Erden Ekin'den

Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Bazen mini minnacık, küçücük kalır insan. Bin bir türlü sebepten olur bu his. Kimi zaman ukalalık seni ele geçirip bilinçsizleştirdiğinde, "Titre ve kendine gel" diyen bir ses sana kendini böyle hissettirir. Ya da olan bir olay karşısında çaresiz kaldığında bunu hissedersin. Kimi zaman da sevdiğin sana tatlı tatlı, yaşadığı bir şeyi anlatırken. Minicik, küçük, kaybolmuş, özelliksiz...
Böyle zamanlarda hep çığlık çığlığa susarsın. Elinden gelen tek şey budur çünkü. Ne kadar çırpınsan da içindeki karanlık yutar seni. Bir süre sonra çırpınmayı kesip, kendini karanlığa bırakırsın. Karanlığın acımaz, içine çeker seni.
Geçmişin gelir gözünün önüne. Yaptığın hatalar, yoksunlukların, elinden kaçırdıkların... Sonra gelecek korkuların resmi geçide çıkar. İncinme korkun, büyüme korkun, sevdiklerini kaybetme korkun...
Birilerinin gelip seni kurtarmasını istersin hep. Belki vardır da seni kurtarmaya çalışan, içindeki dipsiz karanlıktan. Ama sen görmezsin, karanlığın seni kör etmiştir. O anda tek düşündüğün; karanlıktan çıkmaktır. Bu yüzden görmezsin kurtarıcını. Hani hep derler ya; "Aradığın şeyi her zaman en son baktığın yerde bulursun." O hep gözünün önündedir ama fark edemezsin.
Vardır birisi mutlaka. Seni dünyanın merkezi gibi gören, tüm kalbiyle seven vardır. Ümit edersin gelsin diye. Gelir de belki. Fakat seni bulabilir mi karanlığında?O da mümkündür muhtemelen. Her şey mümkündür.
Uzatırsın elini yukarıya, bu kez bir el kavrar bileğini ve çıkartır seni karanlıktan. İşte o anda kendine gelirsin.
Sevdiğin sana hala tatlı tatlı bir şeyler anlatıp gülmektedir. Tüm bunlar sadece bir kaç saniye içersinde yaşanmış gibidir. Ve sevdiğin aslında sana ne yaptığını dahi fark etmemiştir. İçten içe ona teşekkür edersin. Gülümsersin. O, anlattığı şeye güldüğünü sanır. Sen hiç ses etmezsin. Sadece içinden milyonlarca kez ona teşekkür eder, ona duyduğun sevgiyi, kulaklarına dolan kahkahasıyla beslersin.
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

... gece biterken yıldızlar giderken, kelimeler biterken, söylenmedik sözler bile, tüm anlamlar biterken, sen başlarsın! Sigaramda duman, karanlığım biterken, kalbimin kırığında gizli susamışlığım biterken, düşlerim biterken, sen yeniden! Kalemimde anlam, kağıdım biterken, neden neden sen?!! Sen yoksan uğramaz mı bana ilkbahar? Sen kimsin sayfalarca kelimelrime sığmayan? Sen kimsin bana sağır, çağırdıkça kaybolan?? Kimsin sen ?!!
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

.. düşlerim biterken fikrin süzülür geceme, ilk dokunuşunu düşler çoğalırım içimde! Gözlerine yaslanıp uyusam, sonnra yavaş yavaş öpücüklerin solar gider yorgun tenimde! Sonra yalnızkla aldatırız susarak birbirmizi, sonra terkederiz birbirimizi, yıldızı çalınmış kızıl bir gece
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

karanlık gecelerde; üstümüzde, dikenlerle kaplı bir hırkayla yalnızlığı yaşadık biz. Ve bir tek sözcüğe hasret kaldık. Şimdi unutulmuşken bütün sözler hadi demek hiçbir anlam taşımıyor.. gidecek yer yok işte.. son sigarayı içiyorum canımın tekrar çekeceğinden korkmadan.. yok oluşlarla beraber değiliz kaçışları anlamlandırmaya çalıştık.. kaçtık.. korktuk kaçışlardan yakalanmaktan korkmadan haykırdık suratına hayatın yutkunduk tükürmeden önce aşk şiirleri yazamadık düzmece güller koparmadık kapkaraydık saatlerce anlattık kendimize dinlemedik anlatılanları Ve şimdi neredeyiz hep neden sorusuyla dolaştık cebimizde bu mudur dedik evet budur başka birşey de değil
Suçlu kendimizdik hep ve yargısız infazdaydık utanmadan.. bir faili meçhulun hem kurbanı hem failiydik.. bulunamadık Son denen şeye gelemedik. Üç noktayı sevdik belki de bitişimizi görmek istememecesine. Belki bu gecelerden birinde seninle karşılaşmaktan korktum seni tanımaktan ve kendimi tanıyamamaktan korktum bu gecelerde tanıdım seni ve bu gecelerde imha ettim kendimi..
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Küçük düşler resitali, büyük sözlerin çenesini dağıtabilir, hasretin pastel derdi üzerinizde kalmayabilir, dikey gece yolculugundan şarkılarla yatağınıza dönebilir, yüzünüzde taşıdıgınız maskenizi itina ile yere tükürebilirsiniz.
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Ciddiye alındığım kara parçaları bulundu, okundu. çok acayip birşeydi. anafikir de çikardim da, uğraşamayacağım şimdi cümle içinde kullanmaya. " karalistem okunaklı, sonuçlar dokunaklı " gibi birşey özeti..
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Geceleri az uyunur olmuş yine. binbir yalanlar, binbir masallar. taklacı güvercinler gözüküyor yattığımız yerden gökyüzüne bakınca perdenin aralık kalan kısmından. gözüküp kayboluyorlar, nereye gittikleri belirsiz. Duvarlarda oyun hamurlarından yapılmış garip şekiller. anlamsız.
Bir bardak çay, yer yatağının başucunda. bir kitap, iki-üç sigara, paketten çıkarılıp bir kenara atılmış. kırık cdler, çatlamış dudaklar. Herşey loş, sanki hepsi boş gibi.

