Gece Saçlı Kız

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Aklın sınırlarının zorlandığı an şimdi. Tevekkülün teslimiyetle kardeş olduğu çaresizlik anı... Bedenin hiçliğinin ruhun ulviyyetinde kayboluşuyla beşeri aşkın, huzur-u ilahiye hızla yükselişi...

Ve sen sevgili..

Sen yağmurun topraktaki kokusu gibi geldin geçtin. Zerrelerimde seni hissederken asıl sevda meğer ne kadar uzakmış bana.Zamanın dünü bugünu yarını kaybolur mutlak aşkta. Leylam, gece saçlı sevgilim. Sen bahar kokulu papatyalar gibi gülerken bilir misin her tebessümün bin hançer saplar yalnızlığıma. Dinle mutmainneye ulaşmamın öyküsünü. Sen ve ben ayrı değiliz Leylam. Ayrı bedenlerde yekvücut. Asl olan benim senle dolmam,seni görmem, seni duymam, senle dokunmam. Hüzün sokaklarında aydınlığımsın sen Leylam. Kelebek kanadı özgürlüğüm.Yağ durmadan beklemeden denizlerime . Ve sen bilir misin halveti?

Gelme Beytullah'ta ettiğim yakarışın hatrına gelme. Ben Mecnun, ben deli.

Yalan söylüyorlar gece gözlüm.Sen ve ben kurmuşuz salıncaklarımızı firak rüzgarlarına. Aşk, yak kederle bedenimi, dünyevi ihtiraslarımı.

Leylam... Sen Leylamsın.Buldum seni Huzur-u İlahide. Varoluşun coşkusu, kayboluşu.. Ağlamak yetersiz sana Leylam. Mabedimin giriş kapısısın sen.

Fenafillah anı şimdi.Mecnunun yokluğu, tükenişi..Halden anlayanın bir gülü yetermiş Hallac-ı Mansur. Eridim Asl Olan Leylamda. Savurdu naz makamının hakikatleri Mecnunun beşeriyyetini. Varsın deli desinler. Asl Olan Leylamın sevdalısıyım şimdi. Kahhar olan ismi celilinle kahret emmaremi Asl Olan Leylam..

Nur Öcal