Sevgi_li günlük

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Manası olmayan her davranışın altında bir hikaye gizli olduğunu anladığım zaman bu yana yaralarım büyüdü.ne olur gel de uyuyayım artık.senelerdir uykusuzum.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
İçime kapamıyorum,kelimeler içimden akıp gidiyor.bu sokakları biliyorum.bir kaç kere gezmişliğim var.sokakları birbirine bağladığım zaman kendime ait bir mahalle kurabiliyorum.mahallede evler ve komşular koğuşturdum.neler olacağını biliyorum.bu sokakları gezdiğim vakit demiştim ki.yüküm bu kadar ağır olmaz.hallettiğim bütün meseleleri aslında konserve gibi kavonozlayıp belki de salamura usulu tuzladım da fark etmedim.raflara dizmişim.mutfağımın dağınık olduğunu biliyordum.da bu kadar kuralsız olduğumun farkında değildim.hep diyorum kuralına göre oyna.mahalle sakinleri daha farkında değil.içimde sosyapat belli değil belki de piskopat gülümsüyor.kendimden olabildiği kadar uzağa kaçıp,kendime sarılmak istiyorum.bu kadar çocuk olduğumu da bilmiyordum.kırk yaş sendromu mu yaşananların ve yaşatılanların ağırlığımı bilmiyorum.inançıma çok zıt olarak umudun beni hırpalaması çok acımasız.sanki buraya kusunca rahatlayacağım sanıyorum.sual suale kapı aralıyor.ne kadar duygusal olsam da acaib bir mantığı kurmuşum.çok acaib anlatamıyorum....

Seni sevmenin ötesinde denge olduğunu fark etmem çok canımı sıkıyor ve garib bir haz alıyorum.bu kadar yüzleşmenin altında kalmayıp bütün yolları sana kavuşturacağım
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Başka başka hayatlara gözümü diktim.kirpiklerimi oynatamıyorum ...penceresi yanan ışığı ,damı olan her çatıyı kıskanıyorum.çölün ortasında ya da okyanus üzerinde olmanın ne anlamı var ki sen yoksan.aynı zaman da farklı topraklarda hatta ben olmadan attığın adım ..
Bu cümleyi kurmayacağım.Hikayeler biriktirdim bizim için,bir kaç göz yaşı bolca özlem ,her satır,her melodi,her kare ,her his sensiz yaşıyorum, her hissin içinde sen varsın.en çok norah jones dokunuyor her telime.ne alaka dimi...bende bilmiyorum.bir şarkısında gel uyuyayım diyor belki ondandır.bu bir ihlaldir biliyorum.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bugün ziyaretçi günü ,yüzü gülen gözleri nemli hatunları ağırladım.Ya rabbi ne kolay gülüyoruz.

Erik çiçekleri var ya meyve oldu :) yaz emri aldığım için bu cümle... tek ayağımla düşüyor numarası yapabiliyorum.gidemediğim memlekete gidemediğim dostları yolculuğa çıkarttım.gidemedim...ne buldumsa parmaklarıma taktım ...yolculuğa hazırlananlar için...hepsi senin için.
Padişahım çok yaşa!
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Alisinca her sey ne kadar da yabanci geliyor insana
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
"Ben uçurumun ta kendisiyim ve kendimi büyük bir coşkuyla kendime bırakıyorum."
Sevgili günlük bu güzel cümle ile dün tanıştım.Sevgili Nazan Bekiroğlu ne güzel de söylemiş.Sence de öyle değil mi.?
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Gittikce bana benziyorsun gunluk.yazilmasa bos kalacak yazilsa karalanacak
 

UluğBey

Divan Üyesi
Sendeki şirket numarasından en azından durumunun iyi olup olmadığını öğrenmek mümkün değil mi?
Şirket numarası çalıştığı firmanın adını vermiş idi. Firmayı aramıştım telefonlarına yanıt vermemişlerdi.@Semender e sormuştum o zaman . Ki ona ulaşabilecek kişi @Semender
Gerçek hayattan tanıdıklarını düşünüyorum birbirlerini . Ulaşsa ulaşsa o ulaşır

Acil durumlar için divan telefon rehberi olsa iyi olurdu.ya da ne bileyim bir yöntem. Birisinin başına Allah korusun bir şey gelse haberimiz yok.
 
Son düzenleme:

UluğBey

Divan Üyesi
Inşallah yakında gelir sevgili @UluğBey ve @Mina haber alırsam haber edeceğim size aklımda...

Teşekkür ederim. Gelip gelmemesini geçtim. Arzu etmez ise kimse gelmez tabi ki divana. Herkes gönülden geliyor. Divanda hiç kimse yokken dahi türbedarlık yapmış bir abimizin birden bire gitmesi hepimizi meraklandırdı. Artık ne derdi varsa Allah selamet versin.

Selamlar.
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Gelir elbet gelir asil onu birakin da siz gelin yazin silin sorun okuyun yesillensin divan bi de reklamlar a tiklayin yoldaslar
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt