ödev yardım! milli ed dönemindeki dil ve sözlük çalışmaları,milli ed dönemindeki

sinanbasar

Divan Üyesi
milli ed dönemindeki dil ve sözlük çalışmaları,milli ed dönemindeki romanların genel konuları( konu olarak tasnifi)
ödevime yardımcı olurmusunuz? çok az vaktim var. ve bulamıyorum.lütfen yardım edin...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: ödev yardım! milli ed dönemindeki dil ve sözlük çalışmaları,milli ed dönemindeki

Hocalar sınav zamanı değil el atın bir konuya.
Ama merak ettim.bir sabah uyandığın da herkes cahil kaldığı dönemmidir bu dönem?Latin harflere geçiş zamanı...o zamanlardan bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?düşünsenize bir sabah uyanıyorsunuz ve dilinizi okuyup yazamıyorsunuz artık.O dönemler de insanlar neler yapmış.?
 

seb-engiz

- *Tiryandafil -
Ynt: ödev yardım! milli ed dönemindeki dil ve sözlük çalışmaları,milli ed dönemindeki

http://www.tdkdergi.gov.tr/TDA/1961/1961_8_Levend.pdf bu makaleye bir göz at bakalım işine yarar bir şeyler vardır umarım. Milli edebiyat dönemi romanlarını önce internetten bul. Bazı yerlerde bu romanlar konu olark da tasniflenmiş. Şunun gibi; " Gözleme önem vermenin bir sonucu olarak, Meşrutiyet devrinin Turancılık (Halide Edip: Yeni Turan; Müfide Ferit: Aydemir), Türkçülük (Ulusçuluk), Osmanlıcılık (Ömer Seyfettin: Eshâb-ı Kehfimiz, Kırmızı Bayraklar, vb.), İslamcılık (Reşat Nuri: Yeşil Gece), Batıcılık (Yakup Kadri: Kiralık Konak; Reşat Nuri: Yaprak Dökümü; Peyami Safa: Fatih-Harbiye), kimi eserlerde tema olarak ele alınmıştır."


Benim daha geniş bilgiye ihtiyacım var diyorsan öncelikle milli edebiyat döneminde yazılan romanların isimlerini netten bul ve "http://turkoloji.cu.edu.tr/makale_sistem/tum_list.php?id=1&a=showall" bu adresteki arama motoruna romanların isimlerini yazarak konunla alakalı makaleleri bul.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Benzer konular Forum Tarih
B Görüş,Öneri,Duyuru,Eleştirileriniz 1 2K

Benzer konular

xen

Üst Alt