Medeniyet Tasavvuru

UluğBey

türbedar
Katılım
27 Ara 2005
Hayır hiçbir ırkla alıp veremediğim yok yukarıda da Türk ırkı değil Türk toplumu,Türkiye de yaşayan insanları kastettim ama buluttan nem kaptığınız için hemen alındınız, olabilir belki ezik büyümüş olmanın tetiklediği bir durumdur bu mazur görüyorum :)
Kürtler daha da sonradan görmedir (Türklere nazaran)Irk eleitştirisi yapcak olsam Kürtlerden başlardım.
((Sığ tavırlar içerisinde değilim sizin bakışınız sığlaşmıştır belki.Müfredata bağlı kalmanın yan etkileri de olabilir.))

Evet Toplum olarak Sonradan görmeyiz bu apacık bir gerçek, siyasetten sanata edebiyattan futbola her alanda bunu gözlemleyebilirsiniz.
;)
Zaten buradaki en entellektüel en görgülü en bilgili sizsiniz. Yazdığınız her satır bunu gösteriyor. ( ! )

Her şey hakkında ahkam keserken düşündüklerini yazıya geçirmekten dahi aciz olan size, bu tarz düşüncelere dalmadan önce Türkçe dersi almanızı tavsiye ederim. Nitekim aksi durumda şekil 1 a da olduğu gibi kendinizi komik duruma düşürürsünüz. Muhtelif konularda doğu halkının ezilmişliklerinden bahsetmemiş olsaydınız ve "siz doğuyu ne bilirsiniz ki " söylemleriniz olmasa "Türkler sonradan görmedir" şeklinde bir yoruma sanırım herkesi kastediyor diyerek sessiz kalabilirdim. Yıllarca doğuda yaşamış olduğum yanıtını almanızı sindirememekten ötürü olsa gerek gelmişsiniz kıt Türkçenizle bana Türkçe dersi vermeye kalkışıyorsunuz . Ortaya koyduğunuz kayda değer "fikir" yok. Ancak ağız dolusu kaba saba ihtamlar ifadeler. Mütevaziliği severim ama kusura bakmayın herkes sınırını bilmeli. Karşınızda çocuk yok. Saçma sapan ithamlara tahammülüm yok. Herkesin Türkçe yi iyi yazma kullanma durumu imkanı olmayabilir. Kızgınlığım buna değil. Burada esas olan şey kişinin kendinin farkında olmasıdır. Kendini geliştirmeye çalışmasıdır. Boyundan büyük ifadeler kullanmamasıdır. Daha da uzatmak istemiyorum konu sahibine saygımdan ötürü.
 

Dilhun

 
Katılım
20 Haz 2018
Bazılarımızın Türkçeye bakış açısını gördükçe 14. yüzyıldaki kaderi tekrar yaşadığımız açıkça anlaşılıyor:

"Türk diline kimse bakmaz idi
Türk'e asla gönül akmaz idi." (ÂŞIK PAŞA)
 

EnesBey

NesBey
Katılım
28 Ara 2007
Bu ne siddet bu ne celal sakin olun dilinizdeki sert sözleri yavasca yere birakin
 

Mina

...
Katılım
5 Ağu 2018
“Medeniyet eşya, zenginlik,düşmanın silahı ile silahlanmak değil;müslüman toplumun ubudiyet,ahlâk ve uhuvvet esasında yaşamak için İslam ahkâmını şehir yapılarında kurumsallaştırmasıydı “

(Lütfi Bergen / Medeniyet - Müslüman Toplumsallığın inşası
 

Mina

...
Katılım
5 Ağu 2018
“İslâm medeniyeti,Allah'ın takdirini anlamsız ve faydasız bir şekilde sorgulamama hususunda insanı ikaz eder. Eskiler,irade ile kader arasındaki bu gerilimi "Takdir tedbire güler."özdeyişiyle belirtmiştir.”

Sadettin Ökten//Aslında Bir Sanat Var
 

Dilhun

 
Katılım
20 Haz 2018
"Medeniyet, insanı insan yapan manevi kıymetler manzumesidir."

(Mahur Beste, s.103)
 

EnesBey

NesBey
Katılım
28 Ara 2007
Ama zengin ülkeler daha medeni
 

Dilhun

 
Katılım
20 Haz 2018
Bir medeniyetin çöküşü, insan kalitesinin çöküşüyle başlar.
Ahmet Hamdi Tanpınar
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
Katılım
29 Tem 2018
Ata diyarı bozkırlarında yaşarken medeniyetimiz daha tasavvur edilebilirdi diye düşünüyorum.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ata diyarı bozkırlarında yaşarken medeniyetimiz daha tasavvur edilebilirdi diye düşünüyorum.
Medeniyetimiz güzel yani bu işte.sadece bozkurda Yunus'un (hz)aşkını ararız.sarayda behlül dana'yı buluruz.(hz) bizim medeniyetimiz inceliğimiz sahabe taklididir ki Rabbim ayırmasın.amin.çok güzel bir medeniyet...ismine ne dersen de