Mezartaşı Medeniyeti

Mina

Eskici...

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Sonuçlar bu bağlantıda. Şahsım adına ben beğenmedim çünkü projeleri ruhsuz buldum. Bir mezartaşı için ironik bir yorum oldu. Şöyle açayım: Projelerdeki hatların fazla keskin oluşunu itici buldum bunun yanısıra estetik anlamda dikkat çekecek geleneksel motiflerin olmayışı da büyük bir eksiklik diye düşünüyorum. Post-modern mezartaşı modasını başlatmışlar.
 

Mina

Eskici...
Bağlantıda hepsi verilmemiş sanırım.Ben güzel dokunuşları olan modern yapı veya mezartaşı severim.Aşiyan’da ilk uçak kazasında ölen hostes Rona Altınay’ın mezarını gördüğümde etkilenmiştim ve hoşuma gitmişti.Bu sanırım ilk defa yapılan bir organızasyon hata Ve eksikler illaki olacaktır.Genel açıklamaları okuduğumda kişinin konumu,mesleği göz önünde bulundurulup ona göre tasarlanmış ben gayet ince düşünülen noktalar da olduğunu düşünüyorm.Geleneksel öğeler daha çok olabilirdi katılıyorum
 
Son düzenleme:

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Merhûmenin ismiyle müsemmâ bir mezartaşı olmuş.
 

Ekli dosyalar

  • IMG20210102155103.jpg
    IMG20210102155103.jpg
    130.5 KB · Görüntüleme: 45

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Elim beğen butonuna gidemedi...Allah rahmet eylesin.kalksa da anlatsa şimdi dimi?
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Bu mezartaşı bir Haristiyan mezarlığında bulunmakta ve Osmanlı tarihçisi olan Joseph von Hammer'a ait. Mezartaşına Kur'an-ı Kerim'den bir ayet yazılmasını vasiyet etmiş bu zât. Kimler okuyup Türkçe tercümesini bizlere açıklamayı ister?
Screenshot_2021-02-12-23-21-42-68.jpg
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst