Tadımlık

güzin abla modunda baki/dermansız ne var ki?

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
selamun aleyküm ahbab ve dahi çavuşlar.

şunca sene kelle-i şerifimi gezdirdim; bilmem ne kadar psikolojik vakıalar atlattım; üstüne düştüm, altından çıkamadım; yetmedi ağladım, sızladım, kızdım, kızdırıldım, ayıldım, bayıldım, lutfettiler adamdan sayıldım, tokat yedim atıldım, belim kırıldı kötürüm kaldım, hafakan bastı aklım basmadı, eşyaya küstüm kendime güldüm, gahı klark kente sövdüm gahı tuzsuz deli bekire, pişekar olayım dedim kavukluya saydılar, ilme merak saldım cahile havale ettiler, göğsüme üç kurşun yüzüme su serptiler, keloğlana yoldaş olayım dedim hocam nasreddine (k.s.) talebe kıldılar; doğru düşündüm eğri konuştum; incinmeyeyim dedim kemalat adına, incittiler kemalat uğruna; eksiklik kendi özümde bilirken özümü bilmez oldum; sesimi keseyim derken kellem kesildi; yolumu kaybettim dedim yolun sonu göründü; başa dönmek çetin mesele zannederken başsız gezmek talim edildi; denizden korktum pişmiş balık düştü gökten; göğe bakamazken melekler indi birden; kötüyü bilirim sanırdım kötüyü görmeden evvel; iyi bilirdim kendimi iyiye çatmadan evvel; susmaya teşebbüs ettim en kötü müteşebbis seçildim; acar olayım dedim çarnaçar kaldım; dağ başına gideyim dedim başı bağlı çıktı dağlar; hayvanatla konuştum beşer hayret etti, beşer ile konuştum nebat boynunu büktü; cemat olsaydım keşke derken "keşke" yalınız tevbede olur denildi; göğe baktım hayret ile gökte yer kalmamış zerrece; müflis oldum boynumu büktüm, yal verildi altun kab ile; bir daha olmaz dedim binimi bire saydılar; delilik vehmi galib gelirken akıl üste çıktı inceden; cevab arar oldum tekerrür edeceğini bile bile; fasit daire dedim hayat kemalat dairededir denildi; rahatlık ararken muraice rahatsız oldum aramaktan; bıktım artık olandan, "olmayandan sana ne?" denildi; az gittim uz gittim dere tepe düz gittim ben böyle yol görmedim; ne sonu var ne başı; ne inişi var ve ne hem yokuşu; tuzsuz taş yaladım aferin aldım; yalamayı bıraktım keven yedim; arz u hal edem dedim sıtmaya tutuldum; uzaktan sesleneyim dedim dilim dönmez oldu; bir yol buldum inceden perdesi has çelikten; çeliği eritem dedim ateş oldum tuzlu gözyaşında kurudum; gezdirdim kelle-i şerifi öylesine rastlamadım böylesine...

artık malum olmuştur ki ahbab ve çavuşlar bu güzide tecrübeden müstefid olmak dileyen maruzatını beyan kılsın kafi.

vesselam.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: güzin abla modunda baki/dermansız ne var ki?

ve aleyküm selam. ne demişler Bir derdim var bin dermana değişmem!
 

UluğBey

uyan!
Ynt: güzin abla modunda baki/dermansız ne var ki?

aleykumselam !

bâki ağabey, dert ile yaşamaya çalışmak mı gerek dertten kurtulmaya çalışmak mı gerek ? bugün dert olarak bildiğimizin yarın aslında dert olmadığını bugünden anlamak için âlim mi olmak gerek? derde uğrayanı görünce mevla sevdiği kullarını imtihan eder sözü ne kadar doğru? ne yani etrafımızda dertli olmayan(az derdi olanlar) mevlanın sevmediği kulları mı?

benim nefsim var, dolayısı ile "bir derdim var bin dermana değişmem" diyemiyorum. sahi tüm dertler aşk ile ilgili midir ki, ya da aştan başka tüm dertler yalan mıdır ki "bir derdim var bin dermana değişmem" deniliyor.
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Ynt: güzin abla modunda baki/dermansız ne var ki?

evveli eyvallah ahiri eyvallah. iki eyvallah arası ise maşallah. alim değil de idrak mi desem şuur mu desem ahlak mı desem bilemediğim o şey ne ise o gerek. e imtihan dünyası elbet dert olacak. dert yoksa dert vardır. az dert çok dert neye göre a iki gözüm. bana çok gelen zaten sana çoktur. sana çok gelen de bana çoktur. herkesin derdi kendine çok. dert hususunda mukayese dert getirir yalınız. mukayeseye hacet yok lüzum ise hiç yok. son dediğin hususta ise:

rabbena atina fiddünya...
 

Hikmet

0 rh+
Ynt: güzin abla modunda baki/dermansız ne var ki?


"Şu karşıki dağda koyunlar meler
Koyun sesi değil de fadimem ömürler biter"

Yazıyı okurken fonda çalıyordu hocam. (Volkan konaktan değil) Demeden edemedim.
De
Her şey allahtan diyim bari ne diyim.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: güzin abla modunda baki/dermansız ne var ki?

güzin abla modun da baki medet.
 

adlena

Divan Üyesi
Ynt: güzin abla modunda baki/dermansız ne var ki?

Bu kadar güzide tecrübeden haberdar olduktan sonra maruzatın beyanına lüzum kalmadı :)
 
Benzer konular Forum Tarih
mehmet baki Kendi Kaleminizden 3 2K

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt