Tadımlık

Öküz

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Soyadı :Öküz oğulları
Adı : Saf öküz
Baba adı :Karabaş
Ana Adı :Sarı kız
Doğum yeri : Mandıra
Doğum Tarihi : Belirsiz


İnsanlar ayak yolunun ziyaretlerin de doğan düşüncelerle bu karakter gün ışığına göz kırpmaktadır.Öküz denince akla gelen her zaman bir kaç hareket vardır.Herkese kolaylıkla bu ünvanı hak edemez.Gözleri kocaman parlak parlak bakar.boynun da ki çan neler yapabileceğinin işaretçisi gibidir.Etinden sütünden ve derisinden yararlanabilen bir eşsiz çeşit olarak dünya toprakların da uzun yıllardır varlığını sürdüren kahramanımız.herkes tarafından bilindiğini zannedilen (çün ki böyle düşünülmesi istenmiştir) yalınız gizli örgütlerin yönlendirmesi ile hareket eden bir dört ayaklıdır. James Bond'a "007" denilmesinin asıl nedeni de öküzdür."001" den başlayarak "006" kadar kendi çeşitli künyelerini kullanmaktadır.İstikrarlı çalışmalar sonuçun da tün kimlik bilgileri ve resimlerini eline geçirmiş bulunmaktayız.yazı dizimiz boyunca tüm belgeler yavaş yavaş ortaya çıkarılacaktır.Aldığımız tehditlere rağmen bu işi kendimize bir destur haline getirmişizdir.Aslın da bir çok öküz belirtileri taşıyan dört ayaklımız.Öldüğü zaman 21 el ateş edilmektedir.olur da o ateş bize doğrultulursa biliniz ki gizli eller tarafından susturulmuş bulunacağım inancım şudur ki muhakkak bu bayrağı eline almak isteyen nadide el ve yürekler bizi yalınız bırakmayacaktır.
Bugün ki konumuz ise öküz özellikleridir.
M.1.-Trene bakması ile ün kazanmıştır.
-Gözleri keskin olan öküzümüz trenin dumanı ile nereye bakacağını ön sezgileri ile saplar.kafasını trenin geliş yönüne doğru çevirerek vücudunun yön ayarlamısını yapar ve keyif ehli olduğundan ilk önce ağzına geviş getirebileceği bir tutam ot alarak salyaları eşliğin de yavaşça dişlerinin arasında çevirmeye başlar.geviş getirir gibi yapan ökümüz aslında mide sindirim sistemine el atmıştır.her şeyi kolay benimseyemediği için muhakkak ki geviş getirmesi gerekir.mide fesatı geçirmemesi gerekir.her canlının kendine koruma ve yaşatma ilkesi diyorum nacizane.tren kendi varlığını belirtmesi ile gözlerini diken öküzümüz.sineklerin uyarısına rağmen onları kuyruk hareketi ile bertaraf etmektedir.bu keyfini hiç bir canlıya bozdurmak istemez.istediğiniz gibi dürtüp deneyin de ne kadar başarılı olduğumu sizlere kanıtlayabilirim.tren geçerken aldığı zevk tüm şeker balonlarının aynı anda patlamasına eşit zevktedir.hani ahtopada binersiniz de aşağı hareketin de içinizin hop etmesi gibi de diyebiliriz.bütün kan akışı değişen öküzümüzün yüzü güler bazı anlar da da sinir ile tepki verir.elinden kaçan her şeye sinirlenir ve hiç bir şey onun ellerinden ve gözlerinden kurtulma ihtimaline dayanamaz çün ki.Tren de ,çimen de ve ray da onundur.istediği gibi bakma tatma ve kullanma haklarına sahip olduğunu düşünür.
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Ynt: Öküz

bir de dangoz deyu bir kelime vardır. nam-ı diğer öküzün önde gideni. :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Öküz

en azından baki hocam bir misyon yüklenmiş dangoz deyip geçmemek lazım :)
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Ynt: Öküz

evla' Alıntı:
en azından baki hocam bir misyon yüklenmiş dangoz deyip geçmemek lazım :)
dangozu hafife almamak lazım muhterem. mesela trene bakmayı icad eden kendileri olur. hakeza geviş getirmeyi de... bakın mesela: "dangoz musun mübarek?" ne kadar hoş bir kelam değil mi? sonundaki "z" harfi ne güzel bir tını bırakıyor değil mi? yine mesela meşhur deyiştir "arı gibi uçar dangoz gibi sokarım". öküz esprileri vardır malumunuz. :) yav reklamlarda bile var artık: "bildiğin dana". büyüyünce öküz olacakmış demek ki. sütü olmasa da eti kılı tüyü faideli bir mahlukat olup trene boş bakmaz. trendeki yolcuları uğurlamak vazifesini yüksünmeksizin ifa eder. içime bir öküz oturdu sanki yav. ne hikmetse aceb. :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Öküz

deyiş dediğiniz için aklıma geldi birden bire..."içime bir öküz oturdu" :) der günümüzün leyla ile mecnun hikayelerin de sayın çok sayın baki hocam :) birden bire olduğuna göre derim ki bu geyiği uzatsak ne buyurursunuz ? :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Öküz

yusuf kardeşim...değmedik taş attık sandık ama :)
 

Yusuf Yurt

Aday Üye
Ynt: ÖküzHer ne ise evla bacım...

Paralı öküzler, imanlı öküzler, zındık öküzler, politik öküzler, keyf ehli öküzler...Bu arada bir grup öküz, hızlı tren projesine gözlerini bozduğu gerekçesiyle karşı çıkıp yürüyüş yapmaşlarmış :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Öküz

ne ediyoruz o vakit...yaşatma derneğinin ilk adımlarını atıyoruz. :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Öküz

Sayın Öküz lütfen yolunuza devam ediniz !
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Ynt: Öküz

evla' Alıntı:
Sayın Öküz lütfen yolunuza devam ediniz !
eğer öküzümüzün menşei hollanda ise sayın demekte bir mahzur yok ammaaa anadolu yaylasında otlamış ise kuvvetle muhtemel sayın kelimesinden bizar olacaktır. denemesi bedava. hoştayna sayın deyiniz gık çıkarmaz ve lakin anadolu yaylasından beslenmiş bir öküz ise sayın dediğinizde acı acı böğürür.
 

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt