Gündem notları

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Bahçesaray'daki çığ felaketinde şehit olanların öncelikle ailelerine sonra hepimize Rabbim sabırlar versin inşallah. Deprem,çığ,heyelan derken afetler yağmur gibi geliyor. Rabbim sonumuzu hayra çıkarsın.Ateş önce bizi sonra düştüğü yeri yakıyor. (Aslında kimseyi hiçbir yeri yakmasın) 2020'nin ilk zamanlarını felakletlerle geçiriyoruz elimizden fazla bir şey gelmiyor sadece dua...
 

Mina

Eskici...
Allah’tan çığ felaketi ben uçak kazasında ölenlere rahmet ailelerine sabır diliyorum.
Depremler,çığ,kazalar
Hepimizin düşünüp ibret alması lazım Rabbim mühlet veriyor
Hiçbir şey sebepsiz değildir dönüş ancak onadır
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Bence 1ay daha muhlet verelim nasil olsa bizde asker bitmez
 

Dilhun

Dîvân Üyesi
İnsanlar ölüyor diye üzülürken bu günlerde bir daha farkettim ki insanlık ölüyor.
Van-Bahçesaray onlar orada üşürken biz yandık.
Elazığ ...Bazı şeylerden bahsederken değil hevesi ,nefesi bile kursağında kalıyor bazen insanin.Depremden sonra google üzerinden en fazla arananmış"Elazığ Kürt mü ,Türk mü?"kimin seslendirdigini bilmediğim o ilahinin sözleri kulagimda "Yaa Muhammed gel gör ümmetinin halini".İlber Hocam ne de hakliydi isteğinde.Ne mi isteği?" Okullarda zorunlu dün dersi verilmeli.Cabuk unutuyoruz"
Ne oldu dün?Biri Kürt kahramanı Selahaddin Eyyubî,diğeri bir Türk Kahraman Fatih Sultan Mehmet.Biri Kudüs'ü diğeri İstanbul'u İslam toprağı yaptı.Şimdi torunları o topraklar üzerinde kavga ediyor.
Rabbim sen düzelt.
Depremden ötürü kira fiyatlarını iki katına çıkaran firsatçılara ya.
Rahman sen merhamet ver.

"Âh Anadolu,şimdi her yanın ağlayan ana dolu"
Belki denk gelmişinizdir bir komutan şehit evine gidiyor, şehidin kızı elinde bir balon ,sımsıkıya tutunmuş.Komutan beraber oynayalim mi diyor. Kendisi küçük yüreği büyük şehidin kızı cevap veriyor korkuyla ,hayır dokunma,onda babamın nefesi var...

Çocuk,şehit ,kadın,birileri ölüyor ve biz buna alışıyoruz.Durun hatirladim"Duygularım anestezi altında her şeyi görüyor ,duyuyor ama tepki veremiyorum"Hissizlestik.
Biri öldü...Kolaysa diyelim babam öldü,sevdiğim öldü,şehitlerden biri abimdi.
Esirge Rabbim.

@Mina ,esirgeyen Allah,basta çocukların olmak üzre tüm masumları esirgesin.Bizim de içten duamız "ya ölmeli cellatlar,ya doğmamalı çocuklar".

Başımı ağartan kederle başınızı ağrıttım farkındayım.Şunu dillendirmeden de edemeyeceğim ,belanın def olması için bi araziye 2001 olsa gerek(net hatırlamıyor olabilirim,bağışlayın)ekmek bırakılmış.Ve o günlere es değer bi zamanda ana haberde yoksulluktan birinin kendini atese verdigi hadisesi." Dun biri acliktan öldü,bugun cenazesinde kurban kestiler"diyen Ali Şeriati'yi,Aliya İzzetbegoviç'i okuyalım ,okutalım." Din hurafeleri yok etmezse ,hurafeler dini yok eder"

Muhabbetle.
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Dinle diyanetle ne alakasi var bu olaylarin
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Ayrica bugun carsamba yani kadir sekerin bir kadina yardim etme maksadiyla katil oldugu gun. Korona virusunun ilk tesbit edilgi gun isi olmayanlar evden cikmasin hatta ölü taklidi yapsin
 

UluğBey

Divan Üyesi
27.02.2020

açıklanan rakama göre 33 şehidimiz var ...

kelimeler yetersiz kalıyor.

onlara kan kusturmayanlar utansın !
 

Mina

Eskici...
biz İdlib’de neden savaşıyoruz Ya Allah aşkına biri bana mantıklı şekılde açıklasın
Sınır güvenliğimiz için mi birilerinin hesapları için mi neden !?
 
Son düzenleme:

Mina

Eskici...
6F9EAA87-1428-4E3F-A480-24F0FE5F060B.png


Şu mesaj beni mahvetti Ya...
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
biz İdlib’te neden savaşıyoruz Ya Allah aşkına biri bana mantıklı şekılde açıklasın
Sınır güvenliğimiz için mi birilerinin hesapları için mi neden !?
İdlib'in konumuna bakarsanız daha iyi anlarsınız hocam. Ülkemizin tam dibindeki şehir. Eğer orayı koruyamazsak IŞİD PKK REJİM dedikleri çeşitli örgütler orada konuşlanır. Orası Tr için tampon bölge. Mesele parti, hükümet vs meselesi değil devlet meselesi yani. Tüm dünya ülkeleri sınırlarını korumak zorundadır. Yalnız ne hikmetse terör örgütleri de tüm dünya ülkelerinin sınırları dururken hep Tr. sınırında birikiyor(!) Yanlış uygulama ve ihmaller oldukça fazla tabi buralar yönetimle alakalı boşluklar ama sınır bölgelere asker yerleştirip güvenliğimizi sağlamak TSK 'nin aslî vazifesidir. Vatanımız sağ olsun daha çok yara açılmasın Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin inşallah.
 

Mina

Eskici...
Hangi terör örgütleri Amerika’nın kendi elleriyle yarattığı,besleyip büyüttğü terör örgütleri mi?
 

Abdulfettah Adıyeter

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
biz İdlib’de neden savaşıyoruz Ya Allah aşkına biri bana mantıklı şekılde açıklasın
Sınır güvenliğimiz için mi birilerinin hesapları için mi neden !?

İkisi içinde oradayız. Birilerinin hesabını bozmak ve emniyetimiz için. 15 temmuzu, hendekleri ve sairi unuttuk mu acaba? idlib elbab afrin tel abyad rasul ayn...buralara müdahale edilmemiş olsa idi o şehitlerin çok çok fazlasını öz şehirlerimizde verirdik ve vaktiyle verdik. Kusura bakmayın ama devlet ve millet meseleleri twitter facebook instagram gibi çukur mahfiller üzerinden okunmaz hele hele hissiyat ile devlet ve millet meselesi yanyana durmaz. Seneler evvel bu mahfilde ne oluyor? diye sual edip göstere göstere geliyor ve ilaveten durdurulur ama bedeli olur demiştim. beni yanlış anlamayın lakin bu işin daha başlangıcı. Şu an suriye bir nevi peşrev meydanı. Herkes peşrev çekiyor. Güreş başlamadı bile. Şartlar henüz olgunlaşmadı olan biten her şeye ileride olacaklar için mevzi almak gözüyle bakmak lazım. Bizim içinde gavur içinde. Tekrar ediyorum durdurulur hatta müstefid dahi olunur lakin bedelsiz olmaz. Mealesef dünya toz pembe değil ve hele hele bana ne deyip köşeye çekilecek kadar büyük hiç değil. Komşuda pişer bize de düşer sözünden tüten mana ise sadece yemek değil.

Cenab-ı Hak vatanımızı milletimizi devletimizi muhafaza buyursun. Amin.
 

Dilhun

Dîvân Üyesi
Bir şehit annesi sözü!
"Şehidin helvası sizin ocakta kavrulmadığı sürece, size hep tatlı gelecek.''

Helalliği saf tutanlardan ziyade , tabuttaki yiğitten istesin Hoca.Hakkımız Yok Borcumuz Var .
...
-Muhabir: Yolculuk nereye?
+Mehmetçik: İslamiyet güneşinin olduğu her yere.

"Onlar ülke ,sen vatansın "sâdâları.

Daha 7 yasindayken''varlıgım Türk varlıgına armagan olsun" andının sözden ibaret olmadığını gösteren Mehmedim,mekânın cennet,ruhun şâd olsun.
Geride kalanlara sabır ver ya Rab.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt