dua!

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: dua!

Dün 17 Ağustos'un yıl dönümü idi, mevla mekanlarını cennet etsin. dün kapalı olduğumuzdan yazamadım. Aramızda da depremdle yakınlarını kaybedenlerin olduğunu biliyorum. Mevla onların mekanlarını cennet eylesin.Milletimize bir daha böyle acılar göstermesin yaradan...

amin
 

eylül

Divan Üyesi
Ynt: dua!

17 Ağustos 1999 tarihinde Marmara depreminde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, geride kalan yakınlarına da başsağlığı ve Allahtan sabır diliyorum.

ecrin' Alıntı:
Parmak uçlarımı kullanabiliyorum artık.

Geçmiş olsun Ecrin. Parmaklarını kullanabilmene çok sevindim.
 

Levvame

''âh'' bir iklimse şayet...toprağına tabi'yim...
Ynt: dua!

''Bana vuslat yolunu göster.Beni surette bırakma ,can kıl,uzlet yolunu göster.
Dergâhın gayet uludur ,bana kudret yolunu göster.Yanlızlık istiyorum,dilim sussun,kalbim konuşsun,güçsüzüm ,garibim,çaresizim,bana sadece Senin güçlü olduğunu göster.Nefsimin tutkularından beni arındır,kalbimi iki yüzlülükten kurtar.Gayrına eğilim bırakma içimde,bana halvet yolunu göster.Bana kılavuzumu göster,Seni candan isteyeyim,bana isimleri öğret,Âdem gibi şeylerin sırrını ver.Her şeyden sırrın açılır, bana rüyet yolunu göster...

Bana beni göster,Seni göster,Onu göster.
Kendine çağır beni, Kendinde yok et.
Bu çaresize çoklukta birlik yolunu göster.''

amin...
 

Levvame

''âh'' bir iklimse şayet...toprağına tabi'yim...
Ynt: dua!

"Allahım kalplerimizi nifaktan temizle,amellerimizi riyadan uzak tut,dilimizi yalan,gıybet ve bühtandan koru.Midemizi haramdan fercimizi zinadan ,ellerimizi zimmetten,gözlerimizi hiyannetten,kulaklarımızı gıybeti dinlemekten,ayaklarımızı bilinçsizce atmaktan koru.Ey! Alemlerin Rabbi ve Ey! Yardımcıların en hayırlısı kendi şefkatinle muamale buyur... Ey!Şefkatlilerin şefkatlisi..."

amin...
 

PeJMüRDE

Divan Üyesi
Ynt: dua!

Kağıt üstünde fikir satan,pak zihinleri küfürle mülevves eden,Hakk'ı girdablarda aratan,laf cambazlığı yaparak şuur hipnozu yapan,efsunlu bakışı ve dil-keş şekli ile alem-i islamın evladını kandıran,küfrü karizma ve tarz edinen ve ettirenlerden bizleri,alem-i islamın evladını,ıyalini doğacak yeni neslini dahi muhafaza eyle ya Hafız!!!
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Amin.Bende bu konuyu okuyordum.dedim Dua zamanımız gelmiş :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Abdullah bin Abbas(r.a)buyurur ki Resulullah (sav )'ın geceleyin namaz kıldıktan sonra şu duayı okuduğunu işittim;

Ey Allah'ım !kendi katından vereceğin öyle bir rahmet istiyorum ki ,onunla kalbime hidayet edersin,işlerimi toparlarsın,dağınıklığımı düzene koyarsın,iç alemimi ıslah edersin,dış âlemimi yükseltirsin,amelime temizlik ve ihlas verirsin,rızana uygun istikamet ilham edersin,ülfet edeceğim dostumu lütfeder ve beni her türlü kötülüklerden korursun.
Ey Allah'ım ! Bana öyle bir iman öyle bir yakin ver ki,küfür ihtimali kalmasın.Öyle bir rahmet ver ki,onunla dünya ve ahirette senin katında şerefli bir mertebeye nâil olayım.
Ey Allah'ım!Hakkımda vereceğin hükümde kurtuluş istiyorum,şehidlerin mertebelerini niyaz ediyorum ,bahtiyar kullarının yaşayışını diliyorum,düşmanlara karşı zafer talep ediyorum!
(-Amin ecmain.-dua daha uzun ilk giriş kısmı bu )
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Allah cümlemizin kalplerini hakikatle inkişaf ettirsin,gafletimizden uyandırsın.işe yaramayan aştan,işten bizleri korusun.Ömrün her nefesinin,ölüm haberi olduğunu idrak nasip eylesin.Hepimiz de çektiği zikirlerinden hakiki ve ilâhi lezzeti alanlardan etsin.Âmin.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ey gâip olmayan şahit!Ey uzak olmayan yakın!Ey mağlup olmayan galip!İçinde bulunduğum sıkıntıdan beni feraha çıkar.Kurtuluş kapısını aç!

Ey her türlü sıkıntıyı kaldıran,ey her türlü duaya icabet eden,ey her türlü kırıkları saran,ey her türlü zorlukları kolaylaştıran,kimsesizlerin sahibi,her yalnızın muini/yardımcısı olan Allah!Ey kendinden başka ilah olmayan Rabbim!Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim.Kuluna haksızlık etmezsin.verdiğin kitaplar,gönderdiğin peygamberler insaların hidayeti içindir.

Hz.Yusuf (a.s.) duası.
 

Dilhun

Dîvân Üyesi
Rabbim...

Belay-ı muhabbet-i masivadan kıl berî bizi Hizmet-i Kur'an ve İslamda, kıl muvaffak bizi
 
Tüm sayfalar yüklendi.

xen

Üst Alt