Doğruyu Bilmek

Katılım
18 Mar 2007
#1
Doğruyu bilmenin iyi yanlarının olduğu kadar kötü yanlarıda vardır.Çünkü bildiğin doğruyu yapmazsan vicdan azabı çekersin.Mesala bir doktorun bir hastayı kurtarabilme imkanı varken bu imkanı kullanmaması gibi..

Bununla birlikte yazar kesimi aydın insanlar topluluğu olduğu için bildiği doğruları haykıramadıkça hep acı çekerler.Bundan dolayıdır ki yazarların en önemli özelliği özgürlüktür.Yazar özgür olmadıkça istediğini aktaramadıkça acı çeker,hep pişmanlık içinde yaşar.
 
Katılım
20 Tem 2007
#2
Ynt: Doğruyu Bilmek

"hayatta her bildiğin doğruyuda her yerde söyleme" fikri hakikat olanmış,

bilgi yük gibi,paylaştıkça zorluğundan kurtulursun...
 
Katılım
8 May 2007
#3
Ynt: Doğruyu Bilmek

Erkan' Alıntı:
Doğruyu bilmenin iyi yanlarının olduğu kadar kötü yanlarıda vardır.Çünkü bildiğin doğruyu yapmazsan vicdan azabı çekersin.
Bu dinimizde de öyle değil midir? Eğer bilmiyorsan bir şeyden mesul tutulmazsın, eğer biliyor da yapmıyorsan işte o zaman günahkarsın.

Erkan' Alıntı:
Mesala bir doktorun bir hastayı kurtarabilme imkanı varken bu imkanı kullanmaması gibi..
Doğruyu bilmenin kötü yanı olarak bu örnek uymamış, bu olsa olsa elinde imkan varken kullanmamak olur. Bu doğruyu bilmenin kötü ya da iyi yanı değil, o insanın vicdanıyla ilgili bir meseledir.
Doğruyu ya da yanlışı seçmek elimizde de en zoru da doğruyu bilmek ve söyleyememek..
 
Katılım
8 Ağu 2007
#4
Ynt: Doğruyu Bilmek

günümüz türkiyesin de vicdan azabı cekmeyen kim kaldı ...yazık bize ne hallere düştük biz böyle değildik yozlaşırken öldük...
 

Konuyu şu anda okuyanlar : (Users: 1, Guests: 0)

Giriş yap