İlginç ölümler..

- Buenos Aires'te karısına sinirlenip onu öldürmeye karar veren adam, otelin 23. katındaki odalardan karısını aşağıya atar. Kadın elektrik tellerine takılır. İşini sağlama almak isteyen adam, karısının peşinden atlar. Tellere tutunamaz, yere çakılır.

- Mısırlı çiftçi, Nil Nehri'ne düşen tavuğunu kurtarmak için suya atlar. Ancak girdaba yakalanır. Kıyıya dönemeyince, bağırarak yardım ister. Bu kez oğlu atlar suya. O da girdaba kapılır. Beraberce yardım isterler. Derken adamın kızı, karısı da aynı kaderi paylaşır. Sonunda tavuk kurtulur ama ardında 6 ölü bırakır.

- Iraklı terörist Khay Rahnajet, içinde bomba olan paketi postayla suikast adresine göndermeye kalkar. Ancak yeterli sayıda pul yapıştıramadığı için, paket ev adresine geri gönderilir. İçinde bomba olduğunu unutan acemi terörist paketi açar ve sonrası malum.

- Astronot biliminde çığır açan Danimarkalı bilim adamı Tycho Brahe, vaktinde tuvalete giremediği için öldü. 16. yüzyılda yemek bitmeden sofradan ayrılmak hakaret sayılırdı. O gece, şölene gelmeden önce tuvalete girmeyi unutmuştu. Yemekte içkiyi fazla kaçıran Brahe, izin isteyemeyecek kadar nazikti. İdrar kesesi patlayan bilim adamı, 11 gün acı çektikten sonra öldü.

-Jake Fen isimli Macar adam, esini korkutmak için kendini asmis pozu verdi... Eve gelen es kocasini o halde gorünce bayildi..Kapiyi açik gören komsu kadin içeri girince iki cesetle karsilastigini sanip evi soydu.Topladiklari ile çikarken Jake kadina bir tekme atti. Cesedin canlandigini sanan kadin korkudan öldü..Jake beraat etti..

-New York'ta 5'inci caddede bir adama araç hafifçe çarpti. Adama birsey olmamisti.. Soförle konustu ve kalkacakken olayi gören biri yanina gelerek,kalkmazsa sigortadan para alabilecegini soyleyince yeniden aracin önüne yatti. Araç sürücüsü ise adamin gittigini düsünerek gaza basti ve adam öldü...

-Bayan Carson Amerika'nin New York kentinde yasiyordu.. Birgün eglenmek için cenaze isleri yapan bir sirketle anlasti. Sirket eve telefon etti ve bayan Carson'un kalp krizi geçirip öldügünü söyledi . Aile hemen kostu. Bu sirada tabutun içinde yatan bayan Carson birden dogruluverdi. Ama kizi o anda kalp krizi geçirip öldü...

-Romollo Ribaldo issizdi. Pisa kentinde oturan 42 yasindaki bu Italyan birgün, tabanca ile intihar etmeye hazirlandi. Esi onu engellemek icin dil döktü.. Sonunda Romolo aglamaya basladi ve intihardan vazgeçip silahini yere firlatti. Ates alan tabancadan çikan mermi esine isabet etti ve esi öldü

alıntıdır..
 
C

cengaver

Ynt: İlginç ölümler..

harbi ya..bunlar nasıl ölümlerdir böyle..Allah hayırlı veda nasip etsin...
 
K

kurşuni

Ynt: İlginç ölümler..

İnsan gülmekten kendini alamıyor gerçekten çok ilginç..
 

Lamia

Divan Üyesi
Ynt: İlginç ölümler..

kurşuni' Alıntı:
İnsan gülmekten kendini alamıyor gerçekten çok ilginç..
Ölümünde komiği mi olurmuş, asıl ilginç olan da bu sanırım.
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Ynt: İlginç ölümler..

Aziz Nesin...Ölümünden sonra bakanlar kurulu onun vasiyetine uymayı kararlaştıracak, cumhurbaşkanı süleyman demirel de o kararı onaylayacaktı.Vasiyeti gereği kendi adını taşıyan vakfın bahçesine gömülecekti. Vasiyeti gereği cenazesi yıkanmadı, cenaze namazı kılınmadı. Yine vasiyetinin bir maddesine göre cesedi tıp fakültesi öğrencileri tarfından kadavra olarak kullanılmasıydı. Ancak doktorlar organlarının bozulduğunu söyleyerek "kadavra olarak kullanılamaz" dediler. Kadavra olmaya müsait olmayan ceset vakfın bahçesinde açılan sekiz çukurdan birine gömüldü, vasiyeti gereği belli değil yeri.

I.Aleksandros...Bediüzzaman bir cuma gecesi yatsı namazından sonra sabaha kadar dua etmeye başladı: "Ya rabbi, senin askerlerin daha çoktur bu melunlara fırsat verme."
O gece herkes çılgınca eğleniyordu. Yunan kralı aleksandros "gelecek hafta istanbulda vereceğim ziyafete hepiniz davetlisiniz" diyordu. Oradakilerden biri ayini ayasofyada yapacağız yani diye bağırdı, oradakiler de "Evet, Ayasofya'da" diye bağırdılar.Yunan kralı bütün müslümanları yok edeceğini söylüyordu. Sabaha karşı bütün davetliler gidince kral, bahçeye çıktı. Tam o sırada bahçede bir maymun belirdi. Kral boş gözlerle maymunu süzdü. Hizmetçiler kovmalarına rağmen kaçmayan maymunu yakalamak istediler. Bir anda ileriye fırlayan maymun kralı kolundan ısırdı. Kral, feryatlarla yere yıkılrken hizmetçiler de maymunu yakalayıp öldürdüler. Kral kuduz olmuştu, yapacak bi şey yoktu. Doktorlar onu bir odaya kilitlediler. Kral, ordusunun denize döküldüğünü göremeden kudurarak öldü...Haberi duyunca Bediüzzaman, Anadoludakiler gibi çok sevinmiş ve şu latif mersiyeyi yazmıştı: "vema ya'lemü cünude Rabbike illa hu" (Rabbin Tealanın askerini kendinden başka hiçkimse bilemez)

Yakup Kadri Karaosmanoğlu...Eçilik, milletvekilliği yapmıştı. 27 Mayıs ihtilalinden sonra kurucu meclis üyeliğine seçilmiş,1961 sonrası CHP'den milletvekili olmuş, 62'de partiden ayrılmış, velhasıl fikri platformda müptelası olduğu içkiyi içmişcesine yalpalayarak yürümüştü. Yakınlarına öldüğünde cenaze namazının kılınmasını istemediğini söylemişti. "Nasıl olur" itirazlarına aldırış etmemişti. Ölümü duyulmasına rağmen romanlarını okuyanlardan kimse gelmemişti cenazesine. Sadece yakınları ve tanıdıkları vardı. "Yaban"ındaki gibi yıllardır kitaplarını alanlara yabancı kalmıştı...

Abdullah Cevdet... Herkes musalla taşının üstündeki tabuta bakrak "Götürün şu Allah düşmanını" diyordu. Hayatında hep İslamiyetin aleyhinde bulunmuştu. En büyük hedefinin halk arasında dini nüfuzu kırmak olduğunu söylüyordu. Bundandır ki yakınları ona Adüvvullah Cevdet yani Allah düşmanı cevdet diyorlardı. Ayasofyadaki tartışma daha da şiddetlendi, yakınları cenaze namazının kılınmasını istiyordu ama cemaat istemiyordu. Yakınları vakit namazını kılmamışlardı, cenaze namazını da kılmayacaklardı ama cemaatin kılmasını istiyorlardı. Bu tartışmalardan sonra yakınları cenazeyi alırlar ama araba bulamazlar. Sağa sola koşuşurlar fakat yok! Gariptir ki o gün bütün İslam cenaze araçları meşguldür. Neticede Fener Rum Patrikhanesine başvurulur ve onlardan araba istenir.. Cenazesi haç işaretli arabayla ve sadece birkaç yakınıyla götürülür.

Alıntı..

Rabbim hepimize hayırlı yaşam ve hayırlı ölüm nasip etsin..
 

sayih

Divan Üyesi
Ynt: İlginç ölümler..

İnsan nasıl yaşıyorsa öyle ölüyor sanırım.Allah hayırlı ömür,hayırlı ölüm nasip etsin.Cümlemize...
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Hatırlatma

Lütfen alıntıladığınız içeriğin dış linkini değil içeriğin kendisini paylaşınız.Siyasi yazılar paylaşmamalıyız.Alıntıladığımız yazarın yazarını paylaşalım.Yayınlanan yazılardan divan sorumlu tutulamaz.

Benzer konular

Üst