dua!

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

Ey Rabbim! Ben zayıfım, rızân yolunda benim zaa­fımı kuvvetlendir. Beni nâsiyemden tutup hayra sevk et. İslâm'ı rızâmın en son noktası kıl. Ey Rabbim, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelîlim beni azîz kıl. Ben sana muhtacım, beni rızıklandır.”(amin)


"Yâ Rabb! Ben hangi bir mü'mine onu üzecek ve gönlüne ağır gelecek bir söz söylemişsem kıyamet gününde o sözü onun için sana kurbiyyet eyle; yani o sözden müteessir olduğu kadar onu sana yaklaştır. (amin)
 

Gülsema

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

ne kadar çok ve güzel dua etmişsiniz..

elfü elfi amin:)
 

sokak lambası

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

Amin tüm dualara cümlemize inş..
Dualarınız için çok teşekkürler,hepsi çok güzel arkadaşlar..Dua ile kalın..
 

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

Rabbim beni feraha çıkar...
 

hamza kutluay

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

günahlardan kirlenmiş yüzümle geldim nice kapı gezdim seninkinden daha sağlamını bulamadım
Aff Ya Rab !!!
 

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

"Ey Rabbim! Beni, iyilik ettiği zaman sevinen, kötülük ettiği zaman istiğfar edenlerden kıl."
(amin)

"Ey Rabbim! Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum." (amin)

"Eğer bir iş senin ezelî ilminde benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında şerli ise onu benden geri çevir, beni de ondan vazgeçir ve benim için nerede olursa olsun yalnızca hayırlı olanı takdîr et, sonra beni ona râzı kıl."
(amin)


"Ey Rabbim! Kulağımın şerrinden, gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden ve menîmin şerrinden sana sığınırım."
(amin)

"Ey Rabbim! Beni sözü dinleyip de en güzeline ittiba' edenlerden kıl."
(amin)

Yâ Allah! Sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni sen yarattın ve ben senin kulunum. Ve ben îman ve ubûdiyyetimde gücüm yettiği kadar senin ahd ü misâkın üzereyim." (amin)

"Yâ Rabb! Sen beni afv ü mağfiret eyle. Zîra senden başkası günâhları afv ü mağfiret edemez."
(amin)
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: dua!

evvela âmin...

Meftun, lütfen aynı zaman dilimi içinde aynı konuya üst üste ileti göndermeyelim, hepsini tek ileti halinde gönderelim...

İletiler birleştirilmiştir.


Hassasiyetiniz için teşekkürler.
 

sokak lambası

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

Alemlerin Rabbi,Rahman ve Rahim Allah'a,üzerimizdeki hadd ü hesaba gelmez lütufları adedince hamdü sena;bütün insanlığa rahmet ve kurtuluş vesilesi olarak gönderdiği habibi Hazreti Muhammed(s.a.v)'a,nezih aile fertlerine ve seçkin ashabına onların hasenatı adedince salat ü selam ediyor;iyiliklere ve salih amellere onbinlerle cevap verildiği şu çok bereketli mevsimde el açıp bir kez daha Rabb_i Kerimimizin ulu dergahına sığınıyoruz:

Allah'ım!Semi' ve Alimsin,her sesi işiten ve ilmiyle her şeyi kuşatan Sen'sin;Sen yakarışlarımızı da duyar,gizli açık bütün hallerimizi de bilirsin. Dualarımızı kabul buyur ve beklentilerimizi boşa çıkarma..ihtiyaçlarımızı gider ve ne olur bize terkedilmişlik hüsranını yaşatma!

Rabbimiz!Sen den Cennetini dileniyoruz.Ona yaklaştıracak kavli ve fiili amelleri işlemeye bizi muvaffak kıl.Cennetini istediğimiz gibi rızanı da arzuluyoruz;rahmetinle ve fazlınla muamele buyur da bizi Senin hoşnutluğunu kazanmış bahtiyarlardan eyle!Bize imanın hakikatini yakın derecesine öyle duyur ki,sadece Senin mehabetini duyalım ve haşyet duygumuz da yalnızca Sana karşı olsun.
Ellerimizi indirirken, arz u semayı yüzü suyu hürmetine yarattığın Kainatın İftihar Tablosu Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa' ya,ailesine ve ashabına bir kere daha salat ü selam ediyor,iki salat ü selam arasına sıkıştırılmış niyazların reddolunmayacağı ümidiyle dualarımızın kabulünü bekliyoruz,Rabbimiz!
Amin..(alıntı)
 

terk-i diyar

"aziz misafirim"
Ynt: dua!

Ya Rab! İçimizi dışımızı bir eyle ve siretimizi suretimizden daha güzel eyle...Amin
 

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

Allah’ım, lütfet ki gittiğimiz her yere barış götürelim;
Bölücü değil, bağdaştırıcı, birleştirici olabilelim.
Nefret olan yere sevgi,
Yaralanma olan yere affedicilik,
Kuşku olan yere inanç,
Ümitsizlik olan yere ümit,
Karanlık olan yere aydınlık,
Ve üzüntü olan yere sevinç saçıcı olmayı bize lütfet.

Yarabbi,
Kusurları gören değil, kusurları örtenlerden;
Teselli arayanlardan değil, teselli edenlerden;
Anlayış bekleyenlerden değil, anlayış gösterenlerden;
Yalnız sevilmeyi isteyenlerden değil, sevenlerden olmamıza yardım et.
Yağmur gibi, hiçbir şeyi ayırt etmeyip aktığı her yere canlılık bahşedenlerden,
Güneş gibi, hiçbir şeyi ayırt etmeyip ışığıyla tüm varlıkları aydınlatanlardan;
Toprak gibi, her şey üstüne bastığı halde hiçbir şeyini esirgemeyip,
Nimetlerini herkese verenlerden olmayı bize lütfet.

Alan değil, veren ellerin;
Affedici olduğu için affedilenlerin,
Hak ile doğan, hak ile yaşayan
Hak ile ölenlerin,
Ve sonsuz yaşamda yeniden doğanların
Safına katılmayı bize nasip eyle.”
(amin)
 

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

"Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun azameti önünde küçük kalmıştır. Hamdederim Allah'a ki her şey O'nun izzeti karşısında zelîldir.Hamd ederim Allah'a ki her şey O'nun mülk ü saltanatına boyun eğmiştir. Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun kudretine teslîm olmuştur."
(Amin)
 

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

"Ne iyinin ne kötünün tecâvüz edemeyeceği Allah'ın tam kelimelerine yarattığı şekil verdiği ve ektiği herşeyin şerrinden sığınırım"
 

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

"Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle." (AMİN)
 

terk-i diyar

"aziz misafirim"
Ynt: dua!

Ya Rab!Tüm meşguliyetimiz sen ol.Ruhumuz sana olan aşinalığını hiç unutmasın.Kavline sadık kullarından eyle bizleri.Kalbi selim lutfet kalplerimize ki kırmayalım,kırılmayalım, dünya ve ahiret geldiğinde ahireti seçen Salih ve saliha kullarından olalım.Bizlere bıraktığın emanetin elimizden,dilimizden hiç düşmesin inşallah
Amin
 

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

"Ey Rabbim! Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım."
(amin)
 

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: dua!

"Hamd Sana mahsusdur ey Rabbim! Sen semâların, arzın ve onlardakilerin mâlikisin. Ve Sana yine hamd olsun ki, sen Hakk'sın."
 
Tüm sayfalar yüklendi.

xen

Üst Alt