Kitap yardımı !

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
selamlar divan sakinleri
nasılsınız?

sizlerle paylaşmak istediğim ricalar var;

facebook hesabıma gelen bir mesajı paylaşacağım ilkin

"herkese iyi geceler arkadaşlar okulumuza hikaye kitabı kırtasiye malzemeleri vb. gibi yardımda bulunmak isteyen arkadaşlar varsa lütfen bana ulaşın....fatih-altuner@hotmail.com"

ve

http://www.edebiyatodasi.com/news_detail.php?id=1100 bu linkte gördüğüm kadarıyla

"AĞRI
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
ÖZLEM EKENDİZ
VALİ KONAĞI CAD.
AĞRI

ADIYAMAN
RECEP KÖYÜ
ADIYAMAN

Adıyaman’ın Recep Köyü’ne kütüphane yaptırmak için bir kampanya başlattık. İhtiyaç duyulan kitapların başında çocuk klasikleri, hikâyeler, üniversite hazırlık kitapları ve dünya klasikleri, yararlı süreli yayınlar geliyor. Hepimizin evinde bu tür kitaplardan mutlaka vardır, bu nedenle yardımlarınızı bekliyorum. Bir yola çıktık umarım yarı yolda kalmayız, bizi bu yolda yalnız bırakmamanız dileğiyle. Eğer kampanyaya katılmak isterseniz, bana e-mail adresimden, 05053226369 (Şirin Fakı) numaralı telefondan ve de Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Bölümü’nden ulaşabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Okumuş olduğunuz bir kitabı vermekle siz bir şey kaybetmezsiniz ama oradaki öğrencilerimiz çok şey kaybeder...

NOT: Bu mesajı eğer arkadaşlarınıza, komşularınıza, eşinize dostunuza iletirseniz daha geniş bir kitleye ulaşabiliriz.


AKSARAY
BEKARLAR İLKÖĞRETİM OKULU
Taner ÜSTÜNDAĞ
Bekarlar Kasabası Gülağaç/ AKSARAY
Okul Tel.: 0382 435 2598
Cep Tel.: 0505 653 2542
E-mail: taner.ustundag[at]hotmail.com
Sayın Yetkili
Aksaray İli Bekarlar İlköğretim Okulu'na ait bırakmış olduğum kitap isteği hala sayfanızda bulunmaktadır. Kitap ihtiyacımızı karşıladık. Kitap göndermek isteyenler hala okulu aramaktadırlar.Sizden ricam yazımı oradan kaldırırsanız ihtiyacı olan diğer okullara kitaplar yönlendirilmiş olur.
Duyarlılığınız için teşekkür ederim.
(Gül veren elde gül kokusu kalır ....... Çin Atasözü )
Saygılarımla

Sayın Yetkili,
Ben Aksaray ilimizin bir kasabasında görevli bir öğretmenim. Görev yaptığım kasaba maalesef maddi yönden ve eğitim yönünden oldukça geri. Buradaki 4 yılım boyunca elimden geldiğince okulu güzelleştirmeye ve öğrencilerime okuma isteği vermeye çalıştım. Burada okumaya ihtiyacı olan azimli olan o kadar çok öğrencim var ki anlatamam. Fakat ailelerin ekonomik durumunun yetersizliği, ailelerin okula ve okumaya bakışının yanlışlığı sebebiyle maalesef çocuklar okumaya devam edemiyorlar. İzin verirseniz size bir anımı anlatmak isterim; Öğrencilerimi 5.sınıf devlet parasız yatılı sınavına hazırlamaya çalışıyordum. Öğrencilerimi sınava motive etmek için de sınavı kazanırsanız alacağınız maaşla ne almak istersiniz diye sordum. Öğrencilerimden Nadiye; 'Kazanırsam anneme çamaşır makinesi alacağım dedi: 'Sebebini sorduğumda; Öğretmenim ben sınava girmek istediğimi babama söylediğimde babam olmaz dedi sınav giriş ücretini vermedi. Annem her hafta pazar harçlığından biriktirdi sınav paramı. Eğer kazanırsan anneme çamaşır makinesi alacağım. Çünkü annem bizim çamaşırlarımızı yıkarken elleri çatlamış. Onun o halini görünce üzülüyorum' dedi. İşin üzücü yanı babası sınava gireceğini duyunca kızına bak sınava giriyorsun kazanırsan okursun kazanamazsan okutmam demiş. Kız bunu söylerken ağlamaya başladı ben de sınıftan çıktım öğrencilerimin önünde ağlamak istemedim. Anlayacağınız belki de o sınav Nadiye'nin gerçekten tek şansıydı. Belki de babası ona ikinci bir şansı hiç vermeyecek. Bu mektubu yazmamın sebebine gelince: Ben öğrencilerim için sizden bir şans yaratmanızı istiyorum. Sizden para veya maddi bir beklenti içinde değiliz. Sizlerden kitap istiyorum. Biliyorum ki o kitaplar öğrencilerim için bir şans yaratacak. Hikaye kitabı, sınavlara hazırlık kitabı vs. aklınıza ne gelirse. Bu arada Nadiye sınavı kazanamadı. Şimdi orta bir öğrencisi. Babasıyla konuştum ve orta üçte gireceği sınavın masraflarını karşılayabileceğimi kızını okutmasını söyledim. Umarım bu sefer kazanır. Çünkü ülkemizin paraya, mal varlığına değil yetişmiş insana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Mektubumu sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler.
Saygılarımla.
Türkiye'nin hergün güncellenen tek sanal edebiyat dergisi wwww.edebiyatodasi.com'un okurlarının başarısı. Aksaray Bekarlar İlköğretim okulu müdürü Taner Üstündağ sitemizi mesaj göndererek kitap ihtiyaçları olduğu belirtmiş ve bu konuda yardım istemişti. Bu mesaj sitemizde yayınlandıktan 3 ay sonra kendisinden ikinci bir mesaj aldık. İşte o mesaj

