Hangisi İslâm?

mehmetaluc

Dîvân Üyesi
Hangisi İslam dersen Aç Kur'an'ı kerimi sünneti oku odur İslam,sen etrafında yaşayanlara bakma,kendini de yakma,yol uzun diyede korkma.Nurla gezen nurlu olur,nursuzla gezen nursuz olur.bunca dağınıklığı toplayacak bir yiğidi Mevla'm gönderir elbet böyle dağınık bırakmaz şükür,selamlarımla.
 

mehmetaluc

Dîvân Üyesi
Ümmet, paramparça değil dağınık aydınlıkta değil karanlıkta kalmış değil uyanık. Toplayan aydınlık eden Rabbim var, çünkü Âlemlerin Rabbi Allah C.C. Nur Kur’an ile Âlemlere Rahmet Peygamberimiz ve sünneti var. Müslüman’ı hortlak görenler varsa, Âlemlerin Rabbi hortlak nasıl olurmuş göstereceği o günüde var. Bugün dünün kötü günü olabilir, bize düşen bu kötü günü bilerek iyisini arayarak bulmaktır, serzenişte şikâyette bulunarak yaşamak değildir. Bu durum kimseye ait olmayan bir kurumdur, değişkenliğiyle her an değişecek bir durumdur Rabbimin Nusret’iyle.
 

RahgüzaR

Dîvân Üyesi
Sormak isterdim 9 yil aradan sonra değişti mi birşeyler. Yoksa hala ayni dert kemirmekte mi ..

"Hangisi İslam" sorusuna herkesin bir cevabı var. Ne diyeyim, Allah herkese istikamet versin.
Dert kemirmekte ama soru değişti. Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, hangi haldeyim, dünya nedir, ukba nedir, varlık-yokluk nedir, bu cisim nedir yahut ruh nedir, hesap-kitap nedir, insan nedir, nâkıs-kâmil insan nedir, karıncadan deveye bütün bu teferruat nedir?
Sorular amma da çoğalmış.
Bulursam deyiveririm veya kefenimi giyip giderim, bilmiyorum. 😁
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt