doğum günü!

Abdulfettah Adıyeter

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
esselam;

veledlikten beri hep şunu düşündüm. benden başka bir dünya var, benim dışımda bir hayat var. envai mahlukat, envai hayatlar mevcut. kendime hep sordum: " acaba uçan kuş ne hissediyor?" "acaba şu an bilmem ne memlekette filanca adam ne yapıyor?" "acaba ben ağlarken kimler gülüyor ve gülmelerine sebeb ne?" ve acaba "ben gülerken ağlayan kim?"...sualler bitmez!

bugün yine aklıma düştü..acaba bugün kimler doğdu? anasının karnından dünya isimli cendereye hapsoldu yahut kimler kaç sene önce bugün dünyaya avdet etti ve hal-i pür melali nedir? insan bu suallerden beri kalamıyor en azından bendeniz kalamıyorum. açıkcası halimden memnunum. evet eşyama bir parça hüzün ile bakmama sebebiyet vermekte ama hayata pür neşe bakmak gözleri kör edecekmiş gibi gelmiştir bana sanki kasvet o körlüğe renk katıyor! tabi bu benim zannım yahut vehmim. her ne olursa olsun bana mahsus bir hal! benzerleri yok mu ve yahut olamaz mı? elbette olur ve olmuştur ve olacaktır. ama asla ve kat'a bendeki gibi olamaz. bendeki de diğerleri gibi olamaz!

dua etmek lazım!
şu an derdli olanlara, başı dara düşmüşlere, mutluluktan ağlayanlara, kamere bakıp ağlayanlara, hasta yatağında inleyenlere, okunan ezanlara, acıya, hüzüne, ağlamak isteyipte ağlayamayanlara, gülmek isteyen ama başaramayanlara, dilinden seni seviyorum dökülenlere, söylemeye utananlara, senden nefret ediyorum diyen kalbi paslanma tehlikesi yaşayanlara, uçan kuşa, simsiyah gecede simsiyah kaya üzerinde yolunu şaşırmış simsiyah karıncaya, arslanın çenesinde titreyen ceylana,gökte sürüsünü kaybetmiş kuşlara, doğduğu topraklarda ölmeyi dileyen balıklara, askere gidenlere, gidipde gelemeyenlere, gelipde göremeyenlere, gönül gözü körlere...hasılı topyekün bir hayata, her gün yeniden doğan ve yeni ümidler var diyen bir hayata dua etmek lazım!

bismillahirrahmanirrahim;
Ya Rabbi; hayatın manasını kalbimizden çıkartma.
Ya Rabbi; hayat isimli nazlı geline hakkettiği mutluluğu yaşatmamızı nasib eyle.
Ya Rabbi; kün emrine muhatab olan bizlere hayatın künhünü anlayacak bir zihin, yaşayacak bir irade ver.
Ya Rabbi; hayat isimli geline ibret ve hikmet nazarı ile bakmamızı nasib eyle
Ya Rabbi; bugün hayata adım atanların hayatları boyunca senin yolunda yürümelerini nasib eyle
Ya Rabbi; günlerden bugün ama senelerden daha evvel hayata gelenleri sen hayatın zorlu yokuşlarında, engellerinde yalınız bırakma.
Ya Rabbi; düşenlerin elinden tutmayı, yolda kalanlara yol göstermeyi, darda olanların yardımına koşmayı nasib eyle
Ya Rabbi; dua etmeyi bilmeyen şu hakirin dualarını Habibin; Efendimiz, iki cihan serveri, Hatem-ül Enbiya M....... Mustafa(s.a.s) yüzü suyu hörmetine makbul eyle.

subhane rabbike rabbil izzeti amme yesifun ve selamun alel mürselin velhamdülillahi rabbil alemin.el fatiha.
 

zulmet

Gözyaşlarımla Siliyorum Şimdi, Ruhumun Kirlerini..
Ynt: doğum günü!

aminnnnnnn..
Allah razı olsun hocam..
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: doğum günü!

Bu duâları üstüme alınmak istiyorum:)25,05 benim doğum günüm biraz şımarmamda mahsur yok değil mi:):)

Allah (c.c)sultan seçtiği kullarından olursunuz İnşallah ,Efendimizin sancağını tutanlardan olmayı her iki cihan da Nur olmanızı dilerim Mevlamdan

Amin Amin
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bu mesajı unutmuşum,@mehmet baki nin doğum günü başlığını ararken buldum.(biraz nostalji oldu benim için.neyse doğum gününde bile olayı kendime çevirdim.)
2008 de açılan bu başlıkla devam edelim.
Efendiler,bundan yıllar yıllar önce ruhlar aleminden kopup gelen,ne kadar dahi olacağını bilmeyen nur topu gibi çocuk,dünya zindanında 42 yılını yaad etmektedir.42 yıldır neler gördü,neler hissetti,neler yaşadı tam manası ile kendi bilir...biz gönlümüz yettiğince şahidlik ettik.ettiğim şahitlikten hoşnut ve minnettarım.gelecek zaman çizgisinde onun adına Rabbimden dünya ahiret afiyet isterim. Kırk yaşına ayak basmaya hazırlananlara uyarıda bulanayım ,en hesaplaşmalı yılınız olacak ,gelmeden yapmak istediklerinizi ertelemeyin.bedeniniz zayıflarken ,aklınız çok fazla keskinleşecek bu yüzden adını bilinçli ikinci ergenlik koydum :) şimdi de ikinci ergenliğini yaşayan bu gönlü güzel ,sakalı güzel delikanlının doğum gününü tüm hürmetimle kutlarım. Nice nice yıllarımızı ma aile birlikte kutlayalım...
Iyi ki doğdun ,iyi ki varsın @Abdulfettah Adıyeter ...
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt