Haberiniz var mı?

alimoğlu

Divan Üyesi
Ülkemizde geçmişi hor görmek nedense marifet sayılmakta…Her fırsatta Osmanlı’yı kötüleriz ama ülkemize gelen yabancılara yüzümüz kızarmadan Osmanlı’dan kalan eserleri gezdiririz. Ve sadece o an geçmişimizle övünürüz. Çoğunluk için bu durum her ne kadar geçersiz sayılsa da bu bozuk zihniyete sahip olanların sesi daha gür çıktığı için bu genelleme yapılagelmiştir. Osmanlı’yı doğru tanımamız ve onu sevmemiz için yapılan uğraşlar son zamanlarda oldukça arttı. Bu alanda Mustafa Armağan’ı en başta zikretmek istiyorum.
Belki; kitap okumak sıkıcı oluyor diye kaçamak yapmayı düşünenler vardır. Onlara da şifa olacak reçete mevcut. 2008 Eylül ayında bir dergi piyasaya çıktı: YEDİ KITA. “Doğru bilgi doğru kaynaktan alınır” prensibiyle hareket eden dergi bir yıl içerisinde tarihimize ciddi anlamda ışık tuttu. Her sayısında manevi değeri yüksek hediyeler vermeyi de ihmal etmedi.
Ülkemizde okunacak gazete olmadığından yakınan birisi olarak bu dergi benim imdadıma yetişti diyebilirim. Sloganları da çok çekici: Geçmişe dair hiçbir güzellik gözünüzden kaçmasın…Yani bu şu demek de oluyor: Geçmişiniz hep güzelliklerle dolu.”
Takibe değer…
 

*bizarem*

Su uyur düşman uyur haste-i hicrân uyumaz...
Ynt: Haberiniz var mı?

çok güzel bir konuya değinmişsiniz bir kesim Osmanlıyı kötüler bir kesim de Atatürk'ü boşa dememiş üstad 'İnanmıyorum bana öğretilen tarihe! ' diye.
 

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt