ilahiyattaki felsefe sorunumuz

eLrosira

***firdevs***
öncelikle Allahın selamı üzerinize olsun sevgili arkadaşlar abilerim ablalarım..
ben bir ilahiyat öğrencisiyim ve açıkçası umduğum bi ortam olmadı günümüzde ilahiyatlar gerçek bir ilahiyatçı yetiştiremiyor nedendir bilmiyorum ama felsefenin dindeki ölçüsünü kaçırmışlar ilahiyatlarımızda. felsefe din için islam için Allah'ı bulmak için gerekli ama felsefeyi araç edinmemiz gerekirken amaç olmuş adeta ve her ayeti her hadisi yorumlayıp kendi akıl dairesinde bir yerlere sokup olmadık sonuçlara ulaşılmakta ve ilahiyatçılara bu şekilde eğitim verilmekte felsefe önemli bir ilim islam alimleri içindede bir sürü filozof bulunmakta ama onlar felsefeyi bir araç olarak kullanmışlar amaç olarak değil günümüzde de görüldüğü gibi bir kaç sözüm ona güya ilahiyatçıyım die geçinen insanların söylediklerini dinle diyanetle alakası olmayan bir sürü saçmalıklar dile getirmekteler hea hiçmi ii yetişen insanlar yok var tabii Allah onlardan razı olsun onlarda kendi gayretleriyle bir yerlere gelmiş insanlar kendini geliştirmiş insanlar.. ben böyle bir çok uluslu çok dinli bir ülkede islamın öncülük ettiği hoşgörülü ecdadımızdan bize kadar gelen ülkemizde islamın düzgün doğru ve daha maneviyatlı bir şekilde öğretilmesini istiyorum... derdimi anlatmak istedim bu müslümanlar olarak her birimizin derdi die düşünüyorum derdimizi anlatabildiysem ne mutlu bana kusurum eksiğim varsa hepsi benimdir affınıza sığınıyorum bir iki birşey doğru söylediysem yüce Rabbimin lütfundandır esselamualeykum...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: ilahiyattaki felsefe sorunumuz

Ve aleyküm selam...
kendi bilmez hallerimde iken.hararetli cümleler kurmakdan kendimi alamazdım.Herkes nasibine göre yaşayabiliyor.Sünnet-i seniyyeden Rabbim ümmed-i muhammedi bir saniye ayırmasın.Sünnet-i seniyyeden ayrıldıkça halimiz budur...Nasib...bol bol ama çok bol dua etmeliyiz.
 

Abdulfettah Adıyeter

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Ynt: ilahiyattaki felsefe sorunumuz

nasreddin hoca evine hızlı adımlarla giderken işgüzar bir komşusu "hoca hoca" deyu seslenir. hoca yolundan alıkoyulduğu için biraz celalli "buyur komşu" der. komşusu "hoca az önce bir adam elinde bir tepsi ile sizin sokağa girdi" deyince hoca "e bana ne" der. komşusu ise "e ama hoca o tepsi sizin eve girdi" deyince hoca "e o zaman sana ne" der.
 

eLrosira

***firdevs***
Ynt: ilahiyattaki felsefe sorunumuz

sayın mehmet baki hocam ben hasıl olamadım bu fıkranın yazılış sebebine aydınlatır mısınız bu acizane ferdide
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt