evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Yusuf Hemadâni (k.s.)Rütbetü'l hayat isimli eserinden "Canlı kimdir?Hayat nedir? " suallerinin cevabını şöyle anlatılır.
"Basiret ve yakin ehline göre canlı ,avunup teselli olan kimsedir.Ancak teselli olma,huzuru bulma yerleri insanlarda farklı farklıdır.Ama bu farklılık şahsın idrak anlayışına ,dine verdiği kıymete bağlıdır.Halbuki din-i Islam'ın kendisinde huzur bulmayı gerektiren bir ilahi hukuku vardır.Herkesin durumuna göre bir teselli yeri vardır.İnsan onun varlığıyla huzur bulur,rahatlar ve sakinleşir.Bu ,varlık ve dünya ile huzur bulan sıfatıdır.
Mürşid ve Mürid Hukuku (sy 26)
 
Son düzenleme:

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Tehlikeli sayılmam artık.Kalbimin kalın bir kitabının arasında kuruttum.
Didem Madak
 

Hikmet

0 rh+
20181202_000209.jpg
Hakan Günday/ Az/ sf.305
 

Hikmet

0 rh+
20181202_000645.jpg

Hakan Günday/ Az/ sf.276
 

adlena

Dîvân Üyesi
Beklenen ama davetsizce gelen; misafir gibi karşılanan ama ev sahibi davranan ölüm, şimdi'yi sonsuzluğun yerine pazarlayan doktrini her seferinde ters köşe yapmaktan keyif alır. Ölüm, beden üzerin(d)e inşa edilen tüm yatırımları iflasa zorlar.

Ten Medeniyeti
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Kimse mutlu degildi siyahlí kiz haric
Anchor Alcazar Tuhaf bakkal
 

adlena

Dîvân Üyesi
"Çocukken genç olmayı, gençken işleri yoluna koymuş bir yetişkin olmayı hayal ediyoruz. Yetişkinler sırayla çocuk, torun ve emeklilik hayal ediyor. Emekliler uzun yaşamayı, uzun yaşayanlar belki ölümsüzlüğü. Böylece içinden geçip gittiğimiz vakitlerle tanışamadan, o vakitleri, ilerideki muhayyel başka vakitler için feda ederek ilerliyoruz. Yaşadığımız hayat, hayali bir hayat kadar dikkatimizi
çekmiyor."

Ahmet Murat / Kuşlarla Sohbetin Şartları
 

adlena

Dîvân Üyesi
"Kendi kendine kalma zorluğu. Günümüzün sorunlarından birisi bu. Kendimizle baş başa kalamıyor, hemen bizi oyalayacak, dikkatimizi çelecek bir oyuncağa (ekran) veya abur cubur yaşantılara yöneliyoruz. Kendin olmak kadar kendin kalmak, kendinle kalmak da önemli. Ruhunu duymak."
Kemal Sayar
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Bilinmez neleri getirir zaman
Bilinmez neleri götürür zaman
Aşk bir hastalıktır maziden kalan
Bir gün gitsen bile hatıran yeter.
 

adlena

Dîvân Üyesi
Milyonlarca halk bedenen, ruhen, fikren ve ahlaken çürüyor da, hiç kimse bu kokuşmuşluğu görmüyor. Herkesin karakteri bozulmuş veya herkes bu yozlaşmışlığa alışmış da bunu doğal bir durum sanıyor sanki. Ama bu böyle mi olmalıdır?
Grigory Petrov
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Hatırlatma

Lütfen alıntıladığınız içeriğin dış linkini değil içeriğin kendisini paylaşınız.Siyasi yazılar paylaşmamalıyız.Alıntıladığımız yazarın yazarını paylaşalım.Yayınlanan yazılardan divan sorumlu tutulamaz.

xen

Üst Alt