Konu/ileti silme düzenleme anketi...

Divanda kendi iletilerini düzenlemek ve silmek hakkında ?

  • Kendi iletilerimi sınırsız sürece silebilmeliyim ve düzenleyebilmeliyim.

  • Kendi iletilerimi sınırsız sürece düzenleyebilmeliyim.

  • Kendi iletilerimi düzenleme/silme süresi arttırılsa yeterlidir.( şu an 40 dakika düzenleme süresi)

  • Hiçbiri.(önerinizi yazınız)


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Durum

Divanın konu bütünlüğünü korumak için kullanıcılar kendi açtığı iletileri silmiyorlar ve 40 dakika içinde kendi iletilerini düzenleme hakkına sahipler.

Bazı üyelerimiz bu durumdan muzdarip sanırım. Öyle despot bir yönetim anlayışı benimsemediğimden konuyu genele açtım.

Yeni arkadaşlar bilmez eskiler bilir geçmişte bazı arkadaşlar -gerekçesinden haberim bile yok- divana astıkları iletileri sildiler. Düşünün birinin mesajına yanıt yazıyorsunuz bir süre sonra bi bakıyorsunuz yanıt yazdığınız mesaj yok. Konuyu yıllar sonra inceleyen başka biri de doğal olarak anlamıyor mevzuyu. Hatta silme işini iptal ettim o zaman sadece düzenleme sınırsız olsun şeklinde ayarladım ama sonra bir baktım ki birkaç kişi silmek istedikleri mesajlara " . " koymuşlar. Halen bazen rast geliyorum divanda. Bu da hoş değil aslında.

Velhasılı buraya sürekli gelen arkadaşların samimiyetine güveniyorum. Divanı en az benim kadar korumak ileriye taşımak istediklerine güveniyorum ve oylama başlatıyorum. Mevzu bahis özellikler nasıl olsun?

Ayrıca konuyu düzenleme sınırının sınırsız olmasının sakıncalarından biri de sizin uzun uzadıya cevap yazdığınız biri 3 gün sorna mesajını değiştirip size tekrar yanıt verebilir. Hani bunu yapan hiç olmadı ama sistem buna izin verir


Tekliflerinize açığım. Dediğim gibi niyetimiz hayr akıbetimiz de hayr olur inşallah. Karar yüce divan üyelerinindir.


Dakika sınırı arttırılsın diyen olursa önerdikleri dakikayı yazsın lütfen.

Selamlar

@ferahsan @evla @mehmet baki @adlena @EnesBey @Semender @Mina @Dilhun
 

Mina

...
Katılım
5 Ağu 2018
(Benim görüşüm)
24 saat sınırı iyi. Birçok sosyal medya platformunda da öyle...
Bir konuda ben de gördüm konunun ne olduğunu anlayamadım.
 

adlena

 
Katılım
6 Ara 2014
Demokrasinin ülke genelinden daha iyi işletildiği bir özgürlükler diyarı olan Divan-ı meşverete ve ahalisine cümleten selamlar ve dahi muhabbetler dileyip oyumuzun nedamet ehli yazarlar lehine hayırlı olmasını temenni ederiz..
 
Katılım
26 Nis 2007
Söz konusu endişeler için, teknik imkan mümkünse bir kişinin belirli bir süre içerisinde en fazla silebileceği/düzenleyebileceği mesaj sayısını belirleyebilirsiniz.
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
Katılım
29 Tem 2018
@adlena 'ya demokrasi konusunda katılıyorum.Bir şahıs yazdığı bir iletide geniş zamanda düzeltme yapma veya iletiyi sonradan beğenmeyip silme hakkına sahip olabilmeli.Örneğin,herhangi bir konuda doğru zannedip yazdığım bir konunun yanlış olduğunu öğrenmek 40 dk.dan fazla zaman alabilir.Bu nedenle düzeltme ve silme konusunun ileti sahibinin hakkı olduğunu düşünüyorum. Yanlış anlaşılmalara müsait silinen konuların da takibi yapılmalı elbet.Genel sayfada kültürel ya da edebi tartışmaların dışında kalan özel durumların tartışılmasının da divanı yıprattığını düşünüyorum mümkünse özelden konuşulursa daha iyi olur.Yoksa güzel bir başlık altında magazinsel iletileri okumak üzücü kanımca.
Divan'ın seviyesinden ve çizgilerinden üyeler haberdar elbette ve ona göre mesajlar atılıyor yorumlar yapılıyor gördüğüm kadarıyla.Genel anlamda sayın yöneticimizin de müdahale etme durumunun olduğunu düşünüyorum.Yazılan bir iletinin geri dönüşünün olmaması belki pişmanlık ya da soğukluk oluşturup kişileri uzaklaştırabilir.Nâcizâne yorumum.
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Söz konusu endişeler için, teknik imkan mümkünse bir kişinin belirli bir süre içerisinde en fazla silebileceği/düzenleyebileceği mesaj sayısını belirleyebilirsiniz.
Böyle bir ayar seçeneği malesef sistemde yok...

Anket bitsin bakalım. Genel eğilim ortaya çıksın...
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Şu ana kadar 6 kişi oy kullanmış kimler kullandı göremiyorum. 3 kişi kalmış kullanmayan. Şu an eşitlik var. Bakalım ne olacak :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Oy kullanmayan 2 kişi var divanda aktif olan 9 üyeden. 7 oy var. 3 / 4 anket. Kim olduklarını bilmiyorum. Tahminen @mehmet baki ve @Dilhun :)

Birkaç gün daha bekleyip kullanan olmazsa neticelendiririz anketi.
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Buyur burdan yak:) oyları eşitlemişler. Şimdi ne yapacağız?

Efenim ferman padişahın dağlar bizimdir demek bu :)

Hükmün açıklanmasını bir süre erteliyorum...

Saygılar!
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ara ara düşündüğüm bir şeydir ne yazdıysam sileyim düşüncesi. İnsanın nedamet getirdiği anlar oluyor maalesef ki olması da lazım belki bilemiyorum. Başka bir düşünce bu düşüncemin elini kolunu bağlıyor o da şu: Hadi divandan sildik ya diğerinden nasıl sileceğiz? Kaldı ki yazı da söz hükmünde değil midir? Söz ağzından çıkana kadar senin çıktıktan sonra sen sözünsün. Silinemesin efendim yazdiklarimiz. İmla ve sair hatalar için bir müddet - 1 saat belki 2 saat - düzenlemeye açık olmasından yanayım. Bir iletinin tamamen silinmesine ise karşıyım.
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Nedametim kendime ibret olsun ibret. Hatta mümkünse hikmet olsun.
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Efenim durduğum nokta baki ağabeyimin ifade ettiği noktadır. Çok fazla eklenecek söz bırakmamış kendisi. Ağzımızdan çıkan söz nasıl muhatabına ulaştıktan sonra bizim olmaktan çıkar ise yazılan yazı da bu şekildedir. Fakat arkadaşların itirazı, yanlış yaptık yazdık hatamızdan dönemez miyiz? O zamanki düşünceme göre yanlışken yanlış olarak kalmak zorunda mıyım düşünceleri var anladığım kadarıyla.Efenim yanlıştan dönmek yanlış değildir. Ama yanlış yaptığını gizlemek yanlıştır. Hiçbirimiz üstad değiliz. Kaldı ki üstad olsak bile yanlış yapma hakkımız var. Netekim yanlış ifade ettiğimiz bir konuyu aylar sonra düzeltmek istiyorsak aynı iletinin altına bir zamanlar böyle düşünüyordum ama hata etmişim şu noktayı gözden kaçırmışım tarzı ifadelerle yanlıştan pekala dönülenilir . Kimsenin bizi ayıplama gibi bir yanlışa düşmeyeceği açıktır.

Buradaki arkadaşlara değer verdiğimden konuyu oylamaya açtım. Sonuç olarak da ortada beraberlik olduğuna göre reislik hakkımı kullanarak ve divanın da muhafazasını sağlamak için aldığım karar şudur:

1- İleti, konu silmek sadece reis onayından sonra mümkün olacaktır. Her iletinin köşesinde rapor diye bir seçenek var ilgili iletiden iletinin neden silinmesi gerektiğini yazılırsa ve makul bir gerekçe varsa reis tarafından gereken yapılacaktır.

2-imla anlatım bozukluğu ufak tefek hataların düzeltilmesinin temini için tüm üyelerin kendi iletilerini düzenleme süresi 40 dakikadan 48 saate çıkarılmıştır. Bu süre zarfında dileyen arkadaşlar iletisinde gerekli düzenlemeleri yapabilir.

Hepinize kucak dolusu selamlar.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...