Gündem notları

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Mısırda Firavun Geçiti için ne düşündünüz ?
 

Abdulfettah Adıyeter

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Devletlerin mevzi kazma ameliyesi sürat kazandı. Hinterlandlar usul usul beliriyor. Hiç umulmadık beraberlikler görmeye hazırlanmak lazım. Finans ve yüksek teknoloji şirketleri için işler yolunda. Bu hengamenin neticesinde devletlerin pek azı bağımsız kalabilecek gibi görünüyor. Bağımsızdan kasdım "şirketlere yakayı kaptırmamış" olmak. Çin tacikistana alenen çöktü, çökecek. İran, saçma sevdalarından ötürü kolunu kaptırdı ki bu havzada İran diye bir devlet kalacak mı suali artık ciddi bir sualdir. Rusya ve ABD gayr-ı resmi komşumuzken artık çini de ilave edebiliriz komşularımıza. Şartlar 1. Cihan harbinin şartları. Bu saatten sonra geriye dönüş ihtimali yok denilse yeridir. Büyük devletlerden hangisinin adım atacak sahası kalmaz işte o zaman ocak kızışır. Ukrayna ve sair peşrev sadece. Şu an kimse fitili ateşlemek istemez tahminimce. Hasıl olacak patlama kontrol edilemez büyüklükte olur gibi. Türkiye eninde sonunda bir tercih yapacak. İsmet özelin deyişi ile "kavganın göbeğinde"...

Mısır'daki firavun geçiti mi? Süveyşten geçemeyen gemiye bakmak lazım. Mısır sırtını sıvazlayan elin titrediğini gördüğünden olsa gerek biraz daha kendince hareket etmeye başlayacaktır. Firavun mumyaları ise bir nevi sırtını kurucu bir medeniyete yaslama hevesinin taşması. İşin nümayiş kısmı. Bizdeki mehterana denk düşer niyet itibari ile. Mısır mealesef geç kaldı. Aldığı yara kabuk bağlayacak cinsten değil. Mısırı da tesir altında kalacak ülkeler listesine yazmakta beis yok gibi.

Felan fıstık...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
A) 3. Doz aşımı vuruldum turp gibiyim
B) 2.Doz aşı benim için kafi
C) kafam çok karışık emin değilim
D) Kürselcilere fırsat vermem
E) Devlet zorunlu kılmadığa müddetçe aşı olmam
F) Görüyorum ve pas :)

Hangi şık size en uygun olanı,demokrasi sevilesi şey :) siz de şık ekleye bilirsiniz
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ciğerimizi yaktılar ,asla ama asla bu tarihi unutmayın.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Dehşete düşmüş şekilde olanı biteni izliyorum.Haberler de haber yok ,sosyal medya da söz çok ,ben anlamadım anlayamadım ,kimse demiyor şu minik tanrıları yıkalım gitsin diye.geleceğimizi çaldılar ( diyeceksiniz Alan Allah veren Allah amenna) ama olur mu ya olur mu ? Dünya yanıyor ,kıyamet alemeti onu da biliyorum.ama bunu elinle kendin niye yapıyorsun,insanlar yine yuvalarını kurarlar canlar sağ olsun ,her şey yerine geri gelir amenna ,ama bu insanların çektiği ,o hayvancağızların çektiği ,memleketimin insanı reva mıdır? Hak mıdır ? Safları sıklaştıralım hayr gördüğüm pek bir şey yok artık.tek devlet tek millet tek dil ise kendi dilleri dolansın boğazlarına,boğulsun gitsinler,törer ise ,imar için ise zalimler için yaşasın cehennem. Çok üzgünüm,çok kahrlıyım,çok kederliyim,çok hüzünlüyüm
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Burada not kalsın ,orman yangınlarına oturup ağladık hala ağaç kesmeye çalışılıyor.he bir de unutmadan ekşi sözlük kapatılmaya çalışılıyor.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Canım memleketim de olana bitene yetişemiyoruz, ama bir haber var ki not edilmesi lazım
İzmir de afgan kadınlara destek vermek için tesettüre giren kadınlar soyunarak eylem yaptı. Tesettürü yere attılar (Allah'ın emrini)
Bu konu nereden ele alınır?
Dert taliban mı ?
dertleri kadın (lık) mı?
Dert islam mı ?
Dert kadına destek mi , ha bunların derdi ne ?
Yaptınız işe başlarım cümlesini kurmaktan kendimi alamadım. Kadına destek ise bunca olan biten arasında kendi rızası ile tesettürünü koruyan kadını nereye koydunuz ?
Çıplak oldukça medeni oluyorlar.olun olun en medeni hayvan maymun onu da atanız sayıyorsunuz sayın. DELİRMEMEK mümkün değil.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt