Sakarya Türküsündeki Kelimelerin Türleri

İntizam-I Kelam

Divan Üyesi
ÖnceLikLe merhaba.

Dil ve anlatım dersinden yıllık ödev aldım ve yapabilmiş değilim. Sayısalcıyım YGS'ye hazırlık dershane bir dünya test derken ödevime zamanım kaldı fakat Edat - bağlaç - ünlem - zarf bunlardan hiç anlamam. :-[ sizlerden ödevimde yardımcı olmanızı '' rica '' ediyorum. Malum önümüzdeki pazartesi yıllık ödevler toplanmaya başlıyacak.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Sakarya Türküsündeki Kelimelerin Türleri

Merhaba ...
burada bir çok öğretmenimiz var velakin sana kaynak göstermekden başka bir usul kullanıcaklarını sanmıyorum.Hocalarımız muhakkak cevap verir.Allah kolaylık versin sana.
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: Sakarya Türküsündeki Kelimelerin Türleri

Merhaba. Aynı derten öğrencilerim de muzdarip. Performans ödevlerinin bizzat öğrenci tarafından-eksik ve yanlış olarak da olsa- yapılması gerektiğini düşünüyorum. Sen elinden geleni yaparsan öğretmenin sana yardımcı olacaktır. Ayrıca "hazırcı" bir anlayışa karşıyım, şunu yapabilirdin: İlgili performans ödevin üzerinde taslak olarak çalışabilir ve takıldığın noktalarda görüş alabilirdin. Bizzat ödevi yapma anlamında bir Dil ve Anlatım/Türk Edebiyatı öğretmenlerinin yardımcı olmayacağını düşünüyor ve onlara bu konuda rica ediyorum.Fakat elbette takıldığın noktalarda yardımcı olmak öğretmenlerin vazifeleri arasındadır. Fakat öncelikle senin gayret etmen gerekiyor.Sayısal öğrencisi olman ne yazıkki bir şeyi değiştirmez. Kaldı ki bu dersten ödev almak gönüllülük esaslı. Yani sen kendin istemişsin alanın dışı bir ödevi:) Neticede üniversiteye gitmenin önkoşulu liseyi -iyi bir ortalama ile-bitirebilmektir.Sen başla gayret et sonra takıldığın yerde sor, soruştur...

Kolay gelsin vesselam ;)
 

İntizam-I Kelam

Divan Üyesi
Ynt: Sakarya Türküsündeki Kelimelerin Türleri

Kesinlikle ödevimin tamamını yapılmasını istemiyorum. Kaldı ki ödevim benim için sorunLu bi şekilde uğraştığım ızdırap olur. Bişeyler öğrenmem ve araştırmam için verildi bu ödev bana. Ben sadece hani bi kıta gösterilsin nasıl yapılıyor öğreneyim diğer kıtalarıda ben yapıcam zaten.

Dip Not : Ödevi isteyerek almadım =)
 

TACEDDİN2007

Divan Üyesi
Ynt: Sakarya Türküsündeki Kelimelerin Türleri

Selam kardeşim anladığım kadarıyla zoraki almışsın ödevi ama sen elinden geldiği kadar yap takıldığın yerde yardımcı olalım ben birkaç dize örneği vereyim bunun üzerinden
İnsan bu su misali kıvrım kıvrım akar ya
insan ad- bu adıl - su ad- misali ilgeç -kıvrım kıvrım ikileme (belirteç görevli) -akar eylem -ya ünlem

bir yanda akan benim öbür yanda Sakarya

bir önad- yan ad- akan ortaç (sıfat fiil) benim adıl- öbür önad- yan ad- sakarya ad
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt