Geleneksel Meşveret Divanı Ödülleri

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ceplerimizden joker kartı çıkartıyoruz,na na na nnıım divanın bir klasiği olan(dur başlığa bakayım) Geleneksel Meşveret Ödüllerine you areee welcome :) (dualingo seviyesi ingilizcem ile size hoşgeldiniz diyorum)
İlk önce @mehmet baki tavrı ve o meşur ses tonu ile ,dersin Orhan Obur,Orhan Obur'un sunduğu hava durumunu dinlediğimde ceketim olsa üzerimde,ceket düğmelerimi iliklerim,adam da öyle bir ses tonu var.( bu yıl neler oldu neler diyiyoruz,coronadan daha sarsıcı )."Bazen düşünüyorum,divanda neden varım" sualini bize sorduğundan bu yana etraf güzelce sallandı ...efendim eteğimizde ki tüm taşları yere döktüğümüz de anladık ki beş taş bile oynayamayacağımıza emin olarak evlerimize dağıldık :) ama bu gün ne kadar hırpani de olsa bu gece bu ileti yazılacak diyoruz :)
Gecenin ve bu yılın ilk ödülü

Hava durumunu çok iyi sunduğu televizyon başında yayılarak hava durumu izlememize izin vermeyen Orhan Obur'a gidiyor.Tabi bu ödül karşısında bize yorum yapmayacak,çünkü aldığı ödülden haberi olmayacak. (@ferahsan bu kadar uzun açıklayıcı cümleler beni anlamanı istediğim için :) )

Yılın *Ketum'u ,
Yılın Gizemli insanı
Yılın Entellektüeli
Yılın Bekleyeni @Mahşer 'i
yılın bir @ferahsan kolay yetişmiyor dedirtecek kadar emin kılındığımız kişiye, iyi ki "can" deriz.

Bu yıl bütün ödülleri bünyesinde toplayan @ferahsan ı tebrik ediyoruz.

@Mahşer senelerce bekledik,gelsin dedik ,bu adam ne yapıyor dedik,iyi mi dedik senelerce halini sual ettik ve beklenen insan geldi, tam lafın belini kırıyorduk ki kaldığı nadas yeterli olduğuna kanaat etmediği için,kendisine yılın nadası ödülü veriyoruz.

@Emrilge yılın minnak ödülünü alıyor.

@Dilhun yılın "ayraçı"ödülüne kavuşuyor.

@Kâşif Çelebi yılın bağ bostonı mı da yaparım ,tohumumu da saklarım,aşımı yaparım ,tezimi de veririm ödülü için herkesin alkışlamasını bekliyoruz.(başarılarının devamını dileriyoruz.)

@adlena yok mu o @adlena ödülüne kafasını koyuyor,ya kelle başa ya divan yaşa diyerek ,her şeyi okuyan @adlena 'ya kalbini okumasını dileyerek cümlemi bitiriyorum.

@Mina yılın kum'dan çekeni,yılın hijyencisi :)
Yılın kitap okuyanı ve yılın kahve içeni ödülünü alıyor.

@Bir Şûh-i Sitemkâr yılın türkücüsü ve türkü seveni

@RahgüzaR yılın ağza bir parmak bal çalanı, güzel bir konu açtığı için aldı bu ödülü

@EnesBey yılın kavulmuş şeytanlardan uzak durucusu,yılın nefis terbiyecisi,yılın samimisi ödülünü alıyor.

@Hikmet, adamım @Hikmet yılın annesi,yılın gölge oyuncusu,yılın oyun kurucusu,yılın duygularına tercüman arayışcısı,yılın lafı ortasından söyleyeni,

@UluğBey yılın meraklısı,yılın hassası,yılların yorgunluğu bir türlü atamayanı,yılın tatilcisi,yılın romantigi :) sitenin resmi reisi :)

@Mustafa K. Beklentimizle yormamız gereken insan


@mehmet baki yılın toparlayıcısı,yılın en pamuk kalplisi,yılın ağabeyisi,

@mehmetaluc yılın yazıcısı,yılın abisi

@Simurg yılın hızlı giriş yapanı,yılın dövmecisi

Kendime bu yıl boş gezenin boş kalfası ve yılın en çok ismi ile seslenen kişisi ödülünüde kendime veriyorum.kendime bir de "öğrenci"ödülünü veriyorum.öğrencez inşallah.

Yılın cahili,okumuşu,köylüsü,şehirlisi,bilgilisi,bilgisizi,yobazı,aydını corona'dan korkmayanı ödülünü alıyor.

Herkes tatile gitti işinin başında olan "Fahrettin Koca'ya" yılın çalışan adamı

Aşı'yı bu kadar kısa sürede bulması ile gözlerimizi yaşartan "Rusya'ya" :)

İstediğin dili başlangıç seviyesinde öğreten dualingoya

Türkiye haritası çıkartan yerlisi ve yabancılarına :)

Yılın verileni İstanbul sözleşmesine... verip veriştiriyoruz.

Daha çok ödül var....
 
Son düzenleme:

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
yılın bağ bostonı mı da yaparım ,tohumumu da saklarım,aşımı yaparım ,tezimi de veririm ödülü için herkesin alkışlamasını bekliyoruz.(başarılarının devamını dileriyoruz.)
Eksik olma @evla abla. Teşekkür ediyorum beni bu ödüle layık gördüğün için. Bu sene hakikaten öyle oldu. Köyde 25 gün civarı kaldım ama girmediğim köy hasadı kalmadı. Anladım ki bereketli bir hasat için iyi ekim ve bakım yapılmalı. İyi tohum yoksa iyi sulama ve en önemlisi sevgi yoksa ürün olmuyor ya da az oluyor. Hayat için de bu böyle diye düşündüm. Aklıma biriktirdiğim güzel anılar ve güzel insanlar geldi, Divan geldi. Emek önemli. Burada ektiğimiz tohumlar güzel hasat verecek inşallah. Emek bizden bereketi Allah'tan. Tevekke'ltü a'l-Allah...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
İlla deli olucam diyorsan bizim oraların bir lafı vardır .Al deli, mor deli beşikteki zır deli.istediğini seç:)paşa gönlün bilir :) ayıptır söylemesi işaret parmağının ilk boğumuna baş parmağını koy ,heee işte o kadar manyaklık vardır üzerimde.senelerce "sen delisin"diye kandırdılar beni oradan biliyorum :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
En sevilen katil Dexter
En sevilen kötü Joker
En sevilen düşman Noyan
En sevilen kötü sevgili Klaus Mikaelson
En sevilen azılı yaratık Akgezenler
En beklenmedik Sisi
Akılıma geldikçe
 
Tüm sayfalar yüklendi.

xen

Üst Alt