Kitaplardan uzaklaştık mı?

Teknolojinin korkunç derecede ilerlediği bir zamanda yaşıyoruz.Dolayısıyla herşeyi bizim için bilgisayarlar daha doğrusu teknoloji yapıyor.Teknolojinin bu denli ilerlemesi en çok da kitaplara zarar verdi nacizane kanaatimce.Ne dersiniz?
Şimdilerde kitabı satın almak her bir yaprağının sesini işitmek ve en önemlisi de hissede hissede okumak kalmadı.Ne yapılıyor?İnternetten indiriliyor ya da bize lazım gelen yerin başlığını yazıyoruz hop karşımızda.Ne kadar hazin bir durum öyle değil mi?
İslam filozofu olan üstad Farabi der ki:"Hayatımda kitapsız geçirdiğim bir tek şu zamana yanıyorum o da ihtiyacımı gidermek üzere tuvalete gittiğim zamandır.Çünkü bir tek o zaman kitaptan ayrı kalıyorum."O'nun bu sözlerini anlamak bu zaman diliminde gerçekten zor.Öyle değil mi arkadaşlar?Selametle...
 

sükut-u hayal

Divan Üyesi
Ynt: Kitaplardan uzaklaştık mı?

Harun Reşid döneminde ölen bir müslümanın evinden en az 1 milyon cilt kitap çıkarmış
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Kitaplardan uzaklaştık mı?

Kitaplardan uzaklaştık mı?Uzaklaştırıldık mı?
İnsanlar ekmek alamayacak durumda iken bu bana iki yüzlülük gibi geliyor.Ama okumak istemeyen de kolayı tercih ediyor.Sadece okuyor neden okuduğunun farkında değiller sanıyorum.
 

HCRTRMN

Divan Üyesi
Ynt: Kitaplardan uzaklaştık mı?

Kitap okumanın tadını hiçbir şey veremez. Ne televizyon ne bilgisayar. O sayfaları çevirmenin zevkini yaşamak bir başka. Bunu da ancak onun değerini bilenler anlar...
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Hatırlatma

Lütfen alıntıladığınız içeriğin dış linkini değil içeriğin kendisini paylaşınız.Siyasi yazılar paylaşmamalıyız.Alıntıladığımız yazarın yazarını paylaşalım.Yayınlanan yazılardan divan sorumlu tutulamaz.

xen

Üst Alt