Uzaklardan geçen bir trenin sesi akla düşürüyor hemen seni, elinde Borges'in bir kitabı. adını görmeye çalışıyorum sonra vazgeçiyorum. Kapatmalı gözleri. Yine vuruluyorum rüyamda.
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Ankara' mdan izlenimler:
- Dolmuş şoförleri ya renk körü ya da trafik ışıklarıyla geçinemiyorlar.
- Mayıs ayında hala kazakla geziliyor. duruma göre mont da gerekebiliyor.
- Ev kiraları gereksiz seviyede pahalı. (hele bir de "manzaralı" ilanlar yok mu...)
- Yollar çukurlarla dolu. üzerinden geçmeye kalkınca jantınız çelik bile olsa yamulabiliyor. (test edildi, yamuldu, ucuz atlatıldı.)
- Bira ucuz.
- İsminde "kitap" geçen kafeler fena değil. buluşma mekanı olarak kullanılabilir.
- Mayıs ayı şenlik ayı. (öğrenci kartı sahiplerine.)
- Yayalar sağ şeridi kullanmak gibi bir alışkanlığa sahip değil. akşam üzeri kızılay meydanındaki yaya geçidinden geçerken dikkatli olmak lazım. gladiator filmindeki savaş sahnelerine benziyor.
- Çok fazla asker ve memur var.
- Polisler gün boyunca ayakta ve kalabalık olarak beklemekten hoşlanıyor.
- Herhangi bir müzik aleti çalabiliyorsanız, üst geçitlerde, kalabalık caddelerde para kazanabiliyorsunuz.
- Her yerde ücretsiz "su sirki" var. banklara oturup izleyebiliyorsunuz.
- "Gima nın önü" hala en popüler ayakta buluşma mekanı.
- Hemen her ülke adına ait bir cadde ismi var. jamaika yı henüz bulamadım.
- Çöp tenekesi teknolojisine henüz geçilememiş. akşam saatlerinden itibaren her sokağın köşesi çöplerle doluyor. gece yarısı çöpçüler konuyu ertesi günün akşamına kadar hallediyor.
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Koyu siyah bir karanlıkta bile vardı gölgesi..Vazgeçtikleri, terkedemedikleri..
Kıpır kıpır dünyanın donuk adamı. Kim derdi ki bir gün mecbur bırakılıcaktı varolmaya?
Tattığı,soluduğu, görebilceği herşey.. Söyleyecek çok şeyi vardı ve
dinleyeni de..
Kapının eşiğine takılıp sendelediğinde düştü hayallleri. Bi daha yürümek zordu belki.
Geceden kalma tütsünün külleri yerde.adamın külleri yoktu görünürde.. ama o yandı,yandı ve bitti..
İndirdi şalterleri ve işte ışık gitti. Peki onu karanlığa gömen kimdi? Ben söliyim, hayatın ta kendisi.Hızla çevirdi sayfaları, ve bitti. Mutsuz son olacağını tahmin etmek zor değildi.
Beyazın pürüzsüzlüğünden,siyahın gerçekliğinden vazgeçemedi. Yolun kenarındaki eğri büğrü parmaklığın ötesindeydi. Yapılan hesapların tutmadığını anlayıp hesapsızca yaşamayı seçti.
Sonu olmayana ilerledi. Buz gibi sessizlikte ılık bir kelime fısıldadı titremekten yorgun bedenlere.Kal demek yerine mutlu ol diyebildi gidenlere.
Yenilgi hiç son olmadı onda. Özgürlüğün yasak olduğu söylenmeseydi, belki o da gülebilirdi.Sonuna kadar ipi çekti.
...Kendimi vursam, başka biri yaralanacak, öldüğüm gün içimden kuş çıkacak!...:
Yaşamın da çorap gibi söküleceğini nerden bilebilirdi?
O sadece mutlu olmak istemişti...
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Çok sonra yazılır/İçinde yaşadığın günlerin şiiri/Belleği vardır yaraların/Kapandıktan sonra da işleyen/Hatta aynı kalmayan kişileri/Sökülmüş zamana gönderen/Zarfı açar ya da kaparken/Adres yanıltmasın sizi/Kendinden bile taşınır insan/Ne sokağın kalbi, ne kalbin evi/Yalnızca şiir kendini seyrediyor şimdi/ Artık burada oturmuyor bu şiiri yazan.
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Hayat herşeyi yanlış anlıyor. En çok da değişikliği. Değişme içgüdüsünü. Felsefeyi sersem eden evrimi. Bilimin altını üstüne getiren yabancılaşmayı. Birileri marjinal yaşıyor, öbürleri radikal kararlar alıyor, diğerleri inisiyatiflerini kullanıyorlar. Ya geriye kalanlar ?!
 
Katılım
20 Şub 2007
Erden Ekin - Biriken Gidiş

[yt=425,350]V0vwhO-QCKU[/yt]
 
Katılım
20 Şub 2007
Erden Ekin - Geleceksin Bu Sabah

[yt=425,350]AOwlgqWiSDU[/yt]
 
Katılım
20 Şub 2007
Erden Ekin - Sen

[yt=425,350]-H0BhOMwT1U[/yt]
 
Katılım
20 Şub 2007
Erden Ekin - Bir Feryat Bir Figan Sensiz İlkbahar

[yt=425,350]Uzd-gpaxpQE[/yt]
 

Dil-şâd

Benim tedbirim, Sen'in takdirinden küçüktür.
Katılım
11 Eyl 2006
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Hepsini okuyamadım henüz ama,güzel paylaşımlar belli.Zamanla okurum artık.
teşekkürler.
Sefalar getirdiniz...
 
Katılım
20 Şub 2007
Ynt: Erden Ekin - Denendi, Onaylandı..

Teşekkürederim yorumunuz için.

Sevgiyle..