"SENİ UZAKTAN SEVMEK"

mah-i nur

Divan Üyesi
Seni Uzaktan Sevmek

Yaşanan aşkların en zorudur uzaktan sevmek.Yüreğine bir taş oturur insanın susturamaz ne yapsa.Bilir aslında tek taraflı bir aşkın kendi tarafından yazılmış senaryosunu yaşamaktadır.Bilir ki o asla onun olmayacaktır.Susar önce sevgisini ve sustukça birikir içinde birşiyler.Sustukça yenileri eklenir özlemlerine ,yeni hayallerle uçsuz bucaksız olur sevgisi.Yine susar ve susamaz olur dudakları bu sefer.Haykırır içinde biriktirdiklerini.


Ve üç seçenek belirir önünde...

Ya "gel" denir; koşa koşa gider sevdasına sonu belirsiz.Ama tüm umutları ceplere doldurup sonsuz bir heyecanla.

Ya da "git" denir kapanır yüzüne kapılar.Artık yüzünü görmeye hasret boş kaldırımlara vurma zamanıdır kendini."Bir sesini duysam" haykırışları başlar gözyaşları kalır kimsenin bilmediği kuytularında.

Ya da ne "gel" denir ne de "git"."Kal ama dost kal"...Olmaz dersen gidecektir bilirsin.Olur demekse bir o kadar kanatır yüreğini.

Ve dost kalmayı seçersin umutsuzca."Sesini duymak yeter bana" dersin masum bakışınla.Bir daha aşkını haykırmamaya yeminler edersin.Yanında olmayı seçersin "ne olursa olsun yanında olucam " sözlerini verirsin.

Günlerce haftalarca susturursun, yanında deli gibi çarpan yüreğini.Kelimeler agzına gelir dilinin arkasına saklarsın.Gözlerin ona aşık bakınca gözlerini kaçırır nereye konduracagını şaşırırsın.Ama olmaz ,olmuyorlar birikir içinde. “Kör kütük aşıksın dostum” dersin içten içe.Durmaz aşkın çoşar içinde.Kendi yarattıgın sevdanın esiri sarhoş gezersin bir yudum içkiyi tatmadan.

Ve dayanamaz yüreğin tekrar haykırırsın, birgün hiç ummadıgı anda.Seni seviyorum...Sana aşıgım..Susar bakar gözlerine.Hayatından silip atmak istemez."Çık git" dese kırgın yüreğin ve gözyaşların kalır.O da diyemez bunu. “Olmaz” der sadece “nolur bunu yapma bana”.Yüreğindeki acı onun yüreğindekini, göstermez sana.Defalarca haykırır yine sözler verirsin dost kalAcagına.

Bir gün patlar yüreğin.Yine aynı sahne döner senaryonda.Ta ki birgün seni kırana ve sana "git artık" diyene dek.

Ve o an senin gözünde “o, kötü” “o, yalancı” olmuştur.

Ve sen gerçegi hiç göremezsin.Kırık kalbinle giden sadece sensin. Çünkü bu senaryoda sadece sen varsın!

Melda Abidin
 

Hatırlatma

Lütfen alıntıladığınız içeriğin dış linkini değil içeriğin kendisini paylaşınız.Siyasi yazılar paylaşmamalıyız.Alıntıladığımız yazarın yazarını paylaşalım.Yayınlanan yazılardan divan sorumlu tutulamaz.

Benzer konular Forum Tarih
UluğBey Serbest Kürsü 31 9K

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt