Popüler Sorular...

Dil-şâd

Benim tedbirim, Sen'in takdirinden küçüktür.
Katılım
11 Eyl 2006
#1
İki yumurta kırıp sahanda yumurta pişirmek, iki parti kırıp sağda birlik pişirmekten daha mı zordur?

Ciddi insanlar geveze insanların yaptığına geyik muhabbeti diyor, ciddi geyikler geveze geyiklerin yaptığına ne diyor o zaman?

Artık bir programın konuklarının birbiriyle mahalle ağzıyla kavgalaşmasına alıştık, şimdi moda iki ayrı kanalın eş zamanlı iki ayrı programından canlı atışmak... Uzaktan kumandanızın zap hızı rezalet gündemine yetişebilir mi?

Ankara malûm... Bugünlerde rastladığım üç kişiden dördü adayım diyor. Ben inadına yarımadayım, dalgalar vursun kıyılarıma!

Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinci olan şarkıcı Türk, söylediği şarkı ise çalıntı çıktı, ulusal gurur tüccarları ne diyor bu işe, var mı içinde bir tahtakurusu yeniği filan bu işin?

Küresel ısınma nedeniyle bundan sonra daha çok terleyeceğiz, peki ama su azaldıkça ter bezlerimiz ter üretecek suyu nereden bulacaklar?

Çilek üreticileri çilekte kesinlikle hormon bulunmadığını söylüyorlar, peki ama öteki yüzlerce şeyi üretenlerden neden tık yok?

İzmir mitinginde iki tane kavgacı görünüşlü delikanlı gidip Zülfü Livaneli'nin konuşma yapmasına engel olmuş, sen bu sıcakta kalk İzmir'e kadar git, sonra da orada konuşma yapmadan geri dön! Kuzey Avrupa meydanlarında asla böyle şeyler olmuyordur. Değil mi?

Ankara'da "Lütfen çimlere basınız" tabelaları bulunan bir park var, otoriteye karşı boynumuz kıldan ince ya, kimse o çim alanın dışında bir yere basamıyor korkudan! "Ciddi olamazsın..." dediğinizi duyar gibiyim. Memleketin ahvaline bakıp söyleyin, siz bugünlerde hiç ciddi olabiliyor musunuz?

Seneye Eurovision'a Hande Yener gidecek diyorlar, Kenan soyadından kaybetti, orada ortam acayip batılı, senin soyadın ne Doğulu! Bu sene Hande gider hepsini Yener? Değil mi?

Eski hakem, yeni cevval yorumcu Ahmet Çakar, "Fener'i şampiyon yapmayacaklar" diyordu, Fener şampiyon oldu, şimdi "bizim uyarılarımız sayesinde oldu" diyor. Biz neden her durumda haklı çıkmanın kahrolası bir yolunu bulamıyoruz?

Seçime kadar hemen her gün gazetelerde anket sonuçları yayınlanacak, dilimlenmiş dairesel grafiklerle tahmini oy dağılımı yansıtılacak. O dairesel grafikleri görünce benim canım hep kaşar istiyor, ne yapacağım?


Alıntı
 

Dil-şâd

Benim tedbirim, Sen'in takdirinden küçüktür.
Katılım
11 Eyl 2006
#2
Ynt: Popüler Sorular...

Bu da benim bu aralar en popüler sorum:

Ne olacak bu fen-edebiyat mezunlarının hali? :(
 
Katılım
8 May 2007
#5
Ynt: Popüler Sorular...

Hayatımızda sürekli seçimler yapmak zorunda kalıyoruz, seçim yapmak her zaman zor mudur?
 
G

Gülşah

#6
Ynt: Popüler Sorular...

Aşk neden zor bulunur? Ve neden çabucak kaybedilir?

sorular mı sormaktır zor olan, cevaplar bulmak mı?
 

Konuyu şu anda okuyanlar : (Users: 1, Guests: 0)

Giriş yap