"duvar ustalarına" dairdir...

Abdulfettah Adıyeter

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
duvar ustaları büyük loncasının son dönemlerdeki asparagas haberlere dair basın açıklamasıdır:

"balyoz darbe" planı adı altında çıkan haberler tam bir yutturmacadır. bu planda geçen fatih camii yıkmak "scenario"su "demolition" değil aslı itibari ile bir "restoration" meselesidir. yalanda had hudud tanımayan türk matbuatı her zaman olduğu gibi ali devletimizin necib müesseselerini hedef tahtasına oturtmayı marifet bellemektedir. bu işin aslı ise şudur:

vakt-i zamanında fatih camiinde cuma namazını eda eden 1. ordu kumandanımız çetin doğan paşa babamızın mübarek gözleri fatih camiin kubbesindeki bir çatlağa nazar etmiş. senelerin iman kubbesindeki bu miniminnacık çatlak kamalet yolunun kilometre taşlarından çetin doğan paşa babamızı fazlasiyle rahatsız etmiş. cemiyeti tesis eden müesseslerin aralarındaki hak ve hukuka riayet eden paşa babamız çetin doğan için kubbeye sirayet etmiş çatlak fazlası ile tehlikeli bir vaziyetin ilk nişanesi olarak ele alınmıştır. derhal kendisine bir balyoz bir şakül bir mala bir de kürek tedarik edilmesini emreylemiş ve evvelen fatih camiin duvarının düzlüğünü şakül vasıtası ile ölçüp biçmiş. bakmış ki kubbedeki o miniminnacık çatlak pek bir tehlike arz etmekte işin temeline inmekten başka bir çare görememiş. balyoz yardımı ile elde edilecek bir "darbe" ile çatlağın çapında meydana gelecek değişmeyi ölçmek için fatih camiin duvarına "destur" deyuben bir balyoz darbesi indirmiş. elbette netice tahmin ettiği gibi olmuş ve duvarın şakülü kaymış. camiin mimarı ve dahi duvarcıları duvarı düzgün yapamamışsa bunda paşa babamızın bir kabahati olabilir mi? babası da duvarcı ustası olan paşa babamız çetin doğanın bu samimi, gayretli ve dahi azimli çabasını melmeketin başına bela olan irticai ve bölücü unsurlarla aynı kategoriye koymak en hafifinden saflıktır! paşa babamız bu milletin hassasiyetlerine sonuna kadar hütmetkar ve riayetkar olup duyduğu haberlerden ötürü namütenahi derecede mütessirdir. şu an acı kahve dahi içemeyecek bir halet-i ruhiye ile dört duvar arasında volta atmaktan bizardır.

sizlere dinletilen ses kayıtları ise doğru olup hakikat duyduğunuz gibi değildir. paşa babamız kendisine gelen "gavur orduları melmeketi mahvetmek diler" istihbaratını duyduğunda böylesi bir vaziyette vukuu muhtemel hadiseleri "empati" yoluyla ve yaran içre yüksek sesle dillendirmekten başka bir şey yapmamıştır! yani şöyle demiştir paşa babamız: "ben gavur olsam ilk ne yaparım?" bu masum sualden kim ne için gocunur acaba?! bu sualin cevabını vicdanlarınıza havale ediyoruz aziz milletimiz!

bu melmekette oldum olası duvar ustalarına karşı bir linç kumpanyası tertib edilmektedir aziz milletimiz! oyuna gelmeyelim lutfen!

duvar ustaları büyük loncası.
 

erkam kul

Divan Üyesi
Ynt: "duvar ustalarına" dairdir...

ÖRDÜKLERİ DUVARLARIN ALTINDA KALASICA DUVAR USTALARI BULA BULA BİZİM PAŞAMIZI MI BULMUŞLAR BALYOZCU OLACAK. GARİBİM PAŞA ŞİMDİ EMEKLİ VE YORGUN NERDEN BULACAK AVUKAT PARASINI SAVCI BEY ÇAĞIRIRSA ÖRTÜLÜ ÖDENEĞİDE YOK ŞİMDİ !!!!

PARDON ŞIRACININ BELEŞ AVUKATI VARDI DE Mİ? HEMDE BOZACI.


iletilerinizi büyük harfle yazmayınız
 
Tüm sayfalar yüklendi.

xen

Üst Alt