insanın çekirdeği nedir?

Genc_iHakim

Divan Üyesi
Selam, önce hoşgeldim.Ödevim için sizden yardım almak istedim. :) ne de olsa siz edebiyat müdavimlerisiniz.
Lütfen herkes farklı cevaplar vermeye çalışsın. Öznel cevaplarınızı bekliyorum.Ödevimin son tarihi 9 Mayıs.
Bu arada sorum konu başlığıdır.Soru kısa ve öz...İlginizi bekliyorum şimdiden
teşekkürler.
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: insanın çekirdeği nedir?

Bu soru bir edebiyat ödevi mi?Yani insanın çekirdeği nereden baksan farklı yorumlanacak bir konu.Eğer edebiyat dersiyse insanın çekirdeği şiirdir,aşktır,sevgidir diye yorumlayıp uzatabilirsin konuyu.Eğer biyoloji dersiyse hücredir ya da ne bileyim bu tür bilimsel şeylerden çıkarak cevaplarsın.Eğer matematikse sayılardır dersin,insanın yaratılışındaki sayıların önemine dikkat edersin.Yani bu sorunun cevabını bir edebiyat sitesinde aradığına göre edebiyat ödevi olsa gerek.Bunu da zannınmca yukarda dediğim gibi sevgi,aşk,şiir diyerekten yorumlayabilirsin.
 

Dil-şâd

Benim tedbirim, Sen'in takdirinden küçüktür.
Ynt: insanın çekirdeği nedir?

İnsanın çekirdeği nedir diye sorulduğuna göre ilk etapta insanı bir meyve olarak tanımlamak gerekir. Bu durumda onun çekirdeği de kalbi olur. Türlü filizlenmelerin (aşk, nefret,özlem vs.) kalpte vuku bulduğunu düşünürsek çekirdek kalptir.

Söz konusu çekirdek bir hücre çekirdeği ise çekirdeğin oradaki görevlerinden yola çıkılarak yorum yapılabilir. Hücredeki çekirdeğin bir düzenleme ve denetleme işlevi gördüğünü göz önünde bulundurup, insanı da büyük bir hücre olarak değerlendirirsek çekirdek akıl olur. İnsandaki denetleme mekanizması aklın elindedir çünkü fikirler onun süzgecinden geçtikten sonra tercihler yapılır.

Ben örnek verdim sadece, eğer mantıklı bulduysan bu örnekler çerçevesinde konuyu genişletebilirsin.

Lise yıllarıma gittim bir anda neyse…
 

Hatırlatma

Lütfen alıntıladığınız içeriğin dış linkini değil içeriğin kendisini paylaşınız.Siyasi yazılar paylaşmamalıyız.Alıntıladığımız yazarın yazarını paylaşalım.Yayınlanan yazılardan divan sorumlu tutulamaz.

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt