Sevgi_li günlük

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
İzmit’ten geçiyorum; aklıma her zamanki gibi @evla düştü. Koltuğun yanına bastonu koyduğum zamanlarda da bu değişmeyecekmiş gibi geliyor. Zihnimizin eşleştirmeleri çok ilginç oluyor bazen. Üstüne de şifa haberi geldi. Maşallah daim olsun!
Aynı hissediyorum hep yanımda olduğunuzu biliyorum. Gönül borcum var buraya hayatım ile girift bir bağlantısı etrafımda ki insanlardan daha iyi tanıyorsunuz beni .zahirde uzak batın da yakın canlarımsınız.her bir divan ahalisine canı gönülden teşekkür ederim. Satırınızı görmek bile zayıf kalbime iyi geliyor.
Dilhun iş bulmalı, semender rahatlamalı ,adlena yuvaya uğramalı ,uluğbey ses etmeli mina gönlünce yaşamalı ,ferehsan rabbim seni hiç üzmesin ne dünya da ne ahiret de mehmet baki yanımda olmalı ve yolu bir şekil de ayrı düşmüş üyelerin sıkıntıların da rabbim kolaylık versin burada ki tek bir nokta bile benim için çok kıymetli...
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Hastalik zor hastaneler ve doktorlar daha da zorlastiriyorlar yani azizim bu ülkede Allah sifa versin demek cok anlamli oluyor
 

UluğBey

Divan Üyesi
Aynı hissediyorum hep yanımda olduğunuzu biliyorum. Gönül borcum var buraya hayatım ile girift bir bağlantısı etrafımda ki insanlardan daha iyi tanıyorsunuz beni .zahirde uzak batın da yakın canlarımsınız.her bir divan ahalisine canı gönülden teşekkür ederim. Satırınızı görmek bile zayıf kalbime iyi geliyor.
Dilhun iş bulmalı, semender rahatlamalı ,adlena yuvaya uğramalı ,uluğbey ses etmeli mina gönlünce yaşamalı ,ferehsan rabbim seni hiç üzmesin ne dünya da ne ahiret de mehmet baki yanımda olmalı ve yolu bir şekil de ayrı düşmüş üyelerin sıkıntıların da rabbim kolaylık versin burada ki tek bir nokta bile benim için çok kıymetli...

Divana günlük defalarca rutin olarak girerim. Üye girişi yapmasam da günde en az 3 - 5 defa girmek adet haline geldi bende. Üye girişi yapmıyorum genelde ama. Yazacak bir şey olduğunda ya da işte raporlanan bir şey var mı diye kontrol için üye girişi yaparım. Divanı tek başıma ayakta tutmam imkansız. @Mina, @Dilhun, @Semender, @ferahsan, @mehmet baki, @EnesBey , @adlena @Hikmet @evla gibi isimler divanda düzenli olarak içerik üretmeli. Misal Mina ilk geldiğinde nasıl şenlenmişti ortalık çeviriler yapılıyordu etimolojik tahliller işte çay kahve konuları şehir medeniyeti konuları ilgi çekici konulardı. @Dilhun kardeşim saolsun @adlena dan boşalan koltuğa geçti. Ali abi 3 sene boyunca divanda kimse olmasa da daim oldu. Sonra pir oldu uçtu. Umarım Dilhun öyle olmaz. Yaş ilerledikçe herkesin ayrı bir dünya telaşı var. Çoluk çocuk derken kendine zaten pek zaman ayırmıyor kimse Divana da ayıramıyor. Ne diyeyim insanlara. Ne yazık ki taze kan gelmiyor devamlı. Durmadan taze kan gelse eskiler de tazeler az da olsa destek verse akar gider ama memleketin şiire edebiyata karşı tavrı belli zaten. Bana gelecek olursak edebiyat benim için aşk olmadı. Sevdim ama aşık olmadım hiç edebiyata. Sene boyunca edebiyatın rutin kısımlarıyla meslek lisesinde uğraşınca yazın özellikle düz cümle kurasım gelmiyor. Bir de divana arada bir gelen insanlar bir fikir ifade edince ve misal ben hayır o öyle değil bence deyince küsüyor iyice hiç girmez oluyor. Birçok örneği var. Bu da beni frenliyor. Ben kimseyi tanımıyorum ki. Hakaret olmadıktan sonra herkes muhalif olabilir karşısındaki düşüncelere.

1 - 2 kişinin tek başına içerik üretmesi zor. Çok zaman çok kişi gerek :) dünya telaşında da bu zor işte. Ama divanın her şartta açık kalmaya devam etmesi için gayret ediyorum edeceğim. Google reklamlar ile de kendi kendini idare eder bir gün gelir inşallah divan.

Divan dezenfekte edilmiş bölge gibi geliyor bana. Zararlı olanlar barınamıyor. Faydalılar da kendine her daim yer buluyor.

Tüm divan üyesi kardeşlerime ablalarıma abilerime bol sıhhat selam ederim. Sıkıntı yok divan sizinle var oldu sizinle var olmaya devam edecek. Allah hepimize hepinize sağlık sıhhat uzun ömürler versin.

Bol selamlar...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Sakince yürümeyi özledim.bilmediğim veyahut bildiğim bir sokağın yanan lambalarını özledim.görmediğim pencereleri girilmemiş kapıları özledim.
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Kalemimi bileyledim reklamlara tıkladım sıra içerikte
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Tam filizlenecekken umudum
İstinad duvarı çöküyor hayallerime
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Kimsenin aklına şöyledir böyledir gelmesin.bu ara kelimelerle başım hoş değil...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Her gün yeniden aşık olmak sana

Buralardayım ,
biraz boynu bükük biraz hırçın
hiç bir şey yokmuş gibi her şeyim varmış gibi ...olur olmadık saatler içerisinde ,bilinmedik hikayeler köşesinde ,bilinmeyen kanyonlar biçimde öyle gelmek istiyorum sana.aklıma düştü diyorlar ya şaşırıyorum gönülde olan nasıl akla düşer diye.adını söylüyorum altına ne yazarsam yazayım.ismine 'm takısı takıyorum yani kendimleştiriyorum.çoğu zaman ne dediğimi bilmiyorum gönlüm meşgul çünkü...çok zorlanıyorum ne anlattıklarını yakalayabilmek için başını sonunu yakaladım mı ortasını buluyorum.belki diyorum bu yüzden bir kurallı cümle kuramıyorum.cümle başını paragraf sonunu söyledim mi anlayacaklar sanıyorum.
Bir kaç gündür yürüyorum mutfak tezgahı servis sehpası arasında ateşe yemek koyuyorum .sözleri dinliyorum ,en çok insanın kırgınlığı belli oluyor kanaatimce.belki de çok fazla yanılıyorum....emin olamama hali bu halden şikayetçiyim.değişkenleri yakaladıkça değişken sabitledi bütün düşüncelerimi.bildiğim ve emin olduğum bir şey var ise O 'nunla kavga edemeyeceğim.hep dediği oluyor.biraz anlamanın, aklımın yettiğince teslimiyetin ,gönlün sevdiğince yolun ne demek olduğunu çözer hatta " çözer" kelimesi iddialı kalıyor diyebileceğin sezinliyorsun.garip geldik garip gideceğiz...
Bildiklerim ve istediklerimin uyuşmaması kızdırıyor belki de .neden bu "de" ye ayrı muamele çekeriz. Ne olur kelimede ayırmasalar..işte bazen kendi mi "de"gibi hissediyorum...cümle içinde hiç bir kelimeyle yanyana gelememiş.anlamı bozmuyorsa ise O hariç. Ne alakası var deme tırtıla taktım kafayı bir de .tırtılın bu kadar gürültü yapabildiği bilmiyordum ve bu kadar obur olabildiğini. cevize dadandılar da ...doyamadılar.neyse gelirsem her gün sana aşık olmaya ,güzel be adamım...
Sendeleyip ,yuvarlanıyorum,bazen hüngür hüngür ağlıyorum (kimse duymasın diye sesimi çıkartamıyorum)bazen yatıp uyuyorum,kahve içiyorum ,insanlarla şakalaşıyorum ,gülünce içten gülüyorum,(hiç bir şey yokmuş gibi) kederliniyorum ,bazen geberiyorum boş versene çok da önemsemiyorum olanı biteni her gün ,yeniden ,sana aşık oluyorum.

Alacağım yanıma bir kaç metre kumaş yerime kavuşuncaya kadar Allah'ın emanet verdiği sevgiyi korumaya çalışıyorum.hiç usanmadan bıkmadan yılmadan yeniden ve yeniden her gün...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Buraya kadar mı?
Demek isteyip de bir offf çekmek.dediğin anda ise anlamını yitiren sözcük öbeği halini alıyor her düşünce ,duygu,his ...desen bir türlü demesen bir türlü...ne çok şey anlatmak istiyorum.anlatsak kırılırız,arada neşter müdahalesi kendime getiriyor.içine kapanma süreci daha doğrusu saklanma ,sallanma ,sendeleme .
Cins insanlar lazım şahsına münhasır kişiler .bazen abuk sabuk düşünceler adında konu başlığı açmak istiyorum sonra vazgeçiyorum.düşünce kirliliği başka bir şey değil.o kirde boğuluyorum "help"mi ?

Annemle mücadele ediyorum.sağlam harp veriyoruz.ana kız ilişkisi hiç normal olamadı...garip anlam veremediğim hallerden biri.
Spor yapmaya çalışıyorum spor ne biçim isim o öyle spor s harfinin bütün klasını sarsan bir durum.spor söylerken ister istemez kendine bir kasma ister istemez bir kibirlenme kelimesi sevemediğim kelimelerden biri.bak şimdi antreman de yüksek sesle söyle kelime seni bir kalıba alıyor sanki kutu içine bastırıyor.şimdi de idman de zorlayıcı bir kelime ,kelimeyi yenersen halledebileceksin gibi....spor ve antreman kelimelerinden daha güzel aman boş ver neyse ne.

Huzurum kalmadı (ferdi tayfur gibi söyleyin)
Bir kilo alayım abisi,paket olsun arkadaşlar kayıntı yaparız...

Bir kaç gündür yürüyorum ilk maç öncesi,cımbızla adam eti koparılırmış bunu öğrendim bu bu hafta ki en önemli konu idi...

Anlamıyorlar ve dünyamı küçültüyorlar.ağaçlar ise binalarla yarış ediyor ne saçma.

Bir bilmecen var ve ben ipucu bile değilim.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bugün 28.08.2019 saat gece yarısı tam dokuz yıl sonra duamın kabul edildiği ve cevabı verildiği tarih ile saat .(bu zamanı unutmak istemediğim için buraya not edilmiştir.)

Gönlümden geçirmeye korktuğum şeyleri dilime aldırmıyorlar çok şükür...

Bugün böyle çok şükür.bin şükür yaratılmış sayısınca şükür...
 
Son düzenleme:

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bronz heykel,çamur da oyun ,gel bize bazı bazı halim budur .Açılacak sanıyorsun gök kubbe sonradan anladım hepsi içinde...buraya kadar gelip sırtımda taşıdıklarımı yolda bıraktım .zarifçecik söylemi ile heybem boş,zoruma gidiyor özür makamında olmak bir adam olamadın diyorum kendi kendime.dava erkeklik değil sakın anlamayın öyle.bir kaç beyit yarama merhem bir kaç şiir ,duvarlar da dörtlük yollara şiirler yazmak istiyorum.olur ya dokanır birinin yüreğine.derdim dünya herhalde hiç işim bitmiyor.evi topla ,misafir ağırla ,koştur koştur çamaşır as topla olmadı ütüle boş vaktim çok hiç vaktim yok ...geliyorum Ya Rab yüzüm kara kalbim kara, özelin bahsettiği nurlu kelimeler duymak istiyorum.Nurum'u seviyorum.
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Endişeli, telaşlı, yorgun, gergin. Ne zor işler.
İnsan doğallaşacağım diye doğayı yapaylaştırmayı başarmış varlık.
Nefes alıp veren canlıların simulasyona dönüşmesi başarılmış, bravo!
Nefes nedir? Nefes ağaç mı, yaprak mı, sevgi mi, merhamet mi, neşe mi, edep mi?
Nefeslerim tükendi; bir çıkış yolu ya Rab!
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bildiğim yolların zaruret geçişleri.bilinmedik yolların hayali,varıp varamayacağım da meçhul.dediklerimi çoğu zaman kendim bile anlamıyorum.kendi kendime sinirleniyorum kendi kendime kavga ediyorum,kendi kendime küsüyorum ve sonun da kendi kendime barışıyorum.sonun da barış var ise cılkını çıkartma diyorum.Buraları ağası da benim paşası da hiç keyfime dokunmayın.Issız bir adaya düşsem size ne ki sanki ıssız bırakmadınız ötekini de ne edeceğini merak etmektesin.ağa da paşa da hayır demekte.
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Yeter mi ya yetmez tabi. Acıya mektep neylesin. Yetmeyene can neylesin. Cümleler beden ölçülerine sığmıyor. O bu şu, hiç kimse. Sığamıyoruz. Bir salıncak döne döne sarınca iplerini, unutunca görevini, kırılıyor bütün zincirler. Düğüm düğüm ekleniyor kalbin kemiklerine. Zar yapmışlar onlardan da, ya tutarsa?
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt