Tadımlık

Göbeklilik Kuramı

Hikmet

0 rh+
:) :) :)

Fıstıklı dondurma çok lezzetli, bir o kadar da düşündürücüydü. “Bende bu iştah olduğu sürece bu göbek gitmeyecek” diye düşündü yarım kiloluk plastik paketin dibini yalarken. Göbeğiyle ilgili kişisel bir sorunu yoktu aslında, fakat iğrenç şakalardan, garipseyici bakışlardan da bıkmıştı. Bir gün aklına dahiyane bir fikir geldi. Fikir güzeldi ancak inzivaya çekilip çalışmak gerekiyordu. İşe önce lise biyoloji kitaplarıyla başladı, ardından kimya, moleküler biyoloji, sitoloji, zooloji, genbilim, Einstein… Sonra fareler, kimyasallar, deneyler, yeni kimyasallar, yeni formüller, yeni fareler, tekrar denemeler…
15 yıllık bir çalışmanın sonunda başarmıştı. Tatbik edilen herkesi şişmanlatacak formülü bulmuş, kendisini de formülden asla etkilenmeyecek şekilde aşılamıştı. Ardından Atlantik Okyanusu, Pasifik Okyanusu, Hint Okyanusu ve Van Gölü derken dünyanın bütün sularını dolaşmış, ilacını boşaltmıştı. Çalışmasının meyvesini almak için 10 yılını daha inzivada geçirmesi yetti.
Sabah uyandı, güzelce traşını oldu ve sokağa çıktı. İlk dikkatini çeken tekerlekli garip bir alet oldu. Ortalık bunlardan kaynıyordu. İnsanlar o kadar şişmandı ki, yürümekte zorlandıklarından olsa gerek, bir çoğu bu aleti kullanıyordu. Küçük (boy olarak) bir çocukla gözgöze geldi. Gülümsedi. “N’aber ufaklık!” dedi. Çocuğun gözleri doldu, “Anneee” diye çığlık attı, “yürüyen bir iskelet var burda!” Annesi “Şışşş” diye susturduğu çocuğunu. “Çok ayıp yavrum, insanların kusurları söylenmez.”
Annenin dolma dudaklarının şışşş derken oluşturduğu dalgalanmaya bakarken bilincini kaybetti.


Hakan Önder
6 mayıs
 

y.adiguzel

Aday Üye
Ynt: Göbeklilik Kuramı

Kavramların zamana/duruma göre değişen göreceli anlam içeriğine güzel bir örnek.

:) Dondurma mı? Tam mevsimi...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Göbeklilik Kuramı

türk kasından habersiz biçareler :) göbek önemlidir.muhakkak olmalı :)
 

Hikmet

0 rh+
Ynt: Göbeklilik Kuramı

Ben yorumları çok sevdim.

''Bir yazıyı anlamlandıran şey, ona yapılan yorumlardır.'' inci :D (Cümlede sanki düşüklük var ama idare edin.)
 

Hatırlatma

Lütfen alıntıladığınız içeriğin dış linkini değil içeriğin kendisini paylaşınız.Siyasi yazılar paylaşmamalıyız.Alıntıladığımız yazarın yazarını paylaşalım.Yayınlanan yazılardan divan sorumlu tutulamaz.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt