Tadımlık

Sen Kimsin !

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Amin amin ecmain.cehennemden korusun bizi.iyi iyi...(tanıdığımızdan bu yana)senden kötü bir şeye şahitlik etmedik elhamdülillah.
 
Son düzenleme:

adlena

Divan Üyesi
Divanın çiçeği burnunda müdavimlerinden @Mina; her ne kadar mezarlıklar hazireler içinde gezsede içi yaşama sevinciyle dolu hassas olduğu kadar rengarenk bir gönül dünyası olan ve kendi içinde sürekli gelgitler yaşayan ama bunu dışarıya çok belli etmeyen bir kardeşimiz. Aslında yaşadığı bu gelgitleri başkaları da yaşamakta. Minanın farkı ise zamanla çözülebilecek küçük problemleri içinden çıkılmayacak hale gelene kadar büyütmesidir . Yalnız kaldığı zamanlarda geçmişe dönüp hatalarıyla yüzleşmeye çalışıyor. Gün içerisinde ise hayat meşgalesinden mi bilinmez geçmişe dönük muhasebelerden uzak ,ayakları yere sağlam basan daha doğrusu kendi ayakları üstünde durabilen güçlü bir profil sergiliyor . Bunun sebebi de insanların onun zayıf yönünü keşfedip o zaafiyetleri suistimal etmelerinden korkuyor olması olabilir. Aklında geçmişle gelecek arasında sıkışmış deli sorular var . Cevaplar için sürekli bir arayış içinde. Bazen bu arayışın sonuçları onu hem üzüyor hem de geleceğe dair umutsuzluğa düşürüyor.Duygularını yoğun bir şekilde yaşadığı için en ufak olumsuzluklar dahi ruh halini ve o gününü mahvedebildiği gibi ,mutlu olmak için küçük güzelliklerle sürprizlerle yetinmeyi de biliyor.Kendisine ait kırmızı çizgiler hususunda kimseye imtiyaz tanımayan yeri geldiğinde asi bir küheylan misali şaha kalkan bu kardeşimizi de böyle tanıdım.
 

Mina

Divan Üyesi
Cİdden okurken inanamadım.Bir insan bu kadar mı doğru ve güzel tahlil edilir...
Evet bu benim,harfi harfine hem de...
Kişi dilinin altında saklıdır diye boşuna dememişler sanırım, hangi konu olursa olsun yazdıklarımızla kendimizi anlatıyoruz aslında
Çok ama çok teşekkür ederm:)
 

adlena

Divan Üyesi
Fetret devrinin çelebisi , divan ahalisinin muhabbetdaşı , beyitler müdavimi , gönlü ağlasa da yüzü mütebessim kardeşimiz @Dilhun
Bu genç kardeşimizin teşhis edilmesi zor bir karakteri var hemen her şeyi kendi içinde yaşıyor dışa vurumları kendinden emin öz güveni tam ancak iç dünyasında çimler ezilmesin diye diken üstünde yaşıyor.Hakikat karşısında herkesi ve her şeyi aynı mesafeden değerlendiriyor.Amerikayı ikinci defa keşfetmenin hiç bir anlam taşımayacağını düşünmesine rağmen gitmek isteyenlere de deniz feneri olmaktan geri durmuyor.O daha egzotik otantik el değmemiş ayak basmamış dünyaların meraklısı.

Kendisini kapattığı mağaranın sarkıt ve dikitlerini törpüleyerek farklı şekillere de evriltmeyi başarmış. Okulda, işte, arkadaş ortamında kısacası dışarıda sürekli olarak hareket halindeyken lokomotif gibi kendinden bir enerjiye sahib. girişken, başkalarını cesaretlendiren, beklemekten nefret eden ve etrafında olup bitenleri sürekli olarak gözlemleyen gözlemlerini de kdv ötv dahil faturalandırarak çevresindekilere yansıtmaktan korkmayan tedaş yeniçerisi ..

Bazen orkestra şefi gibi, her şeyi yönetme ve yönlendirme isteğinin ve çabasının çevrendekiler tarafından fark edilmesi buna bağlı olarak gördüğün ilgi alaka da seni bir hayli mes'ud ediyor öyleki zaman zaman tamamen var olmak için başkalarının dikkatine ihtiyacın varmış gibi hissediyorsun. Ancak eve döndüğünde ya da kendi kabuğuna çekildiğinde bambaşka birine dönüşüyorsun. Artık inisiyatif almıyor, çevrenle ilgini kesip kendi dünyana yöneliyorsun. Belki de bu senin enerji toplama şeklin. Şöyle ki birkaç gün ya da ihtiyaç duyduğun zamanlarda extrovert(dışa dönük) özellikler taşıyan zırhını kuşanıyor o şekilde hareket ediyorsun ancak sonrasında esas benliğin yalnızlığa ihtiyaç duyduğundan kendi dünyana çekilip, adeta zihnindeki bir düğmeyi kapatıyorsun. Zaman zaman etrafındakilerin tepkileri, hayatının iki kutbu arasındaki boşluğu kapatmak için davranışlarını gözden geçirme ihtiyacını hissetmene neden olabiliyor. Çünkü insanlar senin bu iki uç arasında gidip gelen ruh hallerini fark edebiliyor ve kafaları karışıyor.
Özetle seni anlamak ve uyum sağlamak oldukça emek ve sabır istiyor.:)
 

Dilhun

Divan Üyesi
İnsan tahlillerini siz kadar başarılı bir şekilde icraat edecek olan yok sanırım. Siz zaman içre bizi bize anlatın olur mu :)
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
@adlena Meşveret Dîvan'ına önce gönül sonra da bir o kadar emek vermiş gözlem ve tahlil yeteneği kuvvetli üstad.
Dünya hayatından sadece yaşayıp gitmek yerine "Vâr olabilme" çabası taşıyan bu uğurda yeri geldiğinde belki uykusuz kalmaktan bile çekinmeyen ilme,irfâna, teknolojiye,gelişime(dilini,benliğini, duygularını ve öz değerlerini tahrip etmeden )değişime fazlasıyla önem veren bilge ve ârif zât-ı muhterem.
Karşılaştığı nice fikir,olay ya da kişiler hakkında peşin hüküm vermeden bunların kılcallarına inecek kadar derinlerine ulaşmaya çabalayan,anlamaya çalışan bir karakteri olsun diye az tecrübe yaşamadı zannımca ve en sonunda bunu fazlasıyla tetkîk edecek ölçüde geliştirdi kendini.
Birçok coğrafyada unutulmaz,kesinlikle dinlemeye değer hatıraları oldu.Bir o kadar da kumsallarda bıraktığı ayak izleri oldu.Ona inanan ve güvenenler bu izleri takip etmekten bir an olsun şüphe duymadı ve evet; @adlena nın zâhirde görünen fakat batında çok derinlerde olan izlerine ulaşanlar O'nun sadece nefes alan ve bu nefes kesildiğinde göçüp giden bir insan olamayacağını,bu dünyada gönüllere dokunan hoş bir sâdâ bıraktığını ve bırakacağını idrâk ederek iyi ki'lerine ekledi O'nu.İyi ki varsın @adlena İyi ki tanıdık S'eni ;)
 

adlena

Divan Üyesi
Ne kadar mütevazi biri olduğumdan hiç bahsetmemişsiniz ama ziyanı yok çünkü zat-ı ali'min bir diğer hususi marifeti de sahp olduklarıyla yetinmeyi bilmesidir.
Bu başlığın yönünü zamanla (ağırlıklı olarak) yapıcı eleştiri tanımlamalarıyla değiştireeğim.Zira @Semender ve @Dilhun kardeşliği boynu vurulmadık yiğit bırakmayacak meydanda.
 

Dilhun

Divan Üyesi
Ne kadar mütevazi biri olduğumdan hiç bahsetmemişsiniz ama ziyanı yok çünkü zat-ı ali'min bir diğer hususi marifeti de sahp olduklarıyla yetinmeyi bilmesidir.
Bu başlığın yönünü zamanla (ağırlıklı olarak) yapıcı eleştiri tanımlamalarıyla değiştireeğim.Zira @Semender ve @Dilhun kardeşliği boynu vurulmadık yiğit bırakmayacak meydanda.

:)
 

EnesBey

Divan Üyesi
Eleştiriye hiç gelemem biliyorsunuz.
 

EnesBey

Divan Üyesi
Ben özelestirimi kendim yapiyorum ama sonucta yine kendim hakli cikiyorum hatasiz kul olmaz hatamla sev beni diyorum
 

EnesBey

Divan Üyesi

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Tabi at bizi ortaya :)olmaz öyle hep beraber dua ederiz .bugün günlerden @EnesBey 'e dua günü.
 

EnesBey

Divan Üyesi
Isimiz duaya kaldiysa ben bi fatihanizi alirim canlar
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Estağfirullah @Dilhun olur mu öyle şey.Aşk olsun amin.
 

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt