Gündem notları

dilmurg

Gün akşamlıdur devletlum; dün doğduk, bugün ölürüz
İÜ REKTÖRÜ'NDEN MECLİS'E SERT SÖZLER

İnönü Üniversitesi Senatosu türban serbestliğinin, masum bir özgürlük talebinin ötesinde rejimi değiştirmeye yönelik bir tehdit olduğunu iddia etti.
 

dilmurg

Gün akşamlıdur devletlum; dün doğduk, bugün ölürüz
Ynt: Güncel Haberler...

İnönü Rektörü haddini aşıyor.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Güncel Haberler...


Tabi şeriat geliyor herkes dikkatli olsun:)
birde bunlar rektör ya çöpcü olsaydı Mazallah:)
bilgi çöplüklerini nasıl temizlerdi acaba !
 

hamza kutluay

Dîvân Üyesi
Ynt: Güncel Haberler...

üç beş kızın başörtüsü rejimi tehlikeye atacaksa ben böyle rejime rejim demem
kusura bakmayın kolay kurulmadı bu ülke kolay kolay da size kalmaz
er ya da geç rejim esas sahiplerinin eline geçecektir

sen atatürkçüysen ben kral atatürkçüyüm
kaç kere Rabbim atamızı affet diye dua ettiniz sevgili rektörler
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: Güncel Haberler...

Basın ve yayın darbe çığırtkanlığı yapmaktalar.Baykal rektörlerin ve medyanın rüzgarını arkasına almış gürlüyor.Haberlerde dikkat ettim Baykal'ın konuşmasının tamamamı verilirken, diğerlerinin konuşmaları 1-2 dakika sürdü.Bir yerlere gidiyoruz ama nereye? Bir sorun var.Bunlar bu kadar cahil olamazlar...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Güncel Haberler...

ve tasarı sunuldu en sonun da 42 maddede elden geçicek
sayın başbakanımız türbana konuşma yasağı getirdi
ve bekleniyor şimdi dini islam olan ülkemin müslüman vatandaşları (!) kaç vakittir bekliyor ?
herkes ceksede ellerini nefes alsa bir başımızın örtüsü!
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Güncel Haberler...


bugün ilgimi çeken bir haber vardı yeni şafak gazetesinde 2016 da türkiye osmanlı olucaktır

bu yazıyı okuyan varmı aranızda ben tekrar kendi efendimiz olduğumuzu hayal ettim hayali bile harikaydı!
 

Abdulfettah Adıyeter

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Ynt: Güncel Haberler...

esselam;
atom reaktörü gibi ortalığı mahvetme ihtimali olan rektör efendinin ağzından dökülen salyaları daha bir arttıralım.

efendim masum bir taleb değilmiş, özgürlükle alakası yokmuş, rejim değişecekmiş... miş, mış, muş, müş..bir varmış bir yokmuş, cuhela alim olmuş, olmuş sanki ne olmuş.
masal gibi oldu ama bu lafları eden efendi aklıma, keloğlanın yumurtayı sıkıp "işte taşın suyunu çıkardım"diyerek kandırdığı ahmak devleri getirdi.omuzunda hocalık, affedersiniz, profesörlük apoleti olmak ile -belki de "profesörlüktendir"- kendini alleme-i cihan zanneden cahil-i cuhela'ya ne desek ki?

1-yahu sen değilmiydin ilkokullarda veledlere "kişinin hürriyeti başkasının hürriyetinin başladığı yerde biter" diyen. bunun adı ne şimdi? hürriyetin ırzına geçen yine sensin.bırakın hukuk kaidelerini yamyamlar adasında dahi kabul görmeyecek "niyeti farklı" düşüncesi -aslında marazı- ile hareket etmeyi hangi hukuk kaidesine istinad etmektesin?
2-yahu akarsuların rejimi bile kolayca değişmezken sen koskoca bir devletin rejiminin nasıl bir çırpıda değişeceğini ileri sürersin.hadi ileri sürdün diyelim hiç akletmez misin ki muhatabların sana hitaben: "behey ahmak.eğer senin rejimin bu kadar kolay değişiyorsa o halde sen hiç adam yetiştirmemişsin.senin adam zannettiklerin kerhane müşterisinden farksız mı ki sen kalkıp rejimin değişmesinden bu kadar kolay bahsedebilmektesin.o halde senin rejim dediğin belden aşağı bir yayından başka nedir ki?" dese ne cevab vereceksin..
3-ileri sürdüğünün fikir ile münasebetli olmalı ki gözlerimiz yaşla dolmalı.dolmakalemini al ve sinemizden çek yoksa dolmalık biberin akibetine uğrarsın. efendi; efelenme efendi ol.bilesin ki her efenin sonu "kızan"larından olmuştur.kızdırma bizi.
4-rejimi, senin rejiminin tombul hatunlarına bırak.rejim yerine nizamın, politika yerine siyasetin ne olduğunu gel soframızda öğren.
5-düşmanımız olmak için kafir, dostumuz olman içinse samimi olman kafidir.

baki selamlar...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Güncel Haberler...

Yıl 2016 ve biz Osmanlının gücüne kavuşmuş ve dünyanın en gelişmiş ve hükmeden ülkelerinden biriyiz .
şöyle bir başımızı nazlı gelin edası ile çevirdiğimiz de sekiz yıl öncesine başörtüsü sorunumuz var .
görmemezliğe geldik
yıl 2016 ve biz dünyanın bilimde gelişmiş nasa programlarını geçmiş projelerimiz var ve başımızı dersten kaldıramayan çocuk edası ile kafamızı geriye çevirdiğimiz de ülkemin dinin kurallarını yerine getiremeyen kızlarımız üniversite kapısından içeri giremiyor

yıl 2016 yollarımız bitmiş pozitif ilimlerde dünyaya örnek olmuş bir ülke yiz .ABD yanımızda çekirdek biz çıt çıt çıtlatıyoruz onu ….derin Amerika neymiş bizim derinimiz yanında çekirdek .
yıl 2016 ve biz dünyanın en silah teknolojisi bize ait ve dünyaya silah satıyor en kuvetli ordu bizim ordumuz Amerika bizden gelip terör belasından kurtulmak için bizim belirlediğimiz noktalara bombardıman yapıyor bizim silahlarımız biz onlara silah basına bize sattıkları paranın yarısı gibi miktarla şatmışız çünkü ımf coktan yerel bankamız yapmışız(!) onlar bize borçlanmış
yıl 2016 ve biz dünyanın uyanan bir Osmanlı gücünün son varisleri değil geleceğe taşıyoruz…
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: Güncel Haberler...

Evvelâ, selâmına selâm olsun değerli hocam, kardeşim Mehmet Baki.


Açıkcası bu tavrıyla Mhp'nin yerel seçimlere ve önümüzdeki dönem milletvekilleri seçimlerine hazırlık yaptığını düşünüyorum.Netekim zât-ı âlileri pekâla gördüler, avamın sadece "vatan millet gidiyor" nutuklarıyla rey vermediğini.(Hoş nutuklarında haklılık payları vardı ama üslubları, tarzları sorunluydu, bazen ben de düşünüyorum vatan, milletin 3 kuruşa gittiğini )

Milli eğitim müfredatının hedefleri arasında "uzak hedefler" diye nitelendirilen Bâki hocanında belirttiği gibi devletin bekasını sağlayacak olan nitelikte vatandaşlar yetiştirmek diye bir ibare vardır.Pekâla çelişiyorlar kendileriyle.Tepeden inme rektörler 40-50 aydın! kişinin dediğine bir milletin boyun eğmesi isteniyor.

Sitemizde Add nin bilmem ne şubesinin gelecekteki bir kızın ağzından yazdığı mektub vardı, açıkcası mektub ile gülme ihtiyacımızı karşılamıştık sağolsunlar.Aynı zihniyet.

Cuma günü rektörler komitesi bir açıklama yapacak, ülkenin ne derece kötü bir durumda olduğunu kusacaklar.İlgili mağduriyyet giderilince eminim diyecekler ki bizim başarısızlığımız işte bu mel'unların yüzündendir.Bunları yakalım !

Akşam kanalları temaşa eylerken Birand'ın konuğu gözüme takıldı.Birand ve ekibi , anayasa profu ve iktidarın anayasa danışmanı olan vatandaşın ne söylediğini umursamıyordu, sorusunu soruyordu, kendi istediği gibi anlıyordu.Adamın ağzından çıkmayan ifadeleri, konuşmaları ekranda adamın isminin karşısında bu böyle diyor diyerek veriyorlardı.Hayır dikkatli dinlemesem ben kaçırdım diyeceğim.Ama bunlar tıpkı sovyet sosyalist rejimdeki gibi evvelâ suçlu ilan ediyorlar, idam fermanı imzalıyorlar ardından üstünü dolduruyorlar.

eceli gelen .............................

son söz:
düşmanımız olmak için kafir, dostumuz olman içinse samimi olman kafidir.
 

sayih

Divan Üyesi
Başı nasıl örtecekler?

Başörtüsünün yükseköğretimde serbest bırakılması amacıyla YüksekÖğretim Kanununda değişiklik teklifinde, başın nasıl örtüneceği tarif ediliyor..

Teklifle, Yüksek Öğretim Kanununun ek 17. maddesine, ''Hiçkimse başının örtülü olması sebebiyle yükseköğrenim hakkından yoksun bırakılamaz ve bu yönde uygulama ve düzenleme yapılamaz. Ancak başın örtülmesi, kişinin yüzü açık ve kimliğinin tanınmasına imkan verecek ve çene altından bağlanacak şekilde olması gerekir'' ifadesi ekleniyor.

Teklifin gerekçesinde, bu hükmün amacının herkesin yükseköğrenim hakkından serbestçe, eşit ve özgür bir ortamda yararlanmasını sağlamak olduğu ifade edildi.

''Üniversitelerde uzun süreden beri devam eden ve bazı öğrencilerin kılık ve kıyafetlerinden dolayı öğrenim hakkından yoksun bırakılmasına neden olan uygulama, toplumsal barış, millet-devlet kaynaşmasını ve eğitimde fırsat eşitliğini olumsuz yönde etkilemektedir'' denilen gerekçede, şu ifadelere yer verildi:

''Üniversite düzeyinde eğitim gören kişilerin, kendi kılık ve kıyafetleri konusunda tercih yapabilmeleri, bireysellik, kimlik ve kişiliklerinin gelişmesi için kaçınılmaz bir gerekliliktir. Üniversiteler evrensel bilgi ve bilimin hür bir ortamda üretildikleri, özgür ve özerk mekanlardır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği, 'Fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür' nesiller, ancak kişilerin hiçbir gerekçeyle ayrıma tabi tutulmadığı ve eşit olarak yükseköğrenim hakkından yararlanıldığı özgür üniversitelerde yetişebilir. Yükseköğrenim kurumlarında başın örtülmesi, eğitim ve öğretimin gerektirdiği güvenliğin sağlanması amacına yönelik olarak sınırlandırılmaktadır. Bu kapsamda, başı örtmek için kullanılan kıyafetlerin yüzü açıkta bırakması ve kişinin kimliğinin tespitine imkan verecek şekilde olması gerekmektedir.''


-alıntı (AA)
 

sayih

Divan Üyesi
Ynt: Güncel Haberler...??? ??? ???
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Güncel Haberler...


tabi hatta bir kıyafet dağıtsınlar kızılay dağıtırmış gibi tüm başörtüsü takanlar bir örnek olsun
sormak lazım iğne kullanmak serbest mi diye?
 

sayih

Divan Üyesi
Ynt: Güncel Haberler...

Koyun mu güdüyorlar???
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Güncel Haberler...

Kim oy için kullanmadı ki oturup düşünmemize bile gerek yok halkı bölüm bölüm grup grup yapmak isteyenler öbek öbek halkıma aynı seçmeden sebil dağıtanlar ve yine aynı halkın (biz oluyoruz) seçim zamanı kapımızı her tıkladıkların da biz size küsüz bile diyemedikten sonra

Halkı içinde kardeşi kardeşe vurmak isteyenler
Zürafa sokağın dan vergi roket menleri çıkartan kim di?
Ben en çok vergiyi verdim diyerek gerim gerim gezinenler vergi verirken kara para aklayanlar kimdi?
Çalışan memurunu kazalarda kurşunlarda yok edenler kimdi (Bir aydın yaşıyorsa ya da sürülmüyorsa aydınlığından şüpheye düşmekteyim aydınlığını ne kadar koruya biliyor diye?!)
yok yani öyle kazalar biliyoruz ki ayranından daha da meşhur olanını
_ecek acak ekleriyle olmuyor dedikleri

ve gelecek zaman da muhtar bile olamayanlar başımıza daha çok ahkam kesecekler …
girecekler siyasetin cilveli koltuğa zamklanmış ödlerin
yüzü Kabeden başka her bir cüzdana bakmakta
piyasayı inim inim inletenler
çiftcinin hakkını elinden alıp aklına getiremicek hale getirenler
ürün bazın da her gün yaşadığımız kayıpları ört bas edenler
dış borçları unutturacak
üretimden tüketime geçtik sadece
ege bölgemiz de ki bir çok alan dış kaynaklara satılmakta
saymakla bitmez
yok yere amerikaya bomba attıracaklar diye yetmiş milyon dolar borçlandık

eeee bu kadar şeyi bize anlatacaklarına

Alın başörtüsü sorunu size

akıllıca aslında ve buna uyan karanlık aydınlarımız!
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Güncel Haberler...

Oyuncağını çalmış bir aşık İstanbul’u ayağa kaldırıyor .keseli hayvanların ismi lazım değil şimdi yüreğinin bir yerin de bir deney yapılıyor
halk beş kuruşun hesabını yapıp sabah sıcak ekmek için değil dünden kalan ekmeği almak için bayat ekmek almaya gidiyor..
Beş yıldızlı otellerde altıncı yıldız için yarışılırken (euro) bizim olmayan para biri mi ile bahşişler dağıtılıyor bilmem hangi önemli ve uzun bacaklı mankeni için şampanyalar patlatıyor .(bilinçliler enselerini patlatmak istiyor)…
Gündemi aslında karşı tarafın gol sayısı meşgül ediyor…
En uzun sohbet diğerin lafı oluyor karınlar aç
hiç unutmam
Cumhuriyet gazetesi şöyle bir manşet vermişti ‘’bu yılda kurban bayramı hac zamanına denk geldi ‘’
kim ağzıyla gülüyor şu an bilmiyorum ama bilmeyenler vaaz veriyor …
İlim _bilime rakip gösteriliyor
recm tartışılıyor
… olsa kaç kolu olmayan olurdu acaba !kaç kelle baş üstün de durur du ?
Kar da alt yapılı bir çalışma ile yollar açılmıyor ve çocuklar kurtlar eşliğin de okula gitmeye uğraşıyor
yazarken bunaldım
yaşayanlar kim bilir acaba?ne alemde
 

kays617

Divan Üyesi
Ynt: Güncel Haberler...

evla arkadaşım inan kelime haznem geniştir diye geçinirdim,birkaç gün önce o dediğin gazete geçti elime hönkkk :/ diye kalakaldım....hiçbir şey anlamadım...9 köşe yazısı kullanılan 700 kelime olsa yok yok daha ayrıntıya girmeyeyim özetle halkın gazetesi (!) diyeyim...kurban bayramı hac zamanına denk gelmiş demek...süper ya oda güzel.... ;)
sizin gibi insanlarla elbet çok güzel yerlere gelecek bu ülke.. zalime yalnız mühlet vardır...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Güncel Haberler...


hoş geldim hocam ilk başta

Cumhuriyet gazetesi nadide gazetelerimiz den biridir aslında bakma sonra da zaman aşımına uğradı özünden cıktı her satılan medya gibi...biz zamanımız da okuduğumuz gazeteler den biriydi ezilenin yanınday dı sonra dan sonra (ne olursa sonra dan olur zaten)benlik kaybı ve erzoyonun füzyo enerjisi gibi işte cok var velakin vakti zamanın da biz ordan öğrendik yosma kelimesinin güzel kadın şanlı kadın demek olduğunu düşün cumhuriyet gazetesi bile bilmiyor ki bazı şeyleri bildikleri de arşiv odaların da gizleniyor
durum vahim biz neyiz ki ne olabilelim yok öyle ama elimizden geleni ardında saklayıp cüzdan şişirip ger ger gerilmeyiz
hani çığrağan da yapılan düğünler de çıkıyor yok yüzlerinin fotokopileri uzun kuruklu elbiselerin altın da kaç sadakatın göz yaşı var bilinmez emme
vakit imdi bilinç zamanıdır zalime verdiğimiz mühlet ti geri almayı unutmayalım


Dostlukla ....
 

kays617

Divan Üyesi
Ynt: Güncel Haberler...

Hoş bulduk....
Evet vakit bilinçli olma vaktidir...Belki bizden evvel Fatiha Suresinin sonundaki dat z mi d mi okunur gibi kavgalarla bir şehir kaybedilmiş,kardeş kardeşi vurmuş vs şeylerle alem-i İslamın halkaları yalnızca kıvrılmış kırılamamıştır ve huzurla gönülden inanıyorum yeniden bu halkaları oluşturan zincir toparlanıyor..Nuşirevan'ın zinciri gibi adaleti dağıtmak için toparlanıyor..
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt