İlanlarınız

UluğBey

Divan Üyesi
Divanın daha otantik bir havaya bürünmesi ve gözü daha az yorması için birtakım ufak değişiklikler yaptım.

Selamlar.

dvn2.png
 

UluğBey

Divan Üyesi
Bir önceki arayüze alışmaya fırsat bulamadan yenisine geçmiş olduk. Bir öncekinde yani yukarıdaki görselini verdiğimde hoşuma gitmeyen (belki sizin fark etmediğiniz) yerler vardı. Bunları halletmeden içine sinmeyecekti. Büyük oranda aklımdakileri çözdüm. Ufak tefek göze batan yerler var. Zamanla halletmeye çalışırım. Daha tatlı bir divan deneyimi sağlamış olmak dileğiyle ...

🎈🎈🎈
 

UluğBey

Divan Üyesi
Selamlar.

Konuların içinde çalışmayan bağlantı, açılmayan resim ya da görsel ögeye rastladığınızda köşedeki raporla kısmından bana bildirirseniz ilgili bağlantıyı silebilirim. Dış sitelere verilen bağlantılar bir süre sonra ulaşılamaz hale gelebiliyor. Ben gördükçe temizliyorum. Dediğim gibi denk gelirseniz bana raporlayın lütfen

iyi günler
 

UluğBey

Divan Üyesi
Selamlar

Gözünüze çarpan ve ayraç koymamız gerektiğini düşündüğünüz konu başlıklarını anasayfada resimli olarak öne çıkardığım başlıklar arasına koymamı istiyorsanız lütfen ilgili konuya yorum yazıp teklif edin.
 

UluğBey

Divan Üyesi
Bir güncelleme yapacağım . Yapınca haber ederim bakalım o zaman olacak mı ... @adlena
[automerge]1591294726[/automerge]
@adlena ağabey sayfayı yenileyip tekrar denerseniz...

başlığa değil resme tıklayalım
 
Son düzenleme:

UluğBey

Divan Üyesi
Bugün itibariyle divanımızda 2 tür üyelik sistemine geçtik:

1-Aday Üye
2-Asil Üye ya da Divan Üyesi


Asil üyeler divanın tüm imkanlarından yararlanabilecektir.Eskisi gibi yani.

Divana kayıt olunduğunda ya da önceden olunmuşsa

üye otomatik olarak Aday konumuna alınır.Adaylıktan nasıl çıkılır?

1-En az divanda 5 mesajının olması gerekir.
2-Mesajlarına toplamda en az 10 adet tepki ( beğeni ) gelmiş olması gerekir. (Sırf asil üye olmak için saçma mesaj atmış olmak işe yaramayacak)


Asil üye olduktan sonra üye sohbet bölümüne yazı yazabilecektir. Şu an sadece sohbeti görüntüleyebilir,cevap yazamaz. Ayrıca henüz açılmayan ama açılacak olan Yardım bölümüne de konu açabilecektir. Aday üyelerin özel mesaj gönderme yetkisi de yoktur.Divana üye olup çeşitli üyelere çeşitli istekler sunma olayı artık aday üye için mümkün değil. Divana katkı sunduktan sonra ancak destek talep edebilecek aday üye.Yardım bölümü hariç diğer kategorilere açılan ödev konulu tüm yardım iletileri divandan kaldırılacak.

Üye kayıt olurken bu kurallar ifade edilecek.(Henüz eklemedim ama ekleyeceğim,yani üye bunları bilerek üye olacak.Katkı sunarsa buraya bizden destek talep edebilecek.)


***İlerleyen zaman dilimlerde aday üyelik kriterlerinde değişiklikler olabilir.NOT:
Asil üyelerin referansıyla gelen dostlar bana referans oldukları üyenin kullanıcı adını verdiklerinde yukarıdaki aday üye kriterlerine takılmadan direk asil olabilecek.Atıyorum divan müdavimlerimizden birisi bir arkadaşını davet etti.Onun misafiri bizden farkı yoktur diyerek kendisini bizim yanımıza almak borcumuzdur elbette.

Hayırlı olsun !
 
Son düzenleme:

EnesBey

Dîvân Üyesi
Önce aday adayi olsunlar burasi da bir nevi meclis sayilir ETBMM
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
So sory arkadaslar tamam TÍ ye almak yok bundan kelli efendi efendi yazicam
 

UluğBey

Divan Üyesi
Selamlar.

Sohbet bölümünü takip etmeyenler için;

Divanın yeni arayüzü bazı model mobil cihazlarda yavaş ya da sorunlu çalışabiliyormuş.Eski arayüzde ise bu sorun yokmuş. Divanın en alt sol kısmında Divan Arayüz & Klasik Stil bölümüne tıklayarak

1-Klasik Stil (eski arayüz) = sorun yaşayanlar kullanabilir ya da ben buna alışkınım diyenler.
2-Divan Arayüz= Şu an varsayılan olarak kullandığımız arayüz,yeni arayüz.


@evla ve @mehmet baki eski arayüze geçince sorunun çözüldüğünü bildirdiler. Onlardan başka yeni arayüzde sorun yaşayan oldu mu yazarlarsa sevinirim.


EK BİLGİ( Bilmeyenler için)

Mobil cihaz kullanıcıları,divânda yazı yazarken zorlanabiliyorlar.


İphone cihazlarda DİKTE
Android cihazlarda Sesli Çeviri

ile konuştuklarını yazıya geçirebilir. Bu özellik genelde mobilde klavye açıkken mikrofon simgesi ile kullanılır. Tane tane konuşunca neredeyse hatasız söylenenleri yazıya çevirir.
 

UluğBey

Divan Üyesi
Eski sunucumuz süremizin dolduğunu ve bu işi yapmayacaklarından siteyi taşımam gerektiğini söyledi bugün. Mecburen farklı bir firma buldum ve divanı oraya transfer ettirdim. İşlem bugün sabah 10-11 gibi başladı. An itibariyle de süreç tamamlandı. Hayırlı olsun diyelim. Yeni sunucu bir tık daha iyi ve alanımız biraz da geniş öncekine göre.

*Sunucu sponsoru olabilecek tanıdığı olan olursa bana yönlendirebilir. Yoksa da sıkıntı yok tabii ki sağlık olsun UB halleder :)

hayırlı günler efenim.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

xen

Üst Alt