Namus Anlayışı

Cemiyet hayatında nikah anlayışı ciddi anlamda erozyona uğramış görünmektedir. Bir zamanlar erkektir bir şey olmaz, yanılgısı şimdi farklı kalıp ve iddialar ile erkek kız algısı devre dışı bırakılarak, ten uyumu, tanıma, tecrübe vs. gibi masumlaştırılmaya çalışılan bir üslup ile devre dışı bırakılmış gibi görünmektedir. Namus iki bacak arasında değildir, diyebilecek kadar ileriye giden bir söylem bile geliştirilebilmektedir. Bu noktada bazılarına taşıyamayacakları kavramları hiç olmazsa kullanmamalarını tavsiye ederiz.Tabii burada evlilik konusunu etraflıca ele almak gerekiyor. Evliliğin zorlaştırıldığı ve sadece ekonomik bir çerçevede ele alındığı durumlarda iş tehlikeye girer. Evlilik ve nikah, toplum hayatının sağlıklı bir çizgide devam etmesi için çok önemli bir müessesedir.
Sokakların farklı çağrışımlar yaptığı bir toplumda namus kavramını tekrar ciddiye almak ve "koklanmamış gül" olarak kalma zorunluluğu vardır. Bazılarının arkadaşlık ve evlenilecek kişi ayrımının arkasında bu problemli bakış açısı vardır.
Dr. Hüseyin Emin Sert www.insgem.com
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Hatırlatma

Lütfen alıntıladığınız içeriğin dış linkini değil içeriğin kendisini paylaşınız.Siyasi yazılar paylaşmamalıyız.Alıntıladığımız yazarın yazarını paylaşalım.Yayınlanan yazılardan divan sorumlu tutulamaz.

Üst