Hint Mitolojisine Göre Kadın ve Erkek

Hint Mitolojisine göre Kadın:

Tanrı yaprağın hafifliğini, ceylanın bakışını, güneş ışığının kıvancını, sisin gözyaşını aldı; rüzgarın kararsızlığını, tavşanın ürkekliğini buna ekledi. Onların üzerine kıymetli taşların sertliğini, balın tadını, kaplanın yırtıcılığını, ateşin yakıcılığını, kışın soğuğunu, saksağanın gevezeliğini, kumrunun sevgisini kattı. Bütün bunları karıştırdı, eritti ve kadını yarattığı erkeğe armağan etti.

Hint Mitolojisine göre Erkek:

Tanrı kaplumbağanın yavaşlığını, boğanın bakışını, fırtına bulutlarının kasvetini, tilkinin kurnazlığını, boranın dehşetini aldı; sülüğün yapışkanlığını, kedinin nankörlüğünü, hindinin kabarışını, gergedan derisinin sertliğini onlara ekledi.Bunların üzerine ayının kabalığını, bukalemunun şıpsevdiliğini, sivrisineğin vızıltısını kattı ve erkeği yarattı. Yarattığı erkeği adam etsin diye kadına verdi.

bu yazı bana baya ilginç geldi,paylaşmak istedim..gerçi erkeğe biraz fazla yüklenmişler ama hanı yazılanların birçoğu da yanlış değil sanki(!)
 

bluewolf

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hürsünüz.
:İLGİNÇ gerçekten ilginç ama sanki biraz eşit davranılmamış gibi....
 

destina

Divan Üyesi
:kahkaha evet kesinlikle eşit davranılmamışş..ama çok güzell...doğru tespitler var ama hadi kabul edinn... :EVET
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Hatırlatma

Lütfen alıntıladığınız içeriğin dış linkini değil içeriğin kendisini paylaşınız.Siyasi yazılar paylaşmamalıyız.Alıntıladığımız yazarın yazarını paylaşalım.Yayınlanan yazılardan divan sorumlu tutulamaz.

xen

Üst Alt