POETİKA YARDIM

FaerD

 
Katılım
4 May 2008
merhaba arkadaşlar...
Behçet Kemal ÇAĞLAR/görmeye geldim şiirinin açıklaması ve şairin poetikası gerekiyor.. yardım edebilirmisiniz.
şimdiden çok teşekürler..
 

Mahşer

 
Katılım
20 Nis 2008
Ynt: POETİKA YARDIM

Hoşgeldin kardeşim Üstadlar el atar şimdi hiç merak etme :)
Ben poetikanın şiir kısmıyla değilde kendisiyle uğraşıyorum konu sapar diye bişiy yazamıcam.
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Ynt: POETİKA YARDIM

valla Mahşer'in dediği "üstadlar" kim bilmiyorum ama benim el atmaya pek niyetim yok :)

zira meşveret divanından hiçbir düzeyde bir ödevi yanıtlamıyorum ben ama yol gösterebilirim, yardım edebilirim dilimin döndüğünce.

bunun için yardım isteyen arkadaş, kendini bir şeyler karalar, düşündüğünü belli eden satırlar yazmalısın.yani şurada şunlar olabilir mi tarzından düşüncelerini ifade etmelisin.direk filanca şiiri açıklayıp poetikasını verebilir misiniz demek şahsım adına söyleyeyim biraz ters geliyor bana.Netekim bunu veren hoca en fazla öğrencisinin konu hakkında düşünmesini ister.Yani biz dilimiz döndüğünce yol gösterelim ama kapıdan kendin gir.Sen şiiri koy buraya sonra, şair hakkında bilgiler bul, röportajlar felan, sonra hepsini oku.Şairin diğer şiirlerini oku ancak öyle "poetika" çıkar.Hiç tanımadığın bir şairin bir şiirine bakarak poetika çıkarmak akıllıca değil.Ben bir şiir kitabını incelemiştim lisans döneminde ve aynı sen gibi bir şiirini seçmiştim açıklamıştım.Ama şair hakkında bir sürü röportaj okumuştum, elimde kalem şiirlerde imge avına çıkmıştım :) Yani güzel kardeşim gel sen beni dinle şiir ve şair üzerinde düşün ve düşündüklerini kaleme al yaz buraya ben veya başka arkadaşlar eminim eklemelerde ya da düzeltmelerde bulunacaktır vesselam.

selametle.
 

FaerD

 
Katılım
4 May 2008
Ynt: POETİKA YARDIM

gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşkürler...
elimde bir tez var ve bitiremedim osmanlıcadan çevirdim inanılmaz zorlanıyorum. üzerine 8 şiir tahlilini bu hafta sonuna yetiştirebildim. ve yarın gerçekleşmesi gereken tahlillerim var. yani anlıcanız buna ayırıcak vakit bulamadım yoksa bende biliyorum poetika analizini yada çözümleme ve tahlilleri ... aslında bu çözümölemeyi yapmış birilerinin yardımıydı istediğim hepsi bu..
yine de saolun...