Sayın Yetkili
Aksaray İli Bekarlar İlköğretim Okulu'na ait bırakmış olduğum kitap isteği hala sayfanızda bulunmaktadır. Kitap ihtiyacımızı karşıladık. Kitap göndermek isteyenler hala okulu aramaktadırlar.Sizden ricam yazımı oradan kaldırırsanız ihtiyacı olan diğer okullara kitaplar yönlendirilmiş olur.
Duyarlılığınız için teşekkür ederim.
(Gül veren elde gül kokusu kalır ....... Çin Atasözü )
Saygılarımla


BOZKIR CELAL YAVUZ İLKÖĞRETİM OKULU
Emin OKER, Okul Müdürü
68400 Ortaköy/ AKSARAY
Tel.: 0382 357 4004
Cep: 0505 788 8272

Bizler Anadolu'nun küçük bir kasabasındaki bir okulda güzel çocuklar yetiştirmek için çabalayan eğitim neferleriyiz.
Öğrencilerimizde okuma alışkanlık ve zevkini kazandırmak, ufuklarını açmak, bilgi dağarcıklarını geliştirmek, hayal güçlerini zenginleştirmek için okulumuzda bir kütüphane oluşturmaya karar verdik. Gerekli alt yapıyı kendi imkanlarımızla oluşturduk. Ancak gerekli kitap sayısına ulaşamadık.
Güzel ülkemize, gelecek güzel nesiller yetiştirmenin tüm kurum ve kuruluşların işbirliği ile başarılacağına inanıyoruz.
Bu konuda sizin de duyarlılığınıza inanarak okulumuza kitap desteklerinizi bekliyoruz.
Saygılarımızla...


AMASYA
ÖZBARAKLI İLKÖĞRETİM OKULU
HİKMET SAATÇİ
TAŞOVA/ AMASYA

ANKARA
SOLFASOL İLKÖĞRETİM OKULU
Altındağ/ ANKARA

OKUL TEL.: 0312 353 0288, Ahmet AYYILDIZ Okul Md.
Şahin ERGÜNEY, Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı
İrtibat Tel.: 0533 420 0670
e-mail:

sahinerguney@hotmail.com
sahinerguney@hotmail.com

Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen Java******leri etkinleştirin.

Ankara, Altındağ ilçesi sınırlari içindeki gecekonduların yoğunlukta oldugu yoksul Solfasol mahallesinin İlkögretim okuluna kütüphane yaptırıyoruz. Solfasol I.Ö.O’nun bir yanı dağ, bir yanı uçurum bir yanı da mezarlık... Ehh; Sosyal yaşamın güzelliğini siz düsünün artık. Koridorun bir bölümünü rehberlik odasına dönüştüreceğiz. Kazanılacak başka büyük bir odayı da kütüphane olarak değerlendireceğiz. Kütüphanemizin parkelerini döşettik. Boyadık. Rengârenk sandalyeleri ve rafları temin ettik. Geriye kütüphane olabilmesi için kitaplar kalıyor.
İhtiyaç duyulan kitapların başında çocuk klasikleri, hikâyeler, Lise Giriş Sınavı LGS OKS sınavına hazırlık kitapları ve dünya klasikleri geliyor. Kütüphanede yaklaşık 5 - 6 kişinin aynı anda müzik dinleyeceği bir düzenek de kurmaya çalışıyorum. Hani bunun için bir CD çalar temin edebilsek ya da hiç olmazsa somut öneriye ihtiyaç var. Yoksul bölgenin tek sosyal alanı, belki de bu kütüphane olacak. Solfasol I.Ö.O'na bu konuda destek verirseniz çok mutlu olacağız. Ilginiz için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki kazanılacak her çocuk bizim geleceğimizdir. Destek vermek isteyen dostlarımız, benimle irtibata geçebilirler. Özellikle Ankara'dan Kitap desteği vermek isteyenler ise Devlet Tiyatroları Gn. Md. Ulus’taki merkez binasının 5. katındaki " Sanatçı Temsilciliğine" adıma bırakabilirler...

ŞİMDİDEN ÇOK TESEKKÜR EDERİM...
Ahmet AYYILDIZ
ARTVİN
İNÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU
SİNAN DURMAZ
YUSUFELİ/ ARTVİN

BİNGÖL

BİNGÖL ANADOLU LİSESİ
MEHMET ELALDI
ŞEHİR STADYUMU KARŞISI
BİNGÖL


DİYARBAKIR

DİYARBAKIR ÇERMİK-PETEKKAYA İLKÖĞRETİM OKULU
MURAT BOZDOĞAN, OKUL MÜDÜRÜ
Tel.: 0532 327 5678

Okulumuzunda kitaba ihtiyacı vardır. Bu Okulu da listenize eklerseniz ve mümkünse kitaplarınızdan gönderirseniz hem okul öğrencileri hem de bizler sizlere minnettar oluruz...


KAHRAMANMARAŞ

BÜYÜK YAPALAK İLKÖĞRETİM OKULU
ELBİSTAN/ KAHRAMANMARAŞ
ZEHRA YILMIŞ, ÖĞRENCİ

Değerli ve duyarlı büyüklerim,
Ben Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinin Büyükyapalak İlköğretim Okulu'nun bir öğrencisiyim. Okulumuzda bir kütüphane oluşturmak istiyoruz. Fakat elimizde yeteri kadar kitap yok. Bu nedenle Türkiye genelinde kampanya başlattık. Bir kitap bir insanı, bir insan bir milleti, bir millet bütün insanlığı kurtarabilir.
Yarınlarımızı güven altına almak ve geleceğimize ümitle bakmak istiyoruz. Çağrımıza kulak verin ve bizlere kitap gönderin. Eğer bize kitap gönderirseniz bizler de okuyup bilgi sahibi olabiliriz.


KONYA
GÖKÇEYURT İLKÖĞRETİM OKULU
ILGIN/ KONYA

MARDİN
KIZILTEPE İMKB LİSESİ
HALİM İŞSİZ, TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ÖĞRETMENİ
KIZILTEPE/ MARDİN
P.K.:47400
Okul Tel: 0482 313 0547
Cep: 0505 697 2747
e-posta:

halimissiz@hotmail.com
halimissiz@hotmail.com

Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen Java******leri etkinleştirin.
www.kiziltepeimkblisesi.page.tl

Merhaba,

Ben, Kızıltepe İMKB Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Okulumuz Kasım 2005'te eğitim-öğretime başladı. İMKB tarafından yaptırılan okulumuz son derece modern bir görünüme sahiptir. Her türlü fiziksel imkana da sahiptir. Fen laboratuarları tam donanımlı ve aktiftir. Ancak bir kütüphanemiz yok. Öğrencilerimizin çoğu köylerden servisle gidip geldiği için İlçe Halk Kütüphanesi'nden de yararlanamıyoruz. Bunun üzerine ben ve üç öğretmen arkadaşım kütüphane oluşturmak için bir ekip kurduk.
Dershanelerin desteğini alarak kitaplıklarımızı yaptırıp kütüphanemize yerleştirdik.(19/12/2006) İlçe Halk Eğitim Merkezi'nden "sertifikalı kütüphanecilik kursu" ayarladık; kursumuz ikinci dönem başlayacak.
Kütüphanecilik kulübündeki öğrencilerimize bu kursu aldırıp kuracağımız kütüphaneyi korumayı ve verimli bir şekilde kullandırmayı amaçlıyoruz. Şu an velilerimizin de desteğini alarak kütüphaneye çalışma masaları yaptırmaya çalışıyoruz ve bu konuda da epey mesafe kat ettik.

Şu an kütüphanemizde 7000 kitap kapasiteli kitaplıklarımız ve okulda yaptığımız kampanyada topladığımız 500 civarında kitabımız var.

Daha güzel yarınlar için, okuyup, düşünen bir neslin yetişmesinde bize yardımcı olursanız çok seviniriz.

Kampanyamıza göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederiz.


SAMSUN H HASAN UĞURLU İLKÖĞRETİM OKULU
AYVACIK/ SAMSUN
Fen ve Teknoloji öğretmeni İlker İlkin
e-posta:

ilkerilkin@gmail.com
ilkerilkin@gmail.com

Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen Java******leri etkinleştirin.

Merhaba,

Ben Samsun Ayvacık ilçesi Hasan Uğurlu İlköğretim Okulu Fen ve Teknoloji öğretmeni İlker İlkin. Üç yıldır bu okulda görev yapıyorum. Okulum bulunduğumuz ilçenin koşulları gereğince çok eski ve teknolojiden uzak sayılır. Internetimiz bağlandı ama bilgisayarlarımız çok eski. Bilgiye ulaşmak ve bilgilenmek isteyen öğrencilerim eski bilgisayarlarla ve her yirmi öğrenci başına düşen bir bilgisayarla çalışmaya çalışıyorlar. Ne kadar verimli, olabilir siz düşünün. Okulumuz maddi imkansızlıklar nedeniyle yayınlara üye olamıyor. Bende eğitime ve bilime duyarlı sizlerin bu konuda bir yardım yapacağınızı düşünerek bu maili yazıyorum. Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz bilmiyorum ama bana ve kendini geliştirmek isteyen öğrencilerime bu konuda yardım edeceğinizi umuyorum. Şimdiden gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkür ederiz.


ŞANLIURFA


BOZYAZI İLKÖĞRETİM OKULU
BOZYAZI KÖYÜ
63950 HALFETİ/ ŞANLIURFA
Tel.: 05337121058

Merhaba,

Ben Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi Bozyazı köyü İlköğretim Okulu 5/A sınıfı öğretmeni Muhammet BAYRAM.
Bizde okulumuza kütüphane kurmak istiyoruz. Fakat bizim imkanlarımız kısıtlı. Bu konuda bize de yardımcı olursanız, başta ben olmak üzere tüm öğrencilerimiz sizlere minnettar kalacaktır.ŞIRNAK

CİZRE UMUTLU GENÇLER KOMİTESİ
SERVET ÜNAL
0542 739 0083
MAZLUM KOLANÇ
0544 217 7405

DİCLE MAH. HASTANE CAD.
DOĞANER PASAJI No:84
CİZRE/ ŞIRNAK
P.K.:73200

e-mail:

djservet@gmail.com
djservet@gmail.com

Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen Java******leri etkinleştirin.

mezzo_73@hotmail.com
mezzo_73@hotmail.com

Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen Java******leri etkinleştirin.

cizre73@meb.gov.tr
cizre73@meb.gov.tr

Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen Java******leri etkinleştirin.
Cizre Umutlu Gençler Komitesi olarak Şırnak ili Cizre ilçesinde köy okullarına kütüphane kurma çalışmalarımız sonucunda başlattığımız kitap kampanyamıza sizlerinde desteklerini bekliyor,yarına umutla yetişen biz gençlerinize sahip çıkmanızı istiyoruz.
Bu çalışmamız Cizre Milli Eğitim Müdürlüğü izni ile yürütülmektedir.
Saygılarımızla.

ORGENERAL EDİP BAŞER İLKÖĞRETİM OKULU
FARUK SEKİN, OKUL MÜDÜRÜ
ŞIRNAK/ MERKEZ
Merhaba,
Ben İlker AL. Şırnak Merkez İstiklal İlköğretim Okulu Müdürü’yüm.
Derneğinize ait sitede kitap yardımında bulunduğunuzu gördüm.
Okulumuza ait kütüphanemiz bulunmakta ama öğrencilerimiz için yeterli kitap yok.
Aynı zamanda bu okulda Türkçe öğretmenliği yaptığım için kütüphanemiz için gerekli çalışmaları yaptım. Buna rağmen hala kitap ihtiyacımızı kapatamadık.
Bu konuyla ilgili olarak yardımlarınızı beklemekteyiz.
Yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.
Çalışmalarınızda başarılar.

ŞIRNAK MERKEZ İSTİKLAL İLKÖĞRETİM OKULU
İLKER AL, OKUL MÜDÜRÜ
ŞIRNAK/ MERKEZ

İyi günler.
Ben Şırnak Merkez Orgeneral Edip Başer İlköğretim Okulu müdürüyüm. Sitenizdeki kitap bağışı kampanyanızı gördüm. Okulumuzun bu yıla kadar bir kütüphanesi yoktu. Bu yıl bir kütüphane açtık ama yeterli sayıda kitabımız yok. Kampanya kapsamında okulumuza da yardımcı olabilir misiniz? Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler.

CİZRE ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ
Cizre/ ŞIRNAK
Tel.: 0486 616 1872
e-posta: cizreanadolulisesi[at]gmail.com

Ülkemiz ve toplumumuzun çağdaş uygarlık seviyesine ulaşabilme çabasında eğitim ve kitap okuma alışkanlığının ne kadar önemli olduğu malumdur. Yeni açılan Anadolu Lisesi öğrencilerimizi bilgili, eğitimli, çağdaş ve kitap okumayı seven birer insan olarak yetiştirebilmek için okul kütüphanesi kurmak çabası içinde bulunmaktayız.
Bu çabada hedefe ulaşabilmek için herkesin desteğine ve yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kampanyada karanlığa bir ışık da siz yakmak isterseniz, okul kütüphanemize, her tür edebi eser, klasikler; öyküler, ÖSS Hazırlık vb... kitap bağışlarınızı bekliyoruz.
Not:Elimizde yeteri kadar ansiklopedi bulunmaktadır..


TOKAT

YEŞİLYURT ÇOK PROGRAMLI LİSESİ
Şükrü AYDOĞAN

Tokat Yeşilyurt ilçesinde "Yeşilyurt Çok Programlı Lisesi"nde öğretmenler gayret ederek kütüphane kurdular ancak her zamanki problem yeterli bütçe olmadığı için kitapları yok. Ödemeli olarak kargoylayla aşagıdaki adrese gönderirseniz memnun oluruz.

100. Yıl Mahallesi Sağlık Ocağı karşısı 60860
Yeşilyurt / TOKAT

yesilyurtcpl60@mynet.com
yesilyurtcpl60@mynet.com

Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen Java******leri etkinleştirin.
Tel/fax: 0356 631 2015
Cep: 0505 253 9096TRABZON H DEMİRKAPI İLKÖĞRETİM OKULU
MESUT MEVLUD
AKÇAABAT/ TRABZONTRABZON/ MAÇKA MÜFTÜLÜĞÜ
Merhaba,
Anadolu BİL M. Y. Okulu'nda kütüphane ve dokümantasyon daire başkanlığı yapmaktayım ve okulumuz Trabzon/Maçka müftülüğünde kütüphane kuruyor. Bu bağlamda enson AB-Kütüphanem projesinden Maçka'ya gönderilmesi için bağış kitap-dergi yolladılar.
TKD'nin bu projesine okulumuz da dahil olabilir mi? Bağış kitaplar okulumuza gönderilip, sevkiyatı biz yapacağız sizin adınıza.
Kurban Bayramınızı ve yeni yılınızı kutlar, başarılı bir yıl dilerim size.
Fikirlerinizi bekliyorum, saygılarımla.

Abdullah YEŞİLTAŞ
Anadolu BİL MEslek Yüksek Okulu
Adnan Kahveci Bulvarı NO:78
34180
Bahçelievler/İstanbul
tel:0212 4426160 +194

VAN
ERCİŞ VEYSİ KURUM İLKÖĞRETİM OKULU
YEŞİLOVA MAH.
ERCİŞ/ VAN

YOZGAT

SARAYKENT LİSESİ
SELMA USLU, TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ÖĞRETMENİ
SARAYKENT/ YOZGAT
P.K.: 66320
Tel: 0354 368 6448
Merhaba,
Kitap bağışı konusunda ne kadar çok duyarlı olduğunuzu yakından takip ediyoruz.
Bu nedenle bize de yardımcı olabileceğinizi düşünerek size yazıyoruz.
Yozgat İli Saraykent İlçesi Saraykent Lisesi'ne kütüphane oluşturmaktayız.
Kütüphaneye lise seviyesinde roman, ansiklopedi, antoloji v.b. kitaplara ihtiyaç vardır.
(Özellikle 100 Temel Eser). İlçemizin imkanları elvermediği için kitap edinmede zorluk yaşamaktayız.
Size yazmaya karar verdik. Kitap okumak isteyen öğrencilerin bu sesine lütfen kulak verirseniz ne mutlu size.
Çok az sayıda da olsa, okumuş olduğunuz kitaplar da olsa katkılarınızı bekliyoruz.
Bize olumlu veya olumsuz bilgi verirseniz çok memnun oluruz.
Göndereceğiniz tüm kitaplar için kargo v.s. masraflar tarafımdan karşılanacaktır.
Gönderilerinizi direkt Saraykent Lisesi adresine de gönderebilirsiniz.
Yapacak olduğunuz kitap bağışlarınız için şimdiden gönülden teşekkür ediyorum."

toplanalım bir yere yapalım mı dersiniz, illeri kişilere bölelim her yere az biraz elimizden geldiğince gitsin mi dersiniz, bireysel yaparsak daha iyi olur mu dersiniz.. bu başlıkta konuşalım; ama bir şeyler yapabilmeyi umuyorum.

kitap insana dünyalar açar, insan kendinden başkalarının da olduğunu, başka hayatlarca başka düşünceler olduğunu görür, yalnız bir eylemdir yapılması itibari ile evet, fakat insanı yalnızdan sosyale çevirir, duyarlılık sahibi eder. kitap insana kendini açar. herkesin okuyabilmesi için..
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
hayırlı akşamlar
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

tevafuktur ki bugün aklımdan kendi okulumun o fakir mi fakir kütüphanesi için nerelere mail atsam diye düşünüyordum :)
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: Kitap yardımı !

:) bu mailleri gördüğümde aklıma sizin okulda kitap olup olmadığı geldi hocam.
ileride adımlayacağım mesleğin tanıdığım yegâne sahibi insansınız zirâ.

elbirlik ilkin sizin oradan başlasak mı dersiniz??
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Kitap yardımı !

İlk önce o zaman bizler desteğimizi uluğbeyin okuluna yapalım.Elimde birkaç kitap var ve tedarik edebileceğim birkaç hane daha biliyorum.Hepimiz bir kaç kitapta yollasak biliyorsunuz ki damlaya damlaya göl olur.Belki biz de birşeylere faydalı olabilme imkanına kavuşuruz.Güzel bir organizasyon yapılabilir.
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

evla teşekkür ederim....

istanbul,ankara ve konya büyükşehir belediyelerinden kitap yardımı talep etmeyi düşünmekteyim. birkaç öğrenciyi buralara mektup yazması için yönlendireceğim.ama açıkcası bu yolla çok ağır bir süreç olacak. isteğim şu yönde yukarıda adını saydığım illerde ya da bu tarz yardım yapabilecek kuruluşların bulunduğu şehirlerde oturan arkadaşlar bizim adımıza oralarla görüşse ve okul adresine o kurumlardan gönderebildikleri kadar kitap gönderilse...
 

kardelen2006

Divan Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

Elimden geleni yaparım bende...
 

Türkistan

Divan Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

ANKARA
SOLFASOL İLKÖĞRETİM OKULU
Altındağ/ ANKARA

OKUL TEL.: 0312 353 0288, Ahmet AYYILDIZ Okul Md.
Şahin ERGÜNEY, Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı
İrtibat Tel.: 0533 420 0670
e-mail:

sahinerguney@hotmail.com
sahinerguney@hotmail.com

Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen Java******leri etkinleştirin.

Ankara, Altındağ ilçesi sınırlari içindeki gecekonduların yoğunlukta oldugu yoksul Solfasol mahallesinin İlkögretim okuluna kütüphane yaptırıyoruz. Solfasol I.Ö.O’nun bir yanı dağ, bir yanı uçurum bir yanı da mezarlık... Ehh; Sosyal yaşamın güzelliğini siz düsünün artık. Koridorun bir bölümünü rehberlik odasına dönüştüreceğiz. Kazanılacak başka büyük bir odayı da kütüphane olarak değerlendireceğiz. Kütüphanemizin parkelerini döşettik. Boyadık. Rengârenk sandalyeleri ve rafları temin ettik. Geriye kütüphane olabilmesi için kitaplar kalıyor.
İhtiyaç duyulan kitapların başında çocuk klasikleri, hikâyeler, Lise Giriş Sınavı LGS OKS sınavına hazırlık kitapları ve dünya klasikleri geliyor. Kütüphanede yaklaşık 5 - 6 kişinin aynı anda müzik dinleyeceği bir düzenek de kurmaya çalışıyorum. Hani bunun için bir CD çalar temin edebilsek ya da hiç olmazsa somut öneriye ihtiyaç var. Yoksul bölgenin tek sosyal alanı, belki de bu kütüphane olacak. Solfasol I.Ö.O'na bu konuda destek verirseniz çok mutlu olacağız. Ilginiz için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki kazanılacak her çocuk bizim geleceğimizdir. Destek vermek isteyen dostlarımız, benimle irtibata geçebilirler. Özellikle Ankara'dan Kitap desteği vermek isteyenler ise Devlet Tiyatroları Gn. Md. Ulus’taki merkez binasının 5. katındaki " Sanatçı Temsilciliğine" adıma bırakabilirler...

ŞİMDİDEN ÇOK TESEKKÜR EDERİM...
Ahmet AYYILDIZ


evime yakın bu okul. elimizden geldiğince yardım edelim bizde.
 

Dil-şâd

Benim tedbirim, Sen'in takdirinden küçüktür.
Ynt: Kitap yardımı !

Bu çorbada tuzumuz olmazsa olmaz. Kendi kitaplarımla duygusal bağ kurduğumdan olsa gerek bu zamana kadar onları kimselere veremedim. Ama çevremde kitaplarını elden çıkarmayı düşünen bir çok insan için iyi bir çözüm yolu oldu bu. Sağlayacağı fayda da cabası elbette. Hayırlı uğurlu olur inşallah.
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

al benden de o kadar, en değersiz kitabımla bile aramda bir bağ vardır. birine okuması için bile verirken sanki bir parçamı veriyor gibi oluyorum, kitaplarımı getirmedim buraya ama elimde birkaç kitap var,öğrenciler istiyor bazan; geri getirmezler,incitirler onu diye vermiyorum :D

ben askere gitmeden okula bi güzellik yapacaz gibi sayenizde:)

sağolun varolun...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Kitap yardımı !

bizim teşekkür etmemiz gerekiyor haberdar ettiğiniz için...yalınız dilşad'ın görev alması müsait olan bu pozisyonda organizasyonu yapsın derim.Kim nasıl gönderilecek ya da kim hangi kitabı gönderecek çünki aynı kitaplar da gitmesin listesi tutulsun.lafta kalmasın ve en kısa zamanda sonuçlandıralım.haberdar olmayan arkadaşlara bir şekilde ulaşılsın belki çorba da tuzu olmak isteyen olur.Hangi kitabın çocuğun dünyasını değiştire bilir bilmiyoruz.kendimden örnek verirsem İzzettin Dinamo'nun ateş yılları hayatımı değiştirmişti :) (anca bu kadar değiştire bildi :D o ayrı mesele)
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: Kitap yardımı !

mahallemizin muhtarının çorbaya tuz katma girişimi neticesinde üniversite ve liseye hazırlık kitapları temin etmiş bulunmaktayım. ayrıntılı bilgiyi kitaplar elime geçtiğinde vereceğim. bir de benden 1 adet Halil İnalcık / Devlet-i 'Aliyye Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar-1 geliyor taze taze efendim :)
organizasyonu başlatalım sözde kalmasın evla katılıyorum sana :)

Türkistan kardeşimize de teşekkür ediyorum, ilaç-doktor ilişkisi olmuş desenize yakınınızda olması bu okulun beni çok mutlu ettti, demek ki bir yere daha ulaşabileceğiz.

sevgili duyarlı site sakini arkadaşlarımın tümüne teşekkür ediyorum :)
 

_MeFtUn_

Dîvân Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

çok güzel düşünmüşsünüz maşallah düşünende uygulayanda da Allah razı olsun diyelim :)

elimizden ne gelirse yapmaya seve seve hazırım inşallah.

kolay gele ;)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Kitap yardımı !

Arkadaşlar ansiklopedi sözü aldım ve bir on kitap daha bulundu.Yalnız ansiklopedilerin durumunu bilmiyorum .seri halinde mi onu da bilmiyorum.Daha dışarı çıkmadım dışarı çıktığım da İnşallah daha güzel haberlerimiz de olacak.Bir kaç yere haber gönderdik umutluyuz.İnşallah hep beraber hayırlı haberlere kavuşuruz.
 

PeJMüRDE

Divan Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

Bu proje kulağa çok tanıdık geliyor...Bir zamanlar karşı çıktığım bir proje ancak sebebini söylemiştim...Lakin kendi okulumuzda temiz zihinlere ehl-i feylosofun çamur mahiyetli kitapları çocuklara ulaştırılmaya çalışılmıştıda çok kafam bozulmuştu..Birde şu gözü maddeden başka birşey görmeyen yazarların kitaplarını boy boy yardım kutuları içinde görünce çok bozulmuştum...Şİmdi sadede gel diyorsun değil mi kardeşim...Alın size saded;evvela bir kaç ağabeyin yardımıyla para toplayıp ehl-i imanın oluşturduğu güzel tanıtıcı kitaplar alabilirim.Çocuklara hitap edecek biçimde olanlardan.O da olmadı kendi kitaplığımızı açarız kardeşim,hayret bişeyyy!!!
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: Kitap yardımı !

:)

sadedini sevdim kardeşim. zirâ ben de öyle yapacağım, yapmaya çalışacağım, yapmaya yelteneceğim. tozlar birikip de dağ oluyor heyt !
bir iki ucubecik koli koli uyuşturucu göndermeye nasıl yeltendiyse biz de k9 larımızı göndereceğiz, dilsiz şeytan mı olalım bre ! hayret bişeyyy !! :) :)
onu da kurarız, dünya bizim ;)
kururuz mu olacağıdı lem ? :D
 

kardelen2006

Divan Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

Bütün hevesim kaçtı:( acaba o insanlar hakediyolar mı bunu.. :mad: ???
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

dostlarım siz yine de böyle düşünmeyin...

belki kim bilir belki 1 kişinin kurtuluşuna vesile olursunuz...

:)

sizin gibi düşündüğüm oluyor bazan benim de(hatta bazan çok daha radikal şeyler düşünüyorum )ama neylersin :)

olaya şöyle bakın; ortada yanlış 1 şey var. ve bu yanlışı düzeltmek adına bir şeyler yapmalısınız, siz bir hamlede bulunuyorsunuz ve o yanlışlıklar düzelmiyorsa,artık siz elinizden geleni yapmışsınızdır gerisi Allah'ın bileceği iştir...

en azından ' bu gafleti düzeltmek için ne yaptınız?' sorusuna verilebilecek bir yanıtımız/yanıtınız olabilir...

şunu derseniz de anlayabilirim: ' ben bu zihniyetteki insanlara bırakın kitabı, ekmeği bile layık görmem' dedim ya farklı bir şey bu...

selamlar...
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: Kitap yardımı !

kardelen hocam, sevgili eylül kaçmasın hevesiniz lütfen. orada bahsi geçen mevzu, geçen yıl okulumuz klübünce kitap gönderilmesi teşebbüsüdür ki klübün başındaki bazı farklı düşünen arkadaşlarımız ! kendi mantalitelerine uygun kitaplar göndermeyi tercih etmişlerdir. onların birer uyuşturucu niteliği taşıyan bazı yayınlarla zehirlemeye çalıştığı gençliğe bizler sağlıklı bulduğumuz yayınları göndermeliyiz, tüm çabam bunun içindir.
saygı selam.
 

kardelen2006

Divan Üyesi
Ynt: Kitap yardımı !

doğu illeriyle birlikte Hakkari de karışık. Kepenkler bugün kapalıydı, şehirde bir korku havası hakimdi. Sabah okula çook zor gittik; arabalar çalışmıyordu. Yürüyerek dönmek zorunda kaldı herkes; 10 kişilik öğretmen grubuyla döndük. Okulun bulunduğu mahalle Hakkari'nin en problemli mahallerinden biriydi; yollarda gelirken biber gazları soluduk bacak kadar çocukların biz geçerken, toplanıp ' taş atmasını ' birkaç kişi durdurdu ( eminim bizim öğrencilerden birileridir durduran) sonra 'pkk diye bağırmaya başladı şerefsizler ....

garip olan şeylerden biri de şu: biz yürüyerek dönerken arkamızdan bir araba geçti, ön koltuğunda bizi gören bir kadın gülmekten şekli şemali değişmişti.güya bizi yürütmeyi başardılar, ne kadar gülünç 1 duurum demi...

ama şimdilik asayiş ber-kemal dışarılarda olayların devam ettiğini;çatışmaların sürdüğününden haberimiz var, yer yer siren sesleri şehirde inliyor...

selamlar

hevesimin kaçma sebebi buydu canım..:(
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt