Sevgi_li günlük

EnesBey

Dîvân Üyesi
Ne zaman Annemin kilerine girsem savaşa hazırız diyorum.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bu ara paradoks hali canımı sıkıyor.emin olamamak bu düşünce sistemimin bir şekle girdiği ama tam olarak vakıf olamadığı göstergesi olarak kabul ettim.A düşünüp B yaşamakdan ve aslında C yi istememden kaynaklandığına emin oldum.tabi 24 saat de iki buçuk saat uyku ile durmamın müthiş etkisini yadırgamıyor.kendime daha net olacağımın sözünü verdim.işte al sana paradoks... kızgınlıkla karar verme, mutluluk ile söz verme .bu da bu cümleye ek benden olsun.uykusuzken emin olma :)
 
Son düzenleme:

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Başımı kaldırabilsem ,vereceğim sana cevap
El pençe dünya önümde neye yarar
O ki kışkanç bir kuma gecesini kaptırmış.bekler sırasını ...ne zaman bu kadar yoruldun.Anne dayağı o an işe yaradı,yarını hiç hesaba katmadı.o dövülen çocuk muydu,kalbimiydi yoksa ruhu mu.:ruhlarda beş parmak izi " adını koydum.bekleyemezdin adını nurgül koymamı.beklermiydin?beklenebilir miydi?ya da değişe bilir miydi? Bütün heceleri birbirinden ayırıp yeniden yanyana usul usul,şefkatle koymak isterdim.dert maviydi.yere sığamayınca göğe dikmiştim kalbimi...
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Sevgili gunluk naber;)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bunca zamandan sonra bir hecenin düşüşünü görmek içimi burkuyor.kelimeler ne kadar güçlü ise yıkımıda ağır oluyor.
Yık,yıkım,yıkan
Sonunda ki yıkan kalkıyor ,yeniden başlamana sebep oluyor.çay koy yeniden başlayacağız derken ne demek istediklerini anlıyorum .insan denen varlık denenen ve sürekli yenilenen ,yani yıkanan,yani yıkan ,yani yıkılan .içinde bulunduğu deviminin istemli istemsiz noktasına vardıran,emin oldum ki büyük sözlük denilen kitabın içinde.
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Cok güzel ögutüldûm adeta pudra sekerine dondüm tesekkurler hayat
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Karanlıklar içindeyim
kapkarayım bugün gel,
gök mavisinden deniz mavisinden,bana bir şarkı söyle.
Ü.Y.Oğuzcan

Bugün günlerden arabesk...o sohbetinde gülebildiğim an ...bize tuzak.
şimdi savrulup gidenleri anlatmaya kalkışsam kimse inanmaz,bizim olandan nasıl söz edebilirim ki...
Diyor ya şair öyle bir gel...
Bu gitmelerin hayatı.
öyle bir git ki ,ayrılıklar bizi bölemesin...
Cana susayan aşk nasıl olsa...
Ağızdan çıkan tehlikeye dikkat.bak.iki."k" ile yazdım.
Ne kolay söylüyorsun "dahililileri" deme.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Günlerin hızına,gece gündüz akışına yetişemiyorum.kafam karışıyor,ne yaptım da akşam oldu,ne kadar uyudum gündüz oldu.değeri belirsiz günler...
Hopa yoğun tempo...koş koş koş,ye ye ye
Zıpla zıpla zıpla (bu ne alaka demeyin saatden saate geçiş demek istedim) hani şu çocukların bindikleri zıplak bir alet var.tabi adı böyle değil hepimizin ayağında o var.zıplıyoruz...Allah muhafaza ya paten olaydı ayağımızda ay dedeye kadar yarış ederdik herhalde.arada hatırlatmak zorunda kalıyor bütün eşyalar "ölüm"var diye işte bir an bir salise bir durma meydana geliyor salise dediğinde salisedir zaten.sezyum atomu titredi...gene hopppaaaa.o zaman dans diyerek herşeyin suyunu çıkarma mücadelesi.
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Haftasonu kitaplığımın altta kalan raflarına dalmış bir minik yakaladım. Sol üstteki kitabı alıp Zarifoğlu şiirleri okudum ona. Dinledi. Şairlerden ve yazarlardan konuştuk sonra. 3'üne varmamış bir çocuğun gönlüme edebiyat çıkartmasıydı. Belli ki 30'undakinin anlamadığını o anladı.

505
 

Mina

Eskici...
Kitaplar çok güzel...
Benim de bir zamanlar kitaplığım vardı...
Sağolsun evdeki bitirim çetesi günde 363839273536 kez hepsini aşağıya indirdiği için kaldırmak zorunda kaldım:(
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Kitaplar çok güzel...
Benim de bir zamanlar kitaplığım vardı...
Sağolsun evdeki bitirim çetesi günde 363839273536 kez hepsini aşağıya indirdiği için kaldırmak zorunda kaldım:(
Evde 5 tane iki kapaklı kitaplık var. Kitaplıkların üstü tavana kadar kitap dolu. Çalışma masasının yanında üst üste yığılmış kitaplar var. Bir kısmı iş yerinde. Bir kısmı yer bulup kolilerden çıkamamış bile. Bir gün dediğiniz gibi bir durum hasıl olursa bitirim çetesini kaldırmak daha kolay bir yol olur :) Anaların işine karışılmaz tabii ama keşke kaldırmasaydınız da bir şekilde kitapla birlikte büyümeye alışsalardı. Tekrar gün yüzüne çıkacakları vakit yakın olsun inşallah.
 

Mina

Eskici...
Günde birkaç kez o kdr kitabı yerleştirmek çok zor oluyordu,Salonda beş raflı bir tane bulunduruyorum sadece
Dediğiniz gibi kitap görmeleri kitaba dokunmaları çok çok önemli
Beni okurken gördükleri için meraklılar ve seviyorlar da kitapları:) Biraz daha büyüsünler hele:))
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bir kaç gündür ,bu senenin meşur gergadanıyla tanıştık...bir daha ki sene gribine vermek istediğim isim mirket ,kabul edeceklerini zannetmiyorum.kuş gribi ile başladılar gergedana kadar getirdiler,eminim seneye fil'e bağlarlar.anket yapmalarını tavsiye ediyorum.senenin gribine ne isim verelim diye?hastalık da sadece kafasını kaldıra biliyorlarsa mirket,yok her yeri ağrıyor ,elini kolunu kaldırmaya güçleri yoksa tembel hayvan ismi olabilir.ya da illa hayvan ile anlatacaksan örümcek ağına sarmalanmış çaresiz sinek de denilebilir.merak ettiğim neden hayvan ismi veriliyor.yani mesela hastalığı daha iyi anlatabilirler.burnunu kopar at gribi ya da boğazına fırçayla kaşı gribi hastalık ile bağlantılı olabilir.aklıma gelen şuan da mengeneye sıkıştırılmış kafa gribi diye de isim verilebilir.benim bildiğim grip vücudun kendini temizleme sistemi .osmanlı zamanlarında anlatılır şifayı kaptın falan filan .. hayvan ismi vererek bilinçüstümüz bize ne anlatıyor.sen bir hayvansın insan olsaydın sana insan ismi,latif olsaydın sana... bak üç nokta geliyor isim bulamıyorsun. insandan başka her şeye,hastalığın geldiği yeri ise bir yaratılana bağlanıyor.bazen kendimize çok üzülüyorum.(yani insana).işte a dostlar geldik bir anlam verilemeyen bir günün sonuna.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Sağ olasın.sağlık sıhat eksik olmasın üzerinizden .Hep öyleyiz ağlancak halimize gülüyoruz.:)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Kütüphane kurmak ya da kitap biriktirmek kafamı karıştırıyor.yani kitabı rafda istirahata mi bırakmalı elden ele mi gezmeli ...elden ele gezen kitap daha sevimli geliyor.yok ölmeden kütüphane kurucam diyorsanız biriktirmeye devam.
 

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt