İnce saz

Katılım
29 Ocak 2008
İncesaz, 1997 yılında Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural tarafından oluşturuldu. Profesyonel bir birliktelikten ziyade, gönül teli birbirini titreten üç arkadaşın bir müzikli gönül yolculuğu oldu. Bu birliktelik aynı telden çalan dostların da katılımıyla yeni açılımlara ve taze bakış açılarına yol açtı.

1999 yılında "bir / Eski Nisan" albümü hazırlandı. Grup 2000 yılında Türk Televizyon tarihinin iz bırakan dizilerinden birine müzik yapıyor: İkinci Bahar. 2001 yılında bas gitarda Akın Aral'ın da katılmasıyla üçüncü incesaz albümü ortaya çıkıyor: "iki / Eylül Şarkıları". 2003 yılında vurmalı çalgılarda Engin Gürkey incesaz'a katılıyor ve 2004'de "üç / İstanbul'a Dair" albümü yayınlanıyor. 2005 yılında çıkarılan "dört / Mazi Kalbimde" albümünde, incesaz, kendi çalışmalarının yanı sıra yüzyıl öncesinin şarkılarını da yorumluyor. incesaz, şu sıralar yeni albümünün kayıtlarını yapıyor. Yeni albüm çalışması ve 2006 konserleriyle birlikte gruba Engin Gürkey'in yerine öğrencisi ve yeğeni Türker Çolak katılıyor.


--------------------------------------------------------------------------------

İncesaz nota albümü

İncesaz nota albümü incesazın akılda kalıcı, ben de çalar, ben de söylerim tadındaki bestelerinden yapılan geniş bir derlemeyi içeriyor, beraber çalmak, beraber söylemek isteyenler için... devamı


--------------------------------------------------------------------------------

Türkiye'de müzik modernleşme sürecindeki en sancılı alanlardan biridir kuşkusuz. Geleneksel Doğu müziği temelinde şekillenmiş müzik kültürü, Batılı değerlerle karşılaştığı andan itibaren bitmek bilmeyen kısır tartışmalar da başlamıştır. Politik rüzgârlar bazen Batı müziğini bazen Doğu müziğini öne çıkarmıştır.

Bütün bu çalkantıların içinden bir zamandır yeni bir müzik yeşermekte. Belki zaman dinleyicinin koşullanmalarını değiştirdi, belki bu tartışmaların yeni kuşakların üzerindeki etkileri azaldı, belki yine kurulan eğitim kurumlarından sazında usta, dünyaya daha geniş bir açıdan bakabilen ve "müzik" yapmak isteyen sanatçılar yetişti.

"İncesaz Nota Albümü" İncesaz'ın akılda kalıcı, "ben de çalar, ben de söylerim" tadındaki bestelerinden yapılan geniş bir derlemeyi içeriyor, beraber çalmak, beraber söylemek isteyenler için...
 
Katılım
29 Ocak 2008
Ynt: İnce saz

[yt=425,350]zyzyzmgOPzk&feature=related[/yt].
:'(
 

nevakar

 
Katılım
13 Nis 2008
Ynt: İnce saz

İncesaz'ı çok severim. Özellikle tangoları yorumlayışlarını çok beğeniyorum. Telefonum çok çaldığı için sıkılıyorum bazen. İnce saz'dan "Mazi kalbimde Yaradır" şarkısını bazı kişilere zil sesi yaptım. Telefonum artık daha zevkli çalıyor. Ama bazan şarkıya dalıp telefonu açmayı geciktiriyorum o ayrı.
 
Katılım
29 Ocak 2008
Ynt: İnce saz

[yt=425,350]IA_2C-kfRHE[/yt].
 
G

gülücüğüm

Ynt: İnce saz

[yt=425,350]HawKd5stlM8&feature=related[/yt]

kalbim yanıyor
ismini her nerde işitsem..