diriliş.

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: diriliş.

Baki hocam ,diriliş sezon sonuna geldi ve daha da yayınlanmayacak ama... okan bayülgen sağ olsun etki-tepki olayını sebep olup reytingleri iyice artırdı.
en sevdiğim karakter bamsı alp (bamsı beyrek değil tabi ) bamsı alp .gardaşlar diye böğürse de. banu çiçeğin doğan alp ile evlenmesine ciddi mana da bozuldum .Ertuğrul gazi den baba oğlu edası ile Ertuğrul diye seslenseler de.diriliş dizisin de giyilen erkek oyuncuların o zaman dan esinlenerek giydikleri iç kıyafetlerine hayran olduğumu (uzun dizlerine kadar keçe hırka diyebilirim ).( internette o kadar arama rağmen kayı yüzüğü ve ERTUĞRUL GAZİ DERİ BÖRK - SEKİZ PARÇA KAYI BOYU GÜNDOĞDU MODELİ nden başka bir şey bulamadım.pazar da ciddi bir açık olduğunu belirtebilirim )bizim alplerin ise üçgen vücudları ile baltalar ile gezmesine şaşkınlıkla izlemekteyim.hele kadın oyuncuların her türlü kırmızı mavi yeşil tonları ile gezmesi o da ayrı bir konu. İmdi herhangi bir ergeni ele aldığımız da püf noktasının ''uzun saç kirli sakal'' olmadığını ikna eder isek evet dirilir.Hoş bu kadar çeşitli diziler ile kıyaslarsak çok iyi.mesela kiralık aşklar,anlaşmalı evlilik dizisi no :309 ,başka kadın ile kaçan gönlümde ki denizler,gönlün de ki esintiler.Anneler babalar vatanım sensin diyip repliğin de ''Türkler ve müslümanların'' yardımı ile gecen repliklerin yanın da çok iyi kaldıklarını canı gönlümden belirtebilirim.yaşadığımız yüzyılda iyi durumdalar bile diyebiliriz.Şimdi vakıf olanlar dirilişe dudağının sol kenarı ile gülümseye bilir.bilmeyen için ise ''merak'' konusu olabilir.diyeceğim bilen bildiğini unutur ve izlerse ölür,bilmeyen izler ise hareketlene bilir.anlayacağınız üzere ne öldürür ne güldürür.Emeğe geçenlere teşekkür etmeyi borç bilirim.kaçırmadan izlemekteyim.onun da altını çizeyim.
Aslın da ne biliyor musun baki hocam gizli eziklik psikolojimize iyi geliyor.bu milletin üstünden geçtiler.sağının solunun fil dişi kulesinden gayri müslümüne kadar.ayağa kalkmak istiyor ama cesareti yok o yüzden birbirine saldırıyor.saldırmaz ise bir olup yol açmak zorun da o da ona zor geliyor.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Dizileri nasıl izliyoruz?sual bu
Bu ara yedi güzel adam dizisine takıldım.sual şu game of thorenes ,grey anatomi,angel , şubat çukur ve yedi güzel adam dizilerinin arasın da fark var mı?
 

Mina

Eskici...
Yaklaşık altı aydır tv yi hayatımızdan çıkardık. Evde tv yok.Hiçbir şey izlemiyorum. Sinemaya zaten gidemiyorum, dizi sinema kültürüm sıfır:confused: iyi mi kötü mü bilmiyorum ama yabancı popüler bazı dizileri izlemeyi isterdim.Türk dizilerinde yedi güzel adamı bir süre izlemiştim çk güzeldi.
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
En sevdigim dizilerden biridir
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Aslın da mantıkları aynı...hedef kitle de aynı herkes kendini olanı bilir diyerekden yerliden çok yabancı dizi izleyicisiyim.şimdi bizimkiler kısıtlı bütçe ile çektikleri için dialoglarla anlatırlar.bizim söze verdiğimiz değerden kaynaklı bir tutum da diye de bakabiliriz.ama bizim ılıtma ve yumuşatma çabalarını anlayamıyorum.o öyle ise öyle yap çekinmen neden.kırılacaksa kır.kırmamak isterken bir çuval inciri maf ederler.misal yedi güzel adamdan söz edelim.hanım kişi namaz kılacaktır baş yarım açık.zorunlu edebiyat dersi gibi sahneler anlatmaya çalıştığın şeyi direk anlatsana .lafı tut oradan diğer kulağından getir.yabancı sinema sana ne kadar dikte ediyorsa sen o kadar yumuşatmaya çalışıyorsun.yumuşatmaya müsait değil uğraştığın alan!yanlı, objektif değilsin.sinema dizinin alta üste ihtiyaçı yoktur.alıcısını bulur.bu yüzden leyla ile mecnun gibi dizisi zor çekilir.ya da yedi numara kendine has olmalı.diye düşünüyorum yabancı diziler ise daha acınası.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Yedi güzel adam niyet itibari ile güzel.velakin anlatımın da işleyişin de çok hata var.Zarifoğlu şiirleri kişilerin müktesebatıdır.okudukça anlamlar verebileceğin anlayabileceğin derdi yerle olamayanların şairidir.falan kişi(zehra hoca karakteri) ile şiire yorum getirmesi çok büyük kabalık olarak görüyorum.tamamen kurgu olduğunu görüyorum velakin sap ile samanı iyi ayarlanmalı diye düşünüyorum.nuri pakdil heyecan ile anlatılmış heyecandan öte bir şahsiyet kendisi.işaret edilirken göz çıkarılmış.
bir genç ile sohbet de yedi güzel adamı izledin mi diye sordum .cevab
-evet çok güzel aşk hikayeleri var orada dedi.güleyim mi ağlayayım mı bilemedim .
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Memati payitahta gelmis her türlü dirilirim ben
 
Tüm sayfalar yüklendi.

xen

Üst Alt