kafam karıştı! yine mi zekât, sadaka tüccarları?

Türkistan

Divan Üyesi
MASKELERİ DÜŞÜYOR!..


Seyfullah Türksoy
ipekyolugezgini@hotmail.com

Çeçenistan gerçeklerini ekrana yansıttığım için bazı radikal marjinal grupların bana öfkesi dinmek bilmiyor. Benim anlattıklarıma karşılık onların yapabildiği tek şey; 5-10 yıl öncesine ait Çeçenistan’la ilgili bazı videoları yayınlayıp “savaş var” izlenimi bırakmak. Bir diğer yaptıkları da küfür, hakaret ve tehdit etmek. Bu karanlık kişi ve kuruluşları zerre kadar ciddiye almıyorum. Ne kadar yalancı ve iftiracı olduklarını bir kez daha görmüş olduk. Allah bunlara hiçbir zaman fırsat vermesin. Bunların derdi ne müslümanlık, ne de bağımsızlık..
Her birinin ayrı bir hesabı var.. Bu karanlık odakların özgeçmişlerine ve bağlantılarına bakıldığında, Çeçen mültecilerin nasıl korkunç istismar çeteleriyle karşı karşı olduğu daha iyi anlaşılıyor.. Ama ben biliyorum ki, savaş sırasında Türkiye’ye sığınmış olan mazlum Çeçen mülteciler çok yakında ülkelerine dönecekler ve onlara her türlü iş ve konut imkanı sağlanacak.. Bizdeki bazı hayal tacirleri ve “mazlum edebiyatçıları” bunu iyi bildikleri için panik halindeler!.. Çünkü Türkiye’de insanların iyi niyetini, temiz dini duygularını
yardımseverlik geleneğini istismar etmek için ellerindeki çok önemli bir malzeme uçup gidecek.. Bunların Çeçenistan’ın bağımsızlığı diye bir derdinin olduğuna asla inanmıyorum.
Çünkü onlar da biliyor ki şu anda Çeçenistan’da devam eden bir barış ve huzur ortamı var. Ve onlar da biliyor ki, 1. ve 2. savaşta 300 bin insanını şehit veren Çeçen halkı yorgun ve yaralı. Toplam 1 milyon nüfusa sahip olan Çeçenistan’da nüfusun yarısından çoğu dul, yetim ve sakat..Bu ülkenin bu mazlum halkın toparlanması lazım.
Toplam 1 milyon nüfuslu Çeçen halkı içinde yetişkin insan sayısı sadece100 bin civarında.. Sokaklarda, caddelerde gezerken çoğunlukla kadınları görüyorsunuz. Birileri Türkiye’de internet ortamlarında sanal geyikler yaparak bu zavallı kadınların ve çocukların, Ruslara karşı savaşmasını ve Şeriat ilan etmesini bekliyor!..
Ben Çeçen halkının 400 yıllık özgürlük mücadelesini çok iyi biliyorum. Şeyh Şamil’i de, Şeyh Mansur’u da, Abrak Vara’yı ve diğer Çeçen kahramanlarının mücadelelerini de iyi biliyorum. Ve onların ve tüm şehitlerin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Fakat aklı başında herkes bilir ki, 200 milyon nüfuslu dev Rusya’ya karşı bir avuç Çeçen’in (Şu anda) yapabileceği bir şey yok. Yeni bir savaş yüz binlerce insanın yeniden ölmesi demek. Çeçenistan’ın yeniden alev alev yanması, feryatların, çığlıkların arşa yükselmesi demek. Mevcut barış ortamını Çeçen halkının bir toparlanma süreci olarak görüyorum. Nüfusun önemli bir kısmını kaybeden bu mazlum halkın toparlanması, çoğalması, güçlenmesi nedense birilerini çok rahatsız ediyor. İşte o karanlık birileri, bu defa devreye sureti haktan görünen bazı karanlık kişi ve kuruluşları devreye sokuyor. Tıpkı Usame Bin Ladin’in Siyonistlerin imdadına yetişmesi gibi.. Tıpkı, yükselen İslamı durdurmak isteyen bazı İslam düşmanlarının imdadına Taliban’ın yetişmesi gibi..Bunlar belki farkında değiller ama bazı karanlık odakların Çeçensiz Çeçenistan projesine hizmet ediyorlar. O nedenle Çeçen mültecilerin dönmemesi için, Çeçenistan’da karışıklıklar çıkartıp insanları başka ülkelere kaçırtmak için çaba sarfediyorlar. Büyük bir oyuna alet oluyorlar.
Kendilerinden başka herkese Kafir, Münafık, Yahudi diye yaftalayan bu azgın güruh bilmelidir ki, onların kilosundan daha fazla dini eser okudum. Belki bunları söylemek biraz ukelalık olacak ama Mevdudi’yi de, Seyit Kutup’u da, Bediüzzaman’ı ve diğer önemli dini şahsiyetleri de iyi bilirim. Hepsinin eserlerini okudum. İhvan-ı Müslim, Hizbullah, Taliban, El Kaide gibi pek çok örgüt hakkında araştırmalarım oldu. 1991’den beri bütün Avrasya coğrafyasını dolaştım. Bu ülkelerin tamamında araştırmalarım oldu. Hangi ülkede hangi cemaat, tarikat var iyi kötü bilgim var.. Demem odur ki birileri kalkıp bana ne müslümanlık ne de Türklük konusunda akıl vermeye kalkmasın... Benim bilgim sadece bunlarla da sınırlı değil; bana karşı terbiyesizce ve şerefsizce iddia ve iftiralarda bulunan bazı kişi ve kuruluşların geçmişlerini de iyi biliyorum. Şu anda bildiğim bazı gerçekleri belgelemekle meşgulüm. Yarın hukuk ve mahşeri vicdan önünde bunların maskelerinin düştüğünü göreceksiniz.
Yalnız şu kadarını söyleyelim. İnternet sitelerinde hakkımda ağır eleştirilerde bulunan ve bugünlerde epey popüler olan bir sivil toplum kuruluş, insani yardım adı altında, iç savaşı körüklemiş, Güneydoğulu gençleri illegal yöntemlerle Vehhabi direnişçilerin saflarına itmiştir. Bu örgüt, kamuoyu önünde yardımsever, şefkatli vasıflarıyla öne çıkarken, perde gerisinde her zaman siyasi yönlendirmeler yapmış, sözkonusu ülkelerin içişlerinekarışmış ve illegal örgütlenmelere destek sağlamıştır. Bu tartışmalar sürerken, Çeçen davasını yakından takip eden çok önemli bazı insanlarla konuştum. Sözkonusu uluslar arası yardımsever(!) örgüt konusunda çok ağır iddialarda bulundular. Bu kirli örgütün barış sürecinde bile, çeşitli yollarla Vehhabi grupları desteklediğini, Ehli- Sünnet anlayışına sahip Çeçenlere hiçbir zaman yardımcı olmadığını anlattılar. Bu örgütün eğitim hizmeti vermek adı altında yüzlerce Çeçen gencin hayatını nasıl kararttığı çok iyi biliniyor. Şu anda aranmakta olan Murat isimli talihsiz genç de bu örgütün kurbanı Çeçen gençlerinden sadece biridir.. Çeçen mülteciler bu örgütün en çok istismar ettiği konuların başında gelir.. Geçen gün beni bir Çeçen mülteci aradı ve “ Yardımlar bizim adımıza toplanıyor ama başka yerlere gidiyor. Bu nasıl iştir anlayamadım” diyordu.
Tıpkı derin yapılanmanın Kürt Hizbullah’ını devreye soktuğu gibi, bu örgütün de derin ilişkiler içinde olduğunu düşünüyorum. Bu konuda pek çok insanın benzer kanaatler taşıdığını biliyorum. Günü ve zamanı gelince Vehhabi yalakası bu fitneci güruhun da deşifre edileceğine inanıyorum.
Benim hakkımda seviyesiz bir üslup kullanan bir diğer aşağılık şahsı da 28 Şubat sürecinden iyi tanıyoruz. Bu karanlık adam, tıpkı Ali Kalkancı, Fadime Şahin, Müslüm Gündüz gibi 28 Şubat sürecinin baş aktörlerindendi. Sincan’da tanklar, bu şahsın düzenlediği provokatif Kudüs Gecesinden sonra yürüdü ve gövde gösterisi yaptı. Bu fitneciler yüzünden dindar kesimler, İmam Hatipler, ekonomi, dış politika çok ağır bedeller ödedi. Bu tipler her dönemde provokasyona, fitneye açık tiplerdir. Çünkü yapacak başka bir işleri de yoktur. Şimdi de Çeçenistan’ı Çeçenlerden kurtarmaya soyunmuşlar.Burada internet başında sanal kabadayılık ve klavye mücahitliği yaparak, mazlum Çeçen halkını yeni bir ateşin içine atmak istiyorlar. Bu vicdansızların çoğunun Çeçenlikle falan bir alakası yoktur. Pek çoğu Kürt kökenlidir ve gizli Kürtçülükleriyle öne çıkan sözde İslamcılardır.. Buradan daha çok Kürt gençlerini organize ederek Çeçenistan dağlarına göndermek ve orada huzursuzluğa yol açmak nasıl bir mantıktır? . Burada da çok ince bir hesap var. Türkiye’den Çeçenistan’a “militan” gönderilmesi Rusya’nın da PKK’lılara destek vermesi anlamına geliyor ki, Allahu alem böyle sinsi bir plan da aklıma gelmiyor değil!..
Çeçenistan konusunu istismar eden ve güya “mazlumlar”ın sesi olan bir diğer örgüt de Türk düşmanlığıyla tescilli bir örgüttür.. Kürtçü-İslamcı bir yapılanma içinde olan bu örgütün Güneydoğu meselesindeki tavrına bakarak amacının ne olduğu çok iyi anlaşılır. Bir diğer “yardım” örgütünün başındaki şahıs ise Fadime Şahin’in tahsilli versiyonu olması ve zaman zaman provokatif açıklamalar yaparak, Humeyni hayranlığını dile getirmesiyle biliniyor.

Çeçenistan konusunda gerçeklerin ortaya çıkması özellikle bazı “yardım” kuruluşlarını niye bu kadar telaşlandırdı acaba? Niçin diğer aydınlar değil de bu “yardım” kuruluşları veryansın ediyor. Bu nasıl bir gözü dönmüşlüktür ki, çok değerli bir İslam alimi olan Prof.Dr.Süleyman Ateş’, diyanet camiasında çok büyük hizmetlere imza atan Hamdi Mert, ömrünü Türk-İslam davasına adayan şair-yazar Yavuz Bülent Bakiler, dış politika konusunda ülkemizin en saygın yazarlarından biri olan Mustafa Özcan, Kafkas-Çeçen davasına yıllarını vermiş olan Abdurrahman Özdil, yıllarca mazlumların hakkı-hukuku için mücadele eden Türkiye Gönüllü Vakıflar Başkanı Necati Ceylan ve Hukukçular Derneği Başkanı Kamil Uğur ve diğer pek çok aydını satılmışlıkla, yalancılıkla, şahsiyetsizlikle, kafirlikle, münafıklıkla suçluyorlar. Bu nasıl iştir, bu nasıl Müslümanlıktır. Onların bana ve Çeçenistan’ı ziyaret edeb diğer heyet mensuplarına yaptığı terbiyesizliğe rağmen ben şimdilik bu şahısların isimlerini deşfire etmiyorum Anlayan zaten anlıyor. Ama yalan ve iftiralarına devam ederlerse, onlarla her ortamda her platformda tartışmaya ve maskelerini düşürmeye hazırım.
Ben en iyisi baştaki duamı tekrar edeyim: Allah memleketimizi, İslam alemini ve kardeş Çeçenistan’ı böyle karanlık adamların, fitnecilerin, Vehhabi ve Humeyni yalakalarının şerrinden muhafaza eylesin. Amin.Çeçen halkının dörtte biri savaşlar sırasında şehit düştü.. 300 bin insan şu anda yok. Nüfus sadece 1 milyon. Ve nüfusun çoğunluğu kadınlar oluşturuyor. Türkiye'de Çeçen konusunu istismar aracı yapan ve kan ve gözyaşından beslenen karanlık bir zümre, 200 milyonluk Rusyaya karşı bu zavallı kadınların savaşmasını ve şeriat getirmesini bekliyorlar. Bu Klavye mücahitleri, burada sanal nutuklar çekip Çeçenleri ateşe atacaklarına, Çeçenistana gitsinler, oradaki gerçekleri gözlemlesinler. Bir parça vicdanı ve haysiyeti olanların, gelip benden özür dileyeceğine kesinlikle inanıyorum.


BEN YEMİNLE SÖYLÜYORUM Kİ, ÇEÇENİSTANDA HEM MADDİ HEM DE MANEVİ BİR DİRİLİŞ VAR.. BURADA YARDIMLARDAN GEÇİNEN ASALAK BAZI ÖRGÜTLER VAR VE BUNLAR GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMASINDAN ÇOK RAHATSIZLAR.. ÇEÇEN KADINLARININ GÖZYAŞLARI BUNLARIN EN BÜYÜK SERMAYELERİ.. VE ELBETTE BAŞKA İNCE HESAPLARI DA VAR..

Çeçen davasını istismar eden kuruluşları tanıyalım. 1- İHH İnsani Yardım Vakfı- Barış sürecinde bile Vehhabilere hizmet ederek iç savaşa zemin hazırladı. 2-Mazlum-Der- Kürtçü ve PKK yanlısı bir örgüt. 3- İmkan-Der- Başındaki 'Bezirgan' kadın Atatürk düşmanı ve Humeyni hayranıdır. 4-Bu kişi ve kuruluşlar Çeçenistan'da savaşın sürdüğünü ileri sürerek insanları kandırmakta, milyonlarca dolarlık yardım toplamaktadır.

ihh ve mazlum-derin amacı sadece yardım kuruluşu olmaktır.. derin ilişkilere girmek, siyaset yapmak, vehhabilere, humeynicilere çanak tutmak değildir.. bugüne kadar meydanı boş buldular, herkesi karaladılar, herkese çamur attılar.. onların çeçenistanda nasıl kirli işlere bulaştıklarını, kaç gencin hayatını yaktıklarını, yardım adı altında ne dümenler çevirdiklerini biliyorum.. günü geldiğinde hepsi ortaya çıkacak..

İHH VE MAZLUM-DER, BENİ RESMEN HEDEF GÖSTERDİLER.. BENİM ÇEÇENİSTAN PROGRAMI BELLİKİ ONLARI ÇOK RAHATSIZ ETMİŞ.. NE GÜZEL GEÇİNİP GİDİYORLARDI!.. BİRKAÇ MÜLTECİYİ AĞLAT, İKİ ÇOCUĞA MARŞ SÖYLET, CİHAT, ŞEHADET GİBİ KLİŞE BİRKAÇ GÜZEL SÖZ.. GELSİN YARDIMLAR.. GERÇEĞİN ÖYLE OLMADIĞI, ÇEÇENİSTANDA HALKIN HUZUR VE BARIŞ İÇİNDE OLDUĞU, DAĞLARDA ÇOK AZ SAYIDA GENCİN KALDIĞI ORTAYA ÇIKINCA PANİK BAŞLADI.. İHH, SİYASET YAPMASIN, İŞİNE BAKSIN.. GENÇLERİ GİZLİCE DAĞLARA SAVAŞA GÖNDERMEK İHH'NIN GÖREVİ DEĞİLDİR..MADEM ÇEÇENİSTANI BU KADAR SEVİYOR, ZAHMET BUYURUP GİTSİN VE GERÇEKLERİ GÖRSÜN..

İHH'NIN ELİNDEKİ SON KOZ DA YAKINDA GİDECEK.. ÇEÇENİSTAN CUMHURBAŞKANI, TÜM MÜLTECİLERİ BAĞRINA BASMAYA VE ONLARA HER TÜRLÜ YARDIMI YAPMAYA HAZIR.. YAKINDA HEPSİ VATANLARINA DÖNECEKLER.. ONLARIN GİTMEMESİ İÇİN OLAĞANSÜTÜ KORKU RÜZGARLARI ESTİRİYORLAR.. NE YAPSALAR BOŞ.. MÜLTECİLER DÖNECEKLER.. YALAN, DOLAN, PALAVRA DÖNEMİ BİTİYOR..İNSANLARI BURADA EKMEYE MUHTAÇ ETTİLER.. BEN ŞİMDİYE KADAR PEKÇOK MÜLTECİNİN DUASINI ALDIM.. ONLAR ŞİMDİ VATANLARINDA MUTLU.. DARISI DİĞER MÜLTECİLERİN BAŞINA.. İHH, MAZLUM-DER, İMKAN-DER İSTEMESE DE ONLAR VATANLARINA DÖNECEKLER VE HER TÜRLÜ İMKANA KAVUŞACAKLAR..
 

Türkistan

Divan Üyesi
Ynt: kafam karıştı! yine mi zekât, sadaka tüccarları?

benim bu islamsız cemaat/holding ve yardım kuruluşlarına bakışım belli. Allah'a çok şükür 2-3 sene beraber olduktan sonra, kurtuldum bu heriflerden. oğuzlardan topladığın zekat, sadakayla oğuz'un memleketinde kürtçülük yapacaksın ha!
 
Benzer konular Forum Tarih
F Meşveret Meydanı 8 4K

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt