
Ayy yazdım sildim, hadi.
 

Hikmet

0 rh+
Ha ben bu arada Fatih Çıtlak'ın mesnevi okumalarını dinliyorum youtube dan. Böyle bilmezdim hocayı. Acayip iyi geldi bana. Ne dersiniz @mehmet baki @evla
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bilmem okumadım ve dinlemedim.Mektubat-ı Rabbani okumaları dinliyorum bektaşoğlundan hoşuma giden o mesneviden hiç nasibim olmadı.sünnet ve farz belli ölçülere uyuyorsa sen bunu fark edersin Allah mübarek etsin.
 

Dilhun

Dîvân Üyesi
şehit.jpg

Acıdan başka paylaşacak bi şeyimiz kalmadı.
Bir Azerbaycan ağıdında şöyle diyordu: "Ağrı dağdan ağır geler üregimde ağrım mənim."
Elimden bir şey gelmediği için hiç bu kadar utanmamıştım ben.
"İki ordu vardır: Biri gazâ ordusu, Diğeri de duâ ordusu. Ve bu savaşlar, bu iki ordunun ittifâkı ile kazanılır ''diyordu İmam-ı Rabbani,İslam'ı abad ,düşmanı berbad eyle ya RAB.
 

Hikmet

0 rh+
Bilmem okumadım ve dinlemedim.Mektubat-ı Rabbani okumaları dinliyorum bektaşoğlundan hoşuma giden o mesneviden hiç nasibim olmadı.sünnet ve farz belli ölçülere uyuyorsa sen bunu fark edersin Allah mübarek etsin.

Bir tasavvuf alimi olarak diyeyim, fazla ortada gibi ama anladığım kadarıyla artık bunların açıktan söylenmesi gerektiği taraftarı. Meselelerin hafife alınmasından çok rahatsız. Biraz da yayıncılık da var ama kurandan sünnetten ayrılmadığı kanaatindeyim. Biraz üslubu sert. Ona da yumuşak söyleyince anlamıyorsunuz diyor :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Zaten islamiyet yumuşaklığı inanç esaslarında kabul etmez.kesin ve katidir.ikili ilişkilerde halimlik bekler sapla samanı karıştırdığımız gibi bunu da karıştırıyoruz.Allah'ın nefes adet sayısınca kendine götüren yolu vardır.senin meşrebine en uygunu o ise Allah mübarek etsin.
 
Son düzenleme:

Hikmet

0 rh+
Selamun aleyküm.
Bugün uzun zamandan sonra doktora gitmek için dışarı çıktım. Tabi maskeyle. Normalde güleryüzlü ve mimiklerini aktif kullanan biriyimdir. Ama işimi bitirip eve döndüğümde hiçbir ifademi kullanmadığımı farkettim. Ne doktora ne etrafımdakilere ne iletişim kurmak zorunda olduğum insanlara karşı. Ruhsuz ruhsuz bakıp geçtim insanlara, onlar da öyleydiler. Ve bunu o an kasten yapmadım ve dediğim gibi eve gelince farkettim. Buna ne deniyor acaba psikolojide ya da sosyolojide ya da herneyde...
 

mehmetaluc

Dîvân Üyesi
Bence düne bakıp dünü mimarlarımızla iyi döşeyemediğimiz için bugün çöken çöküntülerin arasında gezmek gibi bir şey oldu galiba sizin için bizim içinde, senin hissettiklerin gibisini bizlerde hissettik kardeşim,selamlarımla.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt