müslüman ferasetli insandır

nahide

Uzak dur benden lain dünya!
'müminin ferasetinden korkunuz. Zira ilahi nazar ile bakar.' Kudsi hadisinde anladığım bir şeyi eklemek istiyorum 'Zira nazarı yakar'
Düşüncelerinizi almak istedim. Ne düşünüyorsunuz ya da biliyorsunuz bu konu hakkında?
 

NuN

مَنْ طَلَبَ العِلْمَ كَانَ كَفَّارَةً لِ&#160
Ynt: müslüman ferasetli insandır

Feraset: anlayış, çabuk seziş.. deyigeldi sözlük.

Müslüman. başına gelen olayların kudretini sebeblere bağlamaz, müslüman Bakara suresi 216. ayetin gereğini yerine getirebilir.. hayatı altı üstüne de gelse belki altı üsünden daha iyidir ya Hû der teslimiyet eder.. yaşantılarının sırlarını sezer, yaşanıtıların sınanım olduğu idrâki ile sendeler belki ama düşmez.. bu nedenle ona hazineden bahşedilmiş bu dirayet karşısında korkun. Müslüman bu nedenle yılmayandır zirâ.. zübde-i alem'liğinin farkındalığı ve ona üflenen ilâhî nefesin bilinçliliği ile yaşamaya gayret edendir.
mıdır naçizane..?
bende böyle bir hissiyât oluşturdu :) teşekkürler okumama vesile olduğunuz için güzel de oldu kanımca.yıkılmadım ayaktayım :):)
 

nahide

Uzak dur benden lain dünya!
Ynt: müslüman ferasetli insandır

:)) teşekkürler nun. ben bunu yazalı epey olmuştu ve hala sorumun cevabını araştırıyordum. yeni gördüm yazınızı. istediğim cevap bu olmasa da ruh halime dem vurmanız ilgimi epey yoğunlaştırdı. Allah razi olsun insallah:)